Skocz do zawartości

Asia i Robert

Uczestnik
 • Posty

  33
 • Dołączył

 • Ostatnio

Asia i Robert's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

2

Reputacja

 1. Zgadzam się z poprzedniczką. U mnie rura, też wyszłaby w pokoju z balkonem, ale zrobili szacht w łazience i wstawili kolanko i udało sie ją wprowadzić do łazienki. Ja proponuje jeszcze zwrócić uwagę na poziom wylewki na górze. W projekcie jest 3,5 cm a wykonawcy powiedzieli, że poniżej 4 cm nie wylewaja posadzki. Najlepiej zaplanować 5 cm. Dlatego trzeba pamietać o podniesieniu nadproży drzwi.
 2. Witam wszystkich agatkowiczow, przedstawiam efekt ostatnich prac wykończeniowych. Pozostała jeszcze podbitka i balkon.
 3. My mamy bardzo podobną kuchnię i miałem dużo problemów z rozmieszczeniem szafek pod oknem, tak aby wykorzystać całą przestrzeń. Zwróćcie dokładną uwagę na wymiary szafek. Nie wiem czy ta duża lodówka z szafkami zmieści wam się we wnęce.
 4. Kuchnia jest jak w projekcie czy zlikwidowaliście spiżarkę?? [/quote] Spiżarkę zlikwidowaliśmy powiększając kuchnię i wiatrołap (mniej więcej po równo). Teraz urządzając kuchnię brakowalo mi 10 cm. Mogłem jeszcze powiększyć kuchnię, a w wiatrołapie szafa spokojnie by się zmieściła. Dlatego ważne jest aby mieć dokladny projekt kuchni.
 5. Witam, w ubiegłym tygodniu robiliśmy kuchnię i wklejamy kilka fotek. Zwracamy uwagę tym osobom, które robią adaptacje projektu bądź projektują kuchnie na kilka aspektów. - ustawienie zlewu wzgledem okien, tak aby bateria nie utrudniała otwierania okna, - rura od gazu (przy meblach z Ikea zawsze dołem a nie pod blatem). - dobrze jest mieć bardzo dokładny projekt kuchni przed stawianiem scianek działowych, tak aby później nie brakowało centymetrów przy ustawianiu szafek. Poniżej nasza kuchnia, jeszcze nie jest skończona, bo brakuje okapu i barku od strony salonu, ale już bliżej niż dalej.
 6. My wybudowaliśmy Agatkę pod Wrocławiem, jest jeszcze do końca nie wykończona ale zapraszamy.
 7. Witam, my ogrzewamy Agatkę gazem ziemnym, ale nie jestem w stanie podać kosztu ogrzewania, ponieważ ogrzewam dopiero od grudnia i dom jest jeszcze niezamieszkały. Ponadto pierwszy sezon grzewczy nie jest miarodajny, bo mury nie są wygrzane ( ja budowałem z silikatów). Mam nadzieję, że w sezonie grzewczym rachunki za gaz ( w tym ogrzewanie wody) nie przekroczą 600 zł.
 8. Witam wszystkich Agatkowiczów, proszę o radę na temat wykończenia okrągłego balkonu. Czy pod wylewkę dajecie obróbkę z blachy, a jeżeli tak to czy ją specjalnie wycinacie. Proszę o jakieś rady, jak Wy planujecie wykończyć bądź już wykończyliście balkon. Robert
 9. Ja podniosłem ściankę kolankową o 1 postak (20 cm) i uważam, że dom wygląda ładnie. Podniesienie ścianki o 2 pustaki jest bardzo ryzykowne i ja bym nie polecał. Już widzaiłem Agatkę z podniesioną ścianką o 2 pustaki ( chyba na stronie HB Studio) i wyglądała źle. Albo krokwie nie zostały odpowiednio przedłużone, albo sama ścianka powodowała deformację bryły. Nie wiem, ale naprawdę nie polecam, bo można się przejachać i domek oszpecić. Moim zdaniem Agatka to naprawdę spory domek i nie jest konieczne tak wysoko podnoszenie ścianki.
 10. Mnie osobiście rolety zew. się nie podobają, ale założyłem bo całe osiedle domków gdzie stoi moja Agatka ma rolety zew. zabezpieczające ( deweloper je budował). Nie chciałem być zachętą dla złodzieja i też założyłem. Rolety mają swoje plusy ale i minusy. Co do zaglądania przez okno, to jest jeszcze jakiś pas Twojej ziemi (ogród) więc to nie jest zaglądanie takie jak w bloku.
 11. Ok. Ja sprostowałem sprawę rolet, bo mało kto ma rolety zew. antywłamaniowe. O tych zwykłych się mówi, że to są rolety antywłamaniowe, a tak wcale nie jest. Co do samych szyb to zgoda, spełniają swoja rolę, nawet wyciszają akustycznie ale cena samogo okna wzrasta i to dużo. I tak należałoby się zastanowić, czy warto się aż tak zabezpieczać. Moich znajomych okradli, bo nie domknęli okien (nie trzebabyło niczego wyważać).
 12. Mylisz pojęcia. Te o których mówisz, to są rolety zabezpieczające, nie chroniące przed włamaniem. Możesz kupić rolety zew. antywłamaniowe posiadające atesty, ale ich cena jest dużo wyższa. Ja kupiłem oka z Oknoplastu Kraków i mam dołożone zabezpieczenia antywyważeniowe i do tego kupiłem rolety zew. zabezpieczające. Myśle, że to jest wystarczające zabezpieczenie przed drobnymi złodziejaszkami, a na dobrego złodzieja nie ma mocnych.
 13. Robiąc adaptację projektu do własnych potrzeb trzeba mieć na względzie założenia projektanta. Wszyscy podnoszą ściankę kolankową, bo uważają, że jest za niska. Adaptację naszego projektu robiła architekt Katarzyna Herba-Janiak. (jest tak jak my z Wrocławia). Często się spotykaliśmy. Jak ją zapytałem dlaczego Agatka ma niską ściankę kolankową, ona odpowidziała mi, że takie były założenia, że domek miał mieć tyle metrów ile ma. Podnosząc ściankę, domek ulega zmianie, jak również zwiękasza swój metraż, a to już istotny argument. Ponadto jak pisze Barbossa, nie wszystkie zamiany sa możliwe, które by nas satysfakcjonowały. Więc albo idziemy na kompromis, albo robimy indywidualny projekt.
 14. Czapi popieram Ciebie w 100%. Ludzie, którzy budują dom, mają dużo problemów, są poddenerwowani, podekscytowani a często mocno wkurzeni. Nie przejmujmy się drobnostkami.
 15. Ja też zrobiłem suszarnie nad garażem, ale nadproże podniosłem i wejście bedzie trochę ścięte. Myslę, że węższe wejście ale wyższe jest lepszym rozwiązaniem. Wkleję zdjecie, na ktorym jest część wejścia do suszarnii.
×
×
 • Utwórz nowe...