Skocz do zawartości

griniwawa

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez griniwawa

  1. Cytat

    To ja też chętnie się dowiem icon_smile.gif




    Jeżeli chodzi o instalowanie Grodzic PCV, to wiadomo mogą czasami wystąpić różne problemy mam tu na myśli m.in. ochronę środowiska lub ochronę zabytków wtedy należy posiadać specjalne zezwolenia które można dostać w np. Urzędzie Miasta lub innych tego typu placówkach.

    Pozostała część jest całkowicie prawnie udokumentowana. Do Grodzic PCV posiadamy aprobaty techniczne uprawniające do instalacji m.in. Aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej oraz aprobatę Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Jeśli chodzi o instalację ich np. w wodzie, gdzie bezpośrednio naraża się środowisko Grodzice PCV posiadają również Atest higieniczny PZH.


    Wcześniej były one mało znane,ale od około 7miu lat od kiedy produkowane są w Polsce spowszechniały i znajdują zastosowania w coraz większej liczbie projektów.

    Tak wygląda proces zagłębiania większych Grodzic PCV (profile G-500) w podłożu
    http://www.grodzice.eu/index.php?p=video1

    Do mniejszych ścianek np. przy jeziorach lub stawach posiadamy również małe zestawy hydrauliczne do samodzielnego montażu. tego typu:
    http://www.grodzice.eu/index.php?p=v2

    Wydaje mi się,że akurat w tym przypadku należałoby wystąpić o pozwolenie do urzędu miasta lub gminy (a tak czy inaczej warto byłoby się zapytać jak oni to widzą,żeby uniknąć problemów w przyszłości icon_smile.gif ), jednak jako że osuwanie skarpy bezpośrednio naraża na stratę domu nie powinno być problemu z załatwieniem takiego pozwolenia
  2. Cytat

    a ta ścianka to są takie larseny tak? z PCV? i jakiej długości by musiały być takie ścianki i na jaką głębokość wbijane?



    Zapraszam na stronkę www.grodzice.eu gdzie dowie się Pan wszystkiego co dotyczy grodzic PCV


    Jak kolega animus słusznie zauważył przyczyną osuwania się ziemi mogą być wody opadowe.
    Zaproponowałbym dwa pasma Grodzic jedno pasmo na początku skarpy (pełniąca rolę ścianki przeciw filtracyjnej),która będzie blokowała spływanie wody dzięki zamkom typu "C-lock", które z czasem całkowicie się uszczelniają. (tutaj może być grodzica np. typu G-300 o grubości ścianki 6mm lub G-200 o grubości 4mm ponieważ poza właściwościami przeciw filtracyjnymi nie musiałaby znosić żadnych parć gruntowych) Kolejna ścianka powinna być na wysokości 0 wys. około prawdopodobnie 1,5 - 2 mb., która będzie chwytała i podtrzymywała bezpośrednio część ziemi która była by w stanie ruchomym. (tu zastosowałbym ściankę grubszą np.typ G-500 o grubości 9mm) Tutaj możliwe jest,że po wbiciu ścianki na górnym terenie ścianka niżej nie będzie potrzebna.


    Tutaj również przydałaby się pomoc techniczna specjalisty geologa lub projektanta z zakresu melioracji,ponieważ skarpy podmokłe bywają czasami zdradzieckie jeśli chodzi o ich ruchy i potrafią pomimo skutecznej ochrony niemile zaskoczyć.
  3. Cytat

    Witam,
    moja działka jest na wzniesieniu i musiałem ją wyrównać pod budowę domu co spowodowało powstanie skarpy. Początkowo nie było z nią problemów, ale 3 miesiące temu po obfitych opadach deszczu skarpa pękła i zaczęła się osuwać, naprawiłem to koparką zmniejszając kąt nachylenia i wydłużając jej zbocze. I wszystko było dobrze póki kilka dni temu po opadach deszczu znów skarpa pękła i powoli zjeżdża mi na dom. I proszę o porady i pomysły jak skutecznie i trwale (również nie bardzo drogo) zabezpieczyć tą ziemię, żeby się nie osuwała, może miał ktoś podobny problem i ma opracowany projekt zabezpieczenia takiej skarpy? czym Wy zabezpieczaliście podobną skarpę?
    Skarpa ma długości 45m (30m pękło i się osunęło) i szerokości(po zboczu) średnio 10-11m.
    Z góry dziękuję za wszelkie propozycje





    Witam.


    Na zapytanie dotyczące ochrony skarpy zaproponuję ściankę szczelną PCV (której jesteśmy producentem firma PPH Minbud) , która spełniła by się jako jej zabezpieczenie (oczywiście przy odpowiedniej głębokości wbicia)

    Przy takiej wysokości skarpy ścianka taka jest dosyć ryzykowna,ale kilka rzędów wbitych na ok. 2mb mogłoby rozwiązać Pana problemy z osuwającą się ziemią.

    Dołączam do wiadomości kilka zdjęć z Łomży gdzie taka ścianka była wbijana (kilka z prac oraz po dwóch latach od wbicia)

    W razie pytań służę pomocą (662-161-436) lub (25) 758 39 42

    Pozdrawiam



    Brak obrazka
    Brak obrazka
    Brak obrazka
    Brak obrazka
    Brak obrazka
    Brak obrazka
    Brak obrazka
    Brak obrazka
    Brak obrazka

×
×
  • Utwórz nowe...