Skocz do zawartości

bartos

Uczestnik
  • Posty

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

bartos's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam, Od pewnego czasu mam przyjemnosc remontowac mieszkanie w przedwojennej kamienicy. Obecnie powoli przymierzam sie do podlog - deski drewniane na legarach, pod nimi piach, zwir, gruz - wiecej poki co nie odkrylem Podlogi w wiekszosci raczej stabline. Chce na nich polozyc OSB 22 + panel (raczej nie nadaja sie do ciklinowania) A problem mam nastepujacy: Krawedzie desek stykajace sie ze sciana zewnetrzna sa spruchniale (korniki) i czesciowo zgnite (prawdpodobnie pily wilogoc ze sciany z powodu braku izolacji, choc sciana bez grzyba, obecnie z kompletnie nowymi tynkami), podobnie czesc pierwszego legara. Jak narazie wycialem owe krawedzie desek i scialem czesc legara tak ze pomiedzy sciana a deskami powstala obecnie szczelina na okolo 5 cm. Wybralem piach na gleboskoc okolo 25 cm tak zeby sciana dostala powietrza. Czynnosc powtorzylem w pokoju obok gdzie wystepowal podobny problem. I teraz pytanie Czym wypelnic owa szczeline i jak zabezpieczyc deski przed wilgocia? Moj pomysl: 1. Folia PE na sciane. 2. Zabezpieczenie desek jakims srodkiem przeciwgrzybiczym do drewna. 3. Perlit pomiedzy sciane a legar (jesli nie pojdzie do wymiany legara) i deski 4. Na to OSB 22 + panel Macie moze jakies inne pomysly jak rozwiazac powyzszy problem? Za wszelkie pomysly, sugestie oraz porady z Waszej strony bede bardzo wdzieczny!
  2. Raczej nie do zrobienia - "Projektantka" Otrzymalem propozycje instalatora co do pieca - poleca mi kondensat 2 funkcyjny De Dietrich MCR II 24/28 MI zamknięta komora spalania Co myślicie o takim rozwiązaniu, takim kotle (wcześniej dyskusja była czy piec 1f+zasobnik+cyrkulacj czy może 2f, a tu prosze kondensat )? Jakieś alternatywy z Waszej strony co do pieca? Cena kondensatu nie jest niska ale podobno inwestycja zwracam sie po kilku latach- niższe rachunki za gaz. Pozdrawiam
  3. Wiem ogólnie jaka jest różnica miedzy kotłem 1f a 2f ale ekspertem w tych sprawach nie jestem. Jak już pisałem na początku jestem zielony z tego tematu, dlatego niektóre moje pytania mogą wydawać się głupie. Mirzzo właśnie te 7-8 metrów do łazienki nie daje mi spokoju . Projektu instalacji jeszcze nie mam. Mam dostać wszystko - kosztorys i projekt razem. Plan łazienki poniżej (od lewej strony punkty poboru cieplej wody: bidet, prysznic, wanna, umywalka).
  4. Brzmi nieciekawie. Kuchania niestety nie bedzia miała 32m3. Jak widać na obrazku, który dołączylem do mojego pierwszego postu to pomieszczenie niestety "tramwajowate" . Moje Kochane Słoneczko w ogole wymyslilo ostatnio, że w łazience oprócz prysznica ma być jeszcze wanna (wiec punkty poboru cwu w tym pomieszczeniu to: bidet, prysznic, wanna i umywalka) i ogrzewanie podłogowe. Biorąc pod uwagę tą podłogówke dalej stawiałbyś na piec 2f czy moze 1f+zasobnik+ cyrkulacja?
  5. Ufff Dzieki za odpowiedz i wyjasnienie. Jak narazie dalej czekam na kosztorys dla danego rodzaju pieca, ktory jak wszystko wskazuje bedzie zlokalizowany w kuchni. Instalator bierze nawet pod uwage piec kondensacyjny - zobaczymy jaka bedzie ostateczna decyzja. Kondensaty z tego co sie orientuje sa drozsze w zakupie ale zuzywaja mniej gazu.
  6. Niestety są tylko dwie możliwości zamontowania kotła - piwnica albo kuchnia. W łazience odpada, jest tam 1 kanał wolny w kominie ale chce go wykorzystać do wentylacji łazienki. Niestety stara kamienica, 4 mieszkania, za mało kanałów kominowych no i takie jaja... Chyba będzie zastosowane rozwiązanie numer 2. Nie ma ograniczeń co do długości tej podwójnej rury w przypadku kotła z zamkniętą komorą spalania? Gdzieś wyczytałem że niby taka rura nie może być dłuższa niż 4m pionu. Czy to prawda?
  7. Wczoraj wiedzialem sie z instalatorem no i pojawily sie pewne problemy z nawiewami i wywietrznikami. Tak jak na zalaczonym rysunku zaznaczylem piec moze byc w kuchni lub piwnicy (pod pokojem 2) gdzie zlokalizowane sa wyczystki kominowe. No i sprawa wyglada tak: 1) jesli kociol w piwnicy to jeden przewod kominowy na spaliny, drugi przewod na wentylacje pomieszczenia + nawiew. Mam w tej piwnicy dwa okienka tak jak pisalem ale wychodza one na ulice (moze cos uda sie wykombinowac ale chyba raczej ciezko). Przy takim ukladzie jest problem z wentylacja kuchni - musialbym wykuć wentylacje na zewnatrz budynku (strona od podworka) i poprowadzic odpowiednia rura az po sam dach kamienicy (mieszkanie parter). To wiaze sie oczywiscie z kosztami (odpowiedniea rura ktora nie jest tania). 2) jesli kociol w mieszkaniu w kuchni to jeden przewod na spaliny, drugi przewod na wentylacje kuchni jako pomieszczenia z odbiornikiem gazu. Pozostaje tylko wykucie nawiewu od strony podworka i powinno byc dobrze w sensie pozniejszego odbioru. Instalator w tym wypadku zaproponowal piec 2f (do zlewu bedzie jakies 3,5 m rury ma to isc w alupexie, do lazienki jakies 7m tez alupex) Co o tym myslicie??? Jak narazie pozostaje mi czekac na kosztorys no i konkretne propozycje instalator co do ulokowania pieca itd. (po konsultacjach z kominarzem).
  8. Czesc Mirrzo, Dzieki za odpowiedz Caly czas zastanawiam sie co wybrac. Odleglosci do punktow poboru wody (kuchnia: zlew, lazienka: prysznic, wanna i umywalka) faktycznie nie sa zbyt spore. Nie wiem czy uda sie z piecem kondnsacyjnym bo ten chyba potrzebuje podlaczenie do kanalizacji ze wzgledu na skropliny a z takim podlaczeniem bedzie niestety spory problem. Instalator proponuje mi piec z otwarta komora (twierdzi ze do piwnicy po co inny) ale z Twoje opinii i z tego co wyczytalem w necie ludzie raczej polecaja piece z zamknieta komora. Takie piece sa bardziej oszczedne?
  9. Witam, Mam do Was goraca prosbe. Remontuje mieszkanie i jestem na etapie centralnego ogrzewania. Chcialym zeby to bylo ogrzewanie gazowe i tutaj pojawia sie pytanie jaki piec wybrać (jednofunkcyjny + zasobnik 80-120 litrow czy dwufunkcyjny, otwarta czy zamknieta komora spalania) i gdzie go umieścić (mieszkanie czy piwnica)? Jestem troche zielony w tym temacie dlatego proszę o Wasze rady i opinie  Jaki wariant najbardziej optymalny - komfort do wysokosci oplat za ogrzewanie. Zalaczylem amatorski szkic mieszkania zeby było latwiej. Dane mieszkania: - powierznchnia mieszkania 63 m2 parter (cała kamienica podpiwniczona) - wysokość 2,6m (sufit podwieszany) - grybość murów okolo 45-50cm (stara kamienica, mury nieocieplone) Dodatkowe info: Piwnica znajduje się pod cala powierzchnia „pokoju 2” (strop Kleina 1,9 -2,1 m wysokosci) a komin dwukanwałowy zaznaczyłem czerwony kwadratem - lewy górny gór „pokoju 2” lub jak kto woli prawy gorny rog kuchni. Mieszkanie będzie zamieszkiwany przed dwie osoby poki co  Wariant 1 (instalatora) : - piec dwufunkcyjny, otwarta komora spalania, zlokalizowany w piwnicy pod pokojem 2 - podejście do grzenikow od dolu, rurki podwojnie izolowane puszczone piwnica Wariant 2 (moja propozycja): - piec jednofunkcyjny + zasobnik 80- 120 l zlokalizowany w piwnicy pod pokojem 2 - podejście do grzenikow od dolu, rurki podwojnie izolowane puszczone piwnica Wariant 3: - piec dwufunkcyjny, zamknieta komora splania, zlokalizowany w mieszkaniu w kuchni przy kominie - rurki w bruzdach w ścianie (mam nowe tynki  wiec troche ich szkoda) Wariant 4: - piec jednofunkcyjny + zasobnik 80-120 l, zamknieta komora spalania zlokalizowany w mieszkaniu w kuchni przy kominie - rurki w bruzdach w ścianie (mam nowe tynki  wiec troche ich szkoda) Inne warianty? Z gory dzieki za pomoc!!!
×
×
  • Utwórz nowe...