Kudy
Uczestnik-
Posty
31 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez Kudy
-
No ja mieszkam. I też należę do grupy zadowolonych. Domek definitywnie zakończony a nawet przy dwójce dzieci to i lekki remoncik bezie, pewnie za rok. Na dodatek jak patrze na domy znajomych powyżej 250m2 to jestem szczęśliwy że nie budowałem takiego kolosa ;) DO SIEGO!!!
-
maxwell61 - od papieru do papieru (pozwolenie do odbioru) 1,5 roku. Od łopaty to zamieszkania dokładnie rok.
-
No może u mnie nie budowa, ale na taras stolarz zrobił nam piękny stół z ławami i fotelami, do tego grill na trójnogu. No to sezon grillowy otwarty. Życzę wam tak pięknych dni w waszych fotonikach. A w ogrodzie szybko się zapomina jak to było na budowie Pozdrawiam.
-
grzes stg - z doświadczenia ci powiem mniej styropianu więcej wełny. ja mam styropian 15cm i poddasze wełna 15+5. NA dole rewelacja na górze tak sobie. Fotki jak bedę miał chwile to puszcze.
-
Nie jest wogóle uciążliwa, coś tam słychać, ale żeby było głośno to mit. Parapet mam w wykuszu drewniany dębowy, nawet zimą miło na nim usiąść.
-
..już ... już... nie popędzj ... 1. ściany nosne i działowe. -nośne i cały dół pototherm p+W 25 -na poddaszu płyta karton gips kładzione podwójnie z wygłuszeniem watą 2. dachówka -blachodachówka replin 3. ocieplenie - grubość (podłoga i ściany, poddasze) -zewnątrz styropina 15cm, poddasze 20cm (15+5) 4. okna - ilu komorowe, firma - okna pięciokomorowe, z Ełku firmy nie pamiętam ale i nie polecam. Pozdrawiam
-
hej Maxwell i grzes stg Miło patrzeć ja pięknie rosną fotony, uwierzcie że foton ma urok, widzę to codziennie z okna jak przechodnie nie patrzą sie przed siebie tylko na naszego fotonka, droga nie utwardzona więc kilka potyczek widziałem Teraz jak ja robiłem: W garażu od środka ociepliłem sufit i ścianę od domu styropianem 5cm. Garaż jest dogrzewany grzejnikiem do ok 10stopni (kiedyś pisałem zasilanie do niego idzie pod brama garażową). Dodatkowo w pokoju nad garażem na podłodze położyłem wykładzinę na grubej gąbce (pianomat) Wykładzina z kilku względów bo to pokój rekreacyjny (polecam do innych pokoi). Efekt, jest taki że w/w pokój jest dość ciepły, jednak się szybciej wychładza jak reszta domu ale szybko się nagrzewa choć jest wielki i jest tylko jeden nie za duży grzejnik (mam rekuperacje i grzejniki są lekko mniejsze). Do KaziaG my mieszkamy w Wyszkowie (Mazowieckie) Do maxwell61 nie masz co sie pytać o koszta uwierz, bo się możesz tylko wkurzyć, każdy rejon polski ma inne ceny nie zdajesz sobie sprawy jakie są różnice, my budowaliśmy przez jednego wykonawce pod klucz tzw. stan deweloperski (łącznie z zagospodarowaniem terenu, kostki, ziemia, białkowane ściany w środku, i część koniecznych gresów: balkonik garaż) to nas wyniosło 320 Do grzes stg, intryguje mnie jak będzie wyglądać twój foton wykończony z tak wysoką kolankową, planujesz zmiany z dachem? pozdrawiam
-
Hej, Fotonowicze! Coś cicho ostatnio na forum. Co się dzieje co tam u was ciekawego? My w trakcie kolejnego sezonu grzewczego utrwalamy się w przekonaniu że Foton to Ekonomiczny domek. Mieszka się nam bardzo dobrze, i wam tego życzę !!! Pozdrawiam.
-
Markizę polecam, szczególnie w upały, sporo obniżyła temperaturę w upały a fotonik ma to do siebie że "grzeje" nawet zimą ale w upały to trzeba go jakoś zasłaniać. Teraz w okresie przejściowym, wystarczy że wyjdzie słońce to piec nie załącza się do późnego wieczora, tylko pokój nad garażem jest wtedy chłodny. Taras się udał to fakt, nie lubię schodów na podwórku Pozdrawiam
-
Ku pokrzepieniu serc, nasz Fotonik NOCĄ! Nocne zabawy z aparatem Pozdrawiam Budujących!
-
Całe poddasze na skosach 20cm, cały strych 15cm (skosy i pod podłogą). Jesli chodzi o wychłodzenie kanałów to u mnie jeden kanał do pokoju na dole idzie przez garderobę (w projekcie stryszek) tuż przy skosie i zbudowany jest płytą G/K, i w tym miejscu się wychładza. Co ciekawe nad garażem mam pokój rekreacyjny (psełdo siłownię i kino domowe) to jest pokój ze "szczelnymi" drzwiami w nim mam wentylację niezależną (wejście i wyjście) i tu się nie wychładza chociaż tu jest ocieplenie tylko nad sufitem a kanały są tylko lekko nakryte wełną. Kończąc, reszta domu jest standardowo, powietrze wędruje z pomieszczeń mieszkalnych do tak zwanych "brudnych".
-
Dopilnuj instalacji, ja juz mam parę niedopatrzeń. -jak nie będziesz miał GWC, to zwróć uwagę gdzie będzie czerpnia. bo jak masz sąsiadów co pala naprzykład w kominku, zerknij na mapach jak wieją wiatry zimą bo u mnie od jednego sąsiada zawiewa i czasami czuje dym w domu -kanały wentylacyjne żeby były jak najdalej dachu (jak najbliżej środka domu), ja jeden mam blisko (oczywiście jest oddalony i wyizolowany) i potrafi się skubany wychłodzić.
-
Witam! Jaki piękny ruch w temacie. nugas - Centralę rekuperacyjną umieściłem na strychu (trójkąt nad całym poddaszem). Jestem po sezonie i teraz się mogę wypowiedzieć. Największą zaletą mojej centrali jest automatyczny bypass (nie zastanawiam się nad wkładami, czy juz czy jeszcze nie ) Nie rozpatrywał bym rekuperacji w kategoriach oszczędności, ale zdrowia. Ale coś jest z tą oszczędnością bo przez okres kiedy mieszkamy (od czerwca 2009) nigdy nie otworzyłem okna do wietrzenia. Jedyny problem, to przy dużych mrozach wysusza powietrze. Jeśli chodzi o kubaturę to nasz Renovent HR Medium, radzi sobie wyśmienicie, najleprzym przykładem jest to że przy większej imprezce, jak przełączę się na III stopień to nie jest duszno nawet w upały. Druga zaleta to jak chodzę czyścić filtr to w ciepłym okresie garściami wywalam komary i muchy (bez przesady, kilka pełnych garści co miesiąc). Pozrdawiam
-
nie wiem czy o to chodzi ale jest coś takiego na stronie domusa http://domus.wroc.pl/projekt6.html?id=113&flip= lub http://domus.wroc.pl/GetFile.php?id=500 Pozdrawiam
-
-
Tak mam bez progu. Na wylewce był położony gres ,tak żeby brama na niego opadała, potem była położona kostka na równo z gresem. Ciekawym pomysłem mojego wykonawcy (juz dającym efekty) było, położenie rur zasilających grzejnik dokładnie pod bramą.
-
W salonie mam piec kominkowy bardzo mały 6kW i nie jest od niego rozprowadzone powietrze, wiec jeśli już go odpalamy (średnio 1 raz w tygodniu dla klimatu ) to grzeje sam salon z kuchnią. Myślę że w tej kwestii trochę daje rekuperacja czyli lekki odzysk jest, no i od kiedy mieszkamy nigdy nie otworzyliśmy okna w celu przewietrzenia.
-
Na razie wychodzi nieźle, dodam ze to nasz pierwszy sezon. Za trzy miesiące od października do końca grudnia zużyłem 712m3 i to wyszło 1200zł. W styczniu zacząłem trochę czytać (olałem instalatorów) i na własną rękę zacząłem regulację całej instalacji C.O. takie jak. zawory wstępnej regulacji, trochę krzywą ogrzewania, trochę spadkami temperatur (jak nas niema i jak śpimy) dodałem dodatkową czujkę na poddaszu (polecam pociągnąć okablowanie jeśli robicie centralne na jednym obiegu) i zużywam aktualnie 9-10m3 dziennie. Czyli biorąc pod uwagę bezobsługowość wynik dość dobry.
-
Ja mam podłogowe w części między kominem a ścianą do pokoju, drabinkowy na ścianie od klatki i pod oknem nad wanną konwekcyjny. Jakoś to nie wyrabia ale nie tak że jest zimno tylko chłodniej jak w całym domu, zimny komin dwa okna dachowe (tez ciepła nie dają, przynajmniej zimą ) Ale jeszcze walczę z regulacją wstępną grzejników, rozdzielacz C.O. mam w stryszku (u nas garderoba) więc grzejnik łazienki mam w najdalszym punkcie. Na razie zauważyłem ze na poddaszu jest chłodniejsza część od wschodu. Więc chyba warto "przesadzić" grzejnikami przy planowaniu ogrzewania. I dobrze się zastanowić nad porządnym ociepleniem tej dziwnej dziury jaka jest w łazience na połączeniu z daszkiem nad wejściem (mam wrażenie że to też chłodzi). Pozdrawiam