Skocz do zawartości

Izoterm

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Izoterm

  1. Witam, Po pierwsze - polistyren ekspandowany a nie ekstrudowany powstaje z granulek. Po drugie - l dla styropianu wynosi minimum 0,038 a dla styrodurów minimum 0,034 W/mK i rośnie wraz ze wzrostem grubości. Po trzecie - to wcale nie oznacza, że 5cm płyta styroduru odpowiada 8-9 cm styropianu. Jeżeli już to około 6 cm styropianu. Mała nasiąkliwość i rowki drenażowe to oczywiste zalety. Zabezpieczenie ścianką osłonową ma sens, ale nikt nie projektuje takich rozwiązań jako izolację ścian fundamentowych. Zastanowić się trzeba nad kosztami i sensem takich rozwiązań!! O pomyśle z metodą lekką mokrą już pisałem i nie będę się powtarzał. Na styrodurach można kleić płytki elewacyjne, więc nie widzę tu żadnej zalety proponowanego rozwiązania, a widzę tu tylko wady. Oto cały komentarz do tej porady. Na zakończenie - zadajmy sobie pytanie po co wymyślono i stosuje się płyty wodoodporne ? Chyba po to żeby sobie ułatwiać i unikać problemów z przemarzającymi fundamentami. Zapraszam na stronę internetową naszej firmy www.izoterm.waw.pl.
  2. Odpowiem krótko - myli się Pani bardzo. Metoda lekka mokra służy do ocieplania ścian zewnętrznych budynków powyżej poziomu gruntu a nie ich fundamentów !! Jeżeli tego typu porad udziela Panu kierownik budowy to radzę poszukać innego doradcy. Użyła Pani hydroizolacji, aby zabezpieczyć fundamenty przed wilgocią i powinna Pani używać materiału wodoodpornego w celu ich ocieplenia. Pokrywanie styropianu siatką i klejem, co Pani sugeruje, napewno wzmocni jego powierzchnię, ale narazi go na ciągły kontakt z wilgocią i będzie utrudniało jego wysychanie. Proszę sobie wyobrazić posadzkę pokrytą klejem, niezabezpieczoną przed wilgocią, na którą rozlano wodę. Nawet najmniejsza ilość wody, jak Pani wie, zostanie natychmiast wchłonięta przez warstwę kleju i będzie w niej magazynowana, aż do momentu kiedy odparuje. W ziemi natomiast woda nie odparuje tylko będzie stale obecna w warstwie kleju. Proszę sobie samej odpowiedzieć na pytanie, co się będzie działo, gdy temperatura spadnie poniżej zera i ta przegroda będzie wielokrotnie poddawana procesowi rozmrażania i zamrażania.
  3. Trudno radzić, zabezpieczyła Pani fundament zwykłym styropianem, który nasiąka wodą. Zabezpieczenie tej odsłoniętej (grubość) części nie daje więc żadnej korzyści. Należy posmarować całą płytę styropianową materiałem użytym do hydroizolacji, bo mokra płyta będzie ścianę fundamentową i cokół schładzać a nie ogrzewać.
×
×
  • Utwórz nowe...