Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

ppp.j

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O ppp.j

 • Ranga
  Początkujący
 1. Redakcjo nie pogrążaj się i przyznaj do pomyłki. Ci co nie znają tematu dokładnie napewno chcieliby mić jakiś autoryutet a tak zostają w próżni Przypominam problem postawiony w pytaniu podstawowym Dalej redakcja pisze No właśnie. W pytaniu chodziło co robić dalej jak już mam położone deski i papę na krokwie. Całkowita nieprawda. Jeżeli Redakcja upiera się przy wprowadzaniu czytelników w błąd to odsyłam do konkurencji http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic....8238&highlight= ://http://www.murator.com.pl/forum/vie...highlight= . W tym i innych wątkach jest dokładnie wszystko wytłumaczone. Po przeczytaniu powyższych informacji pozostawiam czytelnikom ocenę merytoryczną bo ja na strony gdzie robią ludziom "wodę z mózgu" więcej nie zajrzę.
 2. Droga Redakcjo. To po co wówczas deskowanie? Właśnie ustosunkowałem się do pytania i odpowiedzi na nie. Pytanie Odpowiedź Redakcji Czytelnik pyta co ma robić w aktualnym stanie swojej budowy i oczekuje rady od specjalistów a Państwo zaraz że "popełniono poważny błąd". Tymczasem żadnego błędu nie ma. Jest tylko wprowadzona inna technologia, może mniej nowoczesna, ale nie błędna. Co do funkcji folii paroprzemuszczalnej w dachu to ją znam doskonale ale wydaje mi sie że to nie miejsce do wzajemnego egzaminowania z wiedzy. W omawianym przez czytelnika przypadku zastosowano technologię z przed ery folii paroprzepuszczalnej. Tak robili nasi poprzednicy i to zdaje egzamin do dzisiaj. Wprowadzenie folii dało szansę zrezygnowania w dachu z deskowania co w znacznym stopniu potaniło technologię. Reasumując jak deski i papa to bez folii jak folia to bez desek i papy. Oczywiście obie technologie nie wykluczają się wzajemnie ale zastosowanie ich razem niepotrzebnie przedraża dach natomiast użycie tylko jednej nie jest błędem a nawet wskazane.
 3. Przypadkiem zajrzałem tu i trochę oniemiałem. Redakcjo nie wprowadzaj ludzi w błąd. Papa na pełnym deskowaniu jest jak najbardziej metodą prawidłową i wcale nie utrudni ocieplenia poddasza, inna sprawa to ekonomika ale to nie jest tematem pytania. Znów nie tak. Jeżeli mamy deskowanie i papę to te elementy spełniają nam rolę izolacji a dodatkowo usztywniają więźbę. Efekt wentylacji uzyskuje się zostawiając szparę nad ociepleniem a pod odeskowaniem od ściany kolankowej do kalenicy. By ewentualne samoistne dociśnięcie wełny mineralnej nie zatamowało przepływu powietrza na deski przybija się np. pionowe styropianowe paski dystansujące. Ten układ zastępuje folię paroprzepuszczalną i jest całkowicie prawidłowy. Rozumiem że ta pustka będzie między folią a deskami. A co będzie gdy wełna dociśnie nam folię do desek? Tak na pewno się stanie podczas samoistnego rozprężania się wełny Tak Po co folia paroprzepuszczalna? Jak wyżej po co folia i kontrłaty pod deski? Idea folii ma za zadanie wyeliminować deski i papę a więc potanić i przyspieszyć a nie podrożyć wykonanie pokrycia dachowego.
×