Skocz do zawartości

m00nia

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez m00nia

  1. Witaj, właśnie otrzymaliśmy wstępny kosztorys na instalację pompy ciepła IVT z pionowymi wywiertami na ok 160 m - cena kosmiczna (50 tyś netto). Co do komina to z projektu wychodzi na to, że to są dwa oddzielne kominy (otwory chyba 14x27) i w żadnym miejscu nie łączą się ze sobą (po między nimi jest warstwa izolacji). Na piętrze ściany pod skosami to 95 cm. To okno w sypialni jest tak usytuowane względem stron świata, że rano słońce będzie nam zaglądać do pokoju (północy-wschód). Rozmawialiśmy z biurem projektowym naszego domu i są w trakcie przygotowywania "projektu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją ciepła i instalacji dgp" dla tego projektu. Opierać się będą o systemy firmy DOSPEL. Mamy otrzymać taki projekt. Do instalacji DGP zalecają zastosować kominek z zamkniętą komorą spalania, przystosowanych do współpracy z systemem mechanicznego rozprowadzania powietrza. Dodatkowym wspomaganiem centrali ma być gruntowy wymiennik ciepła. Czy to ciekawe rozwiązanie? Czy zalecana przez biuro projektowe firma DOSPEL to dobry wybór? Mówiąc o takim systemie, o jakich kosztach w ogóle rozmawiamy? Tak się zastanawiam, wentylacja z funkcją nawiewania ciepłego powietrza, dom energooszczędny, czy pozostałe zapotrzebowanie na ciepło będzie tak małe, że może pompy ciepła nie opłaca się instalować. Może warto pomyśleć o jakimś tańszym systemie ogrzewania.
  2. w moim przypadku (AMBER) północ będzie od strony garażu. a jesli chodzi o ogrzewanie, to jak juz wcześniej wspominałam zastanawiamy się poważnie nad pompą ciepła (trochę duży wydatek, ale bezobsługowe i ekologiczne). dzięki za pomoc pozdrawiam
  3. Oto dokładne parametry domu energooszczędnego AMBER Kubatura: 725 m3 Powierzchnia użytkowa: 180 m2 Powierzchnia mieszkalna: 160 m2 Grubość ścian: cegła ceramiczna 25 cm + 20 cm styropianu Izolacja stropu: 40 cm wełna Izolacja posadzki parteru: 20 cm styropianu Wskaźnik zapotrzebowania na energię końcową do ogrzewania domu w standardowym sezonie grzewczym: EA 43,3 kWh/m2/rok EV 16,5 kWh/m3/rok Będziemy wdzięczni za wskazówki.
  4. to link do AMBERKA http://www.twojprojekt.pl/projekty/7713-amber-ce
  5. witam el-instalator widzię, że jesteś obeznany w temacie rekuperacji. bardzo sie ciesze bo może mółbyś podrzucic mi kilka wskazówek. kupiliśmy projekt domu AMBER - ma to być dom energooszcędny. zastanawiamy się z mężem nad zastosowaniem ogrzewania z pompy ciepła a także nad rekuperacją. co sądzisz o takim rozwiązaniu? czy mółbyś polecić mi jakiś dobrych wykonawców? kiedyś czytałam, że najlepsze rekuperatory i pc produkuja firmy skandynawskie. czy masz jakąś wiedzę na ten temat? z góry dziękuję za podpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...