Skocz do zawartości

xxsliwaxx

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez xxsliwaxx

  1. Witam.
    Jak w temacie: popękały bloczki fundamentowe na około 6mm - myślę ze piasek w środku był zbyt mocno ubity piach i rozepchnął na zewnątrz sciany - bloczki zaczęły pękać 3-4 dni po zalaniu chudziakiem. Ściany fundamentowe zbudowane są z 9 bloczków na wysokość 127cm i prawie wszystkie rogi domu popękały - proszę o poradę co mam z tym ciężkim tematem zrobić...??? link do zdjęcia: http://picasaweb.google.pl/xxsliwaxx/Pokek...kiFundamentowe# [/list][/list]
  2. Cytat

    Drenaż w tej sytuacji nic nie daje a fundamentów nie trzeba izolować, bo i tak woda będzie przenikać od środka.



    Ja rozumiem to tak: "Drenaż w tej sytuacji nic nie daje" ( czyli nie rób drenażu); "a fundamentów nie trzeba izolować, bo i tak woda będzie przenikać od środka." (izolowanie czyli izolacja fundamentów od wody, która będzie wokół domu i będzie podchodzić)
    Natomiast obłożenie styrodurem bloczków fundamentowych to ochrona przed zimnem i ucieczka ciepła z domu. Tylko nasówa mi sie pytanie: posmarowałam bloczki betonowe dysperbitem, teraz chcę folię przykleić, żeby dysperbit nie zjadł styrodury i przykleić styrodur grubości 10cm - ale nie wiem czy warto mi na zasmażkę dawać folię bąbelkową czy też nie...????

    zerknijcie na to: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-energooszczedne-i-pasywne/a/6269-analiza-kosztow-budowy-domow-energooszczednych

    Pozdrawiam
  3. Cytat

    Drenaż w tej sytuacji nic nie daje a fundamentów nie trzeba izolować, bo i tak woda będzie przenikać od środka. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wyniesienie domu ponad otaczający teren i obsypanie fundamentów na wysokość zabezpieczającą przed przemarzaniem (ok. 1,2 m od dołu stopy fundamentowej).



    Zostawiając cokolik wokół domu po obsypaniu gliną ścian fundamentowych do spodu ławy zostanie 135cm więc zapas jest. Co masz na myśli mówiąc, że nie trzeba fundamentów izolować? Czy chodzi o to żebym dała tylko styropian bez żadnych folii bombelkowych??? I porządną izolację poziomą ?
  4. Cytat

    Witaj
    w twoim przypadku nie ma sensu robić drenażu jeśli nie masz piwnicy. Jeśli masz grunt nieprzepuszczalny to fundamenty zasypuje się gruntem rodzimym, nie piaskiem, aby podczas opadów nie powstała swoista wanna wypełniona wodą wokół fundamentów.



    Witam,
    Właśnie to samo przyszło mi do głowy - mam na całej działce glinę i jeśli obsypię piachem dom sam na siebie ukręcę bat w tym przypadku zwany "wanna wypełniona wodą"...
    Więc chyba nie ma sensu wydawać kaski na drenaż...???!!!
  5. Witam,
    Mam pytanie, co sądzicie o drenażu opaskowym wokół domu parterowego bez piwnicy???
    Dom stoi na glinie (wszędzie glina - cegielnie można robić icon_smile.gif ) znajduje się na końcu górki i cała woda spływająca będzie płynąc na budynek.
    Zaczęłam się zastanawiać co zrobić:

    - pomysł 1: zrobię drenaż opaskowy a ławy i bloczki zasypie żółtym piachem oczywiście izoluję bloczki dysperbit+folia+styrodur+folia bombelkowa
    cała woda jaka będzie spływać na dom zostanie odprowadzona do kanału deszczowego w chodniku

    - pomysł 2: zaizoluję fundamenty tak jak w pomyśle nr 1 ale obsypie dom tylko glina bez drenażu - podsypię trochę wyżej niż poziom działki i woda która i tak będzie płynąć z górki wierzchnia warstwą na glinie bo glina ani kropli nie przepuści ominie dom i popłynie na ulicę???

    izolacja pozioma została wykonana na ławie i będzie również zrobiona na poziomie "0"


    co o tym myślicie????? czy ma ktoś działkę składająca sie tylko i wyłacznie z gliny ??????????

    pozdrawiam
  6. Naczytałam się, wziełam pod uwagę wasze cenne wskazówki za co bardzo dziekuję i zdecydowałam: Max Kozłowice + styropan 15; ogrzewanie gazowe (piec kondensacyjny) podłogowe w całym domu, dach docieplony welna 40 oczywiscie folia odbijajaca i izolujaca a na zasmażkę blachodachówka; (wentylacja recuperator) i jeszcze nie wiem do końca czy solary na dach...?
    pozdrawiam
  7. Witam,
    Zaczynam budowę domu i jak pewnie już Państwo wiecie wilkie wyzwanie przede mna icon_smile.gif
    Spotkałam się z 4 firmami budowalnymi i otrzymałam 3 rozne opinie odnośnie z czego powiny być wykonane ściany...
    firma nr1 powiedziała że pustak max
    frima nr2 zdecydownie beton komórkowy Ytong
    firma nr3 rownież beton komórkowy ale suporex
    firma nr4 porotherm

    Różnie mólwili np. "ceramika to ceramika" albo "beton komórkowy lepiej oddycha"

    Zamierzam mieć ogrzewanie gazowe (gaz ziemny) więc zdaję sobie sprawę, że oceiplenie domu musi być zrobione solidnie z jak najmniejszą utratą ciepła.

    Im więcej czytam tym mam wieksze dylemat co wybrac proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...