Skocz do zawartości

marlon1

Uczestnik
 • Posty

  131
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez marlon1

 1. Cytat

  witam

  gazownia doprowadzila mi gaz do dzialki. od granicy do domu musze sam

  mam okolo 30mb przylacza

  dzis przyszedl fachowiec i wycenil- 2700 material i 5000 robota

  wiem ze ostro przesadzil

  jaki moze byc realny koszt przylacza

  gaz niskocisnieniowy

  jaki material do przylacza?  Witam;
  we wrześniu 2010 wykonano mi przyłącze gazowe (długość rur pcv około 15m plus skrzynka duża na gazomierz i skrzynka mała na zawór na elewacji domu), za materiał i wykonanie plus wszelkie próby i odbiory zapłaciłem 1.600,- pln w cenę był ujęty również wykop pod szambo o pojemności 10 m3 oraz jego zasypanie i podłączenie kanalizacji do szamba.
  Proponuję zmienić wykonawcę, popytać u kilku wykonawców albo u monterów z lokalnej gazowni.
  Miłego budowania.
  Pozdrawiam - Marlon
 2. Cytat

  Marlon1 pewnie już mieszkacie w domku.My jesteśmy na etapie wstawiania okien i drzwi .Próbuję urządzać kuchnię.Mam prośbę o kilka fotek kuchni .Pozdrawiam Doti11  W domku jeszcze nie mieszkamy, wstrzymane są prace wewnątrz domu z powodu braku prądu (zakład energetyczny jeszcze nie zbudował zasilania).
  W tym roku położyliśmy dachówkę, wykończyliśmy murki przy schodach od strony wejścia głównego, obsypaliśmy dom, podłączyliśmy media typu woda, gaz ziemny, kanalizacja-szambo;
  Doti11 - może napiszcie "prywatną wiadomość" o fotografie kuchni do innego forumowicza "bozak", oni już mieszkają w LK-489.
  Pozdrawiamy i pogody w budowaniu icon_smile.gif
  Marlon
 3. Krokwie nad garażem można przedłużyć do odpowiedniej długości.
  Co do płatwi przy kominie spalinowym to powinna być oparta na ścianie (przejść przez komin) - to błąd rysunkowy - ale wyszkolony cieśla lub kierownik budowy powinien to skorygować.
  Pozdrawiam,
  Miłego budowania
  Marlon
  Cytat

  Mam jeszcze jeden temat. W moim projekcie znalazłem kilka błędów jeżeli chodzi rzut elewacji i np. rzut więźby. Z rzutu więźby dachowej wynika, że krokwie nad częścią garażową kończą się ok 20 cm od ściany. Natomiast na rzucie elewacji wyglądają jakby były miały odległość od ścian taką jak mają krokwie z części mieszkalnej czyli ok 90 cm. Inny błąd to w rzucie elewacji widać płatew pośrednią (ta od strony komina spalinowego), natomiast na rzucie więźby płatew ta nie przechodzi przez komin na zewnątrz. Czy tego rodzaju błędy są tylko w mojej kopii? Czy spotkaliście się z czymś takim u Was?

  Pzdr.

 4. Dachówka firmy Roben - Monza Plus kasztanowa angobowana

  Pozdrawaim
  Marlon
  Cytat

  Cześć!
  Jestem na etapie budowy LK&489 w tej chwili kończone są szczyty i więźba, nie ma jeszcze ścianek działowych ale całość zaczyna już przypominać dom. Array="" style="vertical-align: middle;" Array alt="icon_biggrin.gif" border="0"> Przeróbek niewiele, wyrzucenie niektórych okienek i poszerzenie schodów + zmiany w ściankach dzialowych.
  Marlon mam pytanie do Ciebie - jaką wybraliście dachówkę jeśli oczywiście to nie tajemnica? Widziałem też, że zrezygnowałeś z niektórych okien dachowych?
  Niedługo wrzucę jakieś zdjęcia z budowy.

  Pozdrawiam

 5. Cytat

  daggulka, ale masz łobuziare daje Ci nieźle popalić.

  Już wiem, do związku kynologicznego mam tylko 15 km
  Marlon1, a jak długi trwa takie szkolenie - licząc np. w tygodniach?
  Szkolenie trwa - jak kto uważa i ma czas, ja uczestniczyłem w szkoleniu wmiarę regularnie przez około 30 godzin (okres 2-3 miesiące), następne spotkania to raczej już frajda dla psa - wybiega się z innymi i ma kontakt z czworonogami, natomiast właściciel to już tylko sympatyczne spotkania towarzyskie na łonie natury (jest miło) .
  Pozdrawiam,
  Marlon1
 6. Ja uczestniczyłem w szkoleniu z moim psem, szkoli się w zasadzie właściciela jak postępować z czworonogiem, a psa wykonywania komend i poleceń oraz zachowań. Ogólnie warto było - icon_wink.gif
  Koszty to 10,- PLN za godzinę, 1 spotkanie trwało 2 godziny, uczestnicy to różne psy i małe rasy (jamnik) i duże (owczarek niemiecki) były również "trudne" mieszańce.
  Chodziłem jak mi było wygodnie - spotkania były w każdą sobotę i niedzielę.
  Kontakt na szkolenia - poprzez lokalny związek kynelogiczny.

  Chociaż z opisu - pies Daggulki - Jaga to niezły gagatek w przyprawianiu "wesołości" właścicielce.

  Pozdrawiam,
  Marlon
 7. Cytat

  Marlon, w związku z tym, że Twój domek jest już gotowy, mam do Ciebie prośbę o zdjęcie kuchni. Obawiam się, że jest ona zupełnie mała. Jesteśmy obecnie na etapie wyboru projektu i LK&489 jest jednym z faworytów, podobnie jak Fokus z MG Projekt. W LK&489 dokonywalibyśmy tej samej zmiany co Ty, czyli przesunięcia wejścia pod balkon, wówczas jednak utracilibyśmy spiżarnię obok kuchni. Z drugiej jednak strony hol straciłby to "wąskie gardło", co jest plusem. Jeśli nie chcesz zamieszczać zdjęcia na forum, proszę o zdjęcie na maila.

  Czy ktoś buduje ten dom w województwie podlaskim?


  Witam,
  Domek nie jest gotowy; w środu są same ściany nośne i schody, nie ma jeszcze ścianek działowych tych cienkich.
  Co do kuchni wg projektu ma ona szerokoiść x długość (320 cm x 300 cm) i są to wymiary bez doliczania jadalni i bez spiżarki.
  Przesuwającwejście główne na środek ściany frontowej - nie zrezygnowaliśmy ze spiżarki; będzie ona obok kuchni (obecnie mamy spiżarkę o wymiarach 85 x 130 cm, stoją w niej dwa standardowe regały 5-półkowe 30x80cm i to nam absolutnie wystarcza na tzw. magazyn przy kuchni dla 4 osobowej rodziny + pies (garnki, przetwory, worek ziemniaków 10-20 kg, zgrzewki z napojami, karma dla psa, itd....).
  Nie mam zdjęć kuchni od środka (gdy trochę się ociepli postaram się zrobić - ale wysyłam wam na prywatną wiadomość scan projektu parteru.
  Pozdrawiam:)
 8. Cytat

  Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam zamiar wraz z żoną zakupić ten piękny projekt i w związku z tym mam małe pytanko do osób, które wybudowały ten domek lub są w trakcie. Otóż, czy przejście pomiędzy holem a jadalnią nie jest zbyt wąskie, jak również sama sień, czy można to zmienić .Proszę o odpowiedź będę wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif  Witam,
  przejście między holem a jadalnią ma ponad metr - coś około 120- 130 cm (moim zdaniem to sporo są tam umieszczone drzwi dwuskrzydłowe; w holu mija się swobodnie dwoje osób), jeżeli odsuniesz komin wentylacyjny do ścian frontowej to zwiększy się szerokość holu, sień można powiększyć zmniejszając lekko szerokość łazienki i spiżarki przy kuchni.
  pozdrawiam icon_wink.gif
 9. Cytat

  Witajcie,
  dawno mnie tu nie było. Widzę, że postępy w budowaniu ogromne.
  Pozwodzenia
  Nadal uważam, że to super domek i zachęcam do budowania.

  Pozdrawiam  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2010.
  P.s.
  Jak się mieszka w LK&489?

  Pozdrawiam
 10. Dzisiaj zetknąłem się z tematem e-papierosa.
  Jest małe spotkanko, część osób paląca, druga niepaląca.
  Jeden z gości wyjmuje papieroska, wkłada do ust (nie przypala), zaciąga się, zapala się na czerwono przód papierosa, a gość wypuszcza dymek.
  Nie poczułem zapachu papierosów, gość "popalił" jeszcze pare minut i najnormalniej schował e-papierosa do kieszonki w bluzie.
  Dla mnie wynalazek e-papierosa to mała rewolucja.
  Podobno w tradycyjnym papierosie oprócz nikotyny jest jeszcze sporo różnych dodatkowych substancji m.in. smolistych, które nie są obojętne dla organizmu człowieka; w e-papierosie jest tylko nikotyna oraz różne zapachy. E-papierosa należy czasami włożytć do ładowarki prądowej oraz uzupełnić stosownym płynem.
  Osoba która tradycyjnego papierosa zamieniła na e-papierosa mówiła że robi to już około 3 m-cy, nie używa popielniczek, no i dodatkowo zostaje jej około 200,- PLN w kieszeni co miesiąc.
  Myślę że e-papierosy przyczynią się do podniesienia zdrowia palaczy jak również mogą być pomocne w zerwaniu z nałogiem.
  icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif
 11. Cytat

  Dziękuję za odpowiedź marlonie1 icon_smile.gif, a co do mojego pytania masz rację wszystko zależy od rozmiarów dachówki. Jestem po prostu ciekawa ile będzie kosztował nas dach, no a wybór dachówki jeszcze przed nami :)Jestem z natury osobą dosyć cierpliwą, ale jeżeli chodzi o budowę domu to chciałabym już w nim mieszkać icon_smile.gif))Jak pomyślę ile pracy jeszcze nas czeka to.........zawrót głowy;) Ale cóż pocieszam się że kiedyś będę mieszkała w tak pięknym i funkcjonalnym domku :)Pozdrawiam  U nas dekarz wstępnie wycenił na około 9 tys. za robociznę (całośc prac na dachu: obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe, jedno okno dachowe, dwa wyłazy przy kominach, płotki przeciw śnieżne i wszystkie inne bajery na dachu).
  Za dachówkę podstawową, boczną i inne akcesoria na dach (cały materiał bez rynien i rur spustowych i okna wraz z wyłazami) wstępna oferta około 16 tys. zł.?
  Też byśmy chcieli już mieszkać .....
  Poprosimy o zamieszczenie fotografii z budowy.
  Czy oprócz zmian dotyczących strychu - wprowadziliście również inne.

  Pozdrawiam
 12. Cytat

  Witam
  Jestem nową użytkowniczką forum, i tak jak Wy buduje dom projekt LK&489,
  .............  Witamy pięknie icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif kolejnych budujących ten moim zdaniem "super fajny" dom.
  Co do dachówki - ten etap planujemy w listopadzie, powierzchnia dachu to około 200-220 mkw (zależy od tego ile dachu wystaje poza obrys budynku - jak wielkie są okapy).
  Planujemy położyć dachówkę Roben
  Ilość dachówki zależy od jej wymiarów - mniejszej dachówki potrzeba więcej sztuk, a większej mniej - na stronach producenta dachówek są podane ich wykorzystanie na metr kwadratowy.
  Fajnie że kolejne osoby budują ten dom bo bardzo ważna jest wymiana doświadczeń wśród budujących oraz można coś ciekawego "podpatrzeć".
  Miłego budowania icon_wink.gif


 13. Cytat

  To jest tylko w łazience.  Przychylam się do opinii SuperB, "wkręt i profil "łapią" gdzieś niską temperaturę" co powoduje, że para wodna z łazienki jak gdyby "wykrapla się" w ich otoczeniu. Należy sprawdzić i ewentualnie poprawić ocieplenie nad płytą gips karton oraz odciąć profil od kontaktu z niską temperaturą mp. przekładka styropianu czt pianki między profilem a ścianą zewnętrzną.

  Gdyby był przeciek z dachu to raczej widoczne by były zacieki na większej powierzchni płyty gips karton a nie tylko widoczny profil i wkręty.

  Pomyślności w eliminacji przyczyny zjawiska.
  Pozdrawiam
 14. Cytat

  Nad płytą jest wełna, folia. Wentylacja jest, okno także. Takie rzeczy się robią jak jest ok. 0 stopnia i mniej. Na płycie odznacza się wkręt i profil. Łazienka będzie użytkowana już drugą zimę. W poprzednim roku było to samo.  Witam,
  zakładam, że w domu masz więcej płyt gips karton na sufitach,
  - czy to zjawisko "odznaczania się wkrętu i profilu" na płycie występuje tylko w łazience
  - czy występuje w innych pomieszczeniach z płytą gips karton na suficie.
  Pozdrawiam,
 15. Cytat

  Na sufice, karton gips ,w łazience, na poddaszu pojawiają sie mokre plamki (punkty). Im zimniej to jest ich więcej. Co może być tego przyczyną?  Witaj,
  podałeś zbyt mało danych, najlepiej zrób zdjęcie i wklej w wiadomość, ponadto opisz czy w łazience jest wentylacja (taka kratka z otworami w kominie pod sufitem), okno, jak często występuje to zjawisko, w jakich okresach - porach roku, dnia, jaka jest aura na zewnątrz gdy ono się nasila.
  Podaj również co jest nad płytą karton-gips nad sufitem (pustka, wełna, styropian, etc...)
  Od kiedy jest użytkowana łazienka, jak często ....
  Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...