Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

NOWY4

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O NOWY4

 • Ranga
  Początkujący
 1. Po 1 1/2 roku zaczeła schodzić u mnie emalia z 7 na 12 możliwych . A po za tym chyba większa awaryjność ze względu na łączenia .
 2. Jak policzyć ilość wody w instalacji ? Czy potrzebne są jakieś zabezpieczenia na temperaturę i ciśnienie ? Czy na sieci dać tzw. odmulacz czy wystarczy filtr 1 1/4 ? Czy możliwe jest dodatkowo dołączyć 3 grzejniki zasilane z rozdzielacza podłogówki (po jednym z każdego rozdzielacza) czy zrezygnować z nich ? Jak liczy się moc grzejników ( np.pomieszczenie dł.5m / szer.4m / wys. 3m średnio ocieplone ściany) ?
 3. To jest robota dla dwóch ludzi na dwa tygodnie. Ale zgodzę się że te stawki są małe
 4. Zrobię według wskazówek dzięki
 5. Na listwie zasilającej jest coś w rodzaju szklanej lub plastikowej rurki z ruchomym elemętem wewnątrz. Na powrotnej miejsce na głowice. Jedna pompa nie wystarczy np. 25-60 ? Czy dwie pompy nie będą za szybko zabierać wody z wymiennika co będzie powodowało mniejsze ogrzanie wody w instalacji ? Czy potrzeba założyć naczynie czy może chodzić na ciśnieniu np.3-4 bar? Pętle mają od około 100-150 metrów ( przynajmniej tak to wynika z opisów montera który to robił i nie skończył)
 6. Mam ogrzewanie podłogowe rozłożone na 340m2 już zalane w posadzce . Instalacja jest rozłożona z czterech skrzynek po 6 sekcji rozstaw rur co 10cm z tego co się oriętuję to pętle powinny mieć około 100m u mnie wiem że są około 150m. Instalacja ma być zasilona z sieci miejskiej poprzez wymiennik jakie przyjąć wartości pompy i wymiennika żeby to wogóle zagrzało.może ma ktoś jakiś schemat przyłączeniowy jak to zrobić. Długość ułożonej rury to 3300mb. Poziom zasilający to 40 z podejściami pod rozdzielacze 32. Pomóżcie to uratować
×
×
 • Utwórz nowe...