Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

NOWY4

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O NOWY4

 • Ranga
  Początkujący
 1. NOWY4

  jakie grzejniki-poradźcie! Pilne!

  Po 1 1/2 roku zaczeła schodzić u mnie emalia z 7 na 12 możliwych . A po za tym chyba większa awaryjność ze względu na łączenia .
 2. NOWY4

  OGRZEWANIE PODŁOGOWE

  Jak policzyć ilość wody w instalacji ? Czy potrzebne są jakieś zabezpieczenia na temperaturę i ciśnienie ? Czy na sieci dać tzw. odmulacz czy wystarczy filtr 1 1/4 ? Czy możliwe jest dodatkowo dołączyć 3 grzejniki zasilane z rozdzielacza podłogówki (po jednym z każdego rozdzielacza) czy zrezygnować z nich ? Jak liczy się moc grzejników ( np.pomieszczenie dł.5m / szer.4m / wys. 3m średnio ocieplone ściany) ?
 3. To jest robota dla dwóch ludzi na dwa tygodnie. Ale zgodzę się że te stawki są małe
 4. NOWY4

  OGRZEWANIE PODŁOGOWE

  Zrobię według wskazówek dzięki
 5. NOWY4

  OGRZEWANIE PODŁOGOWE

  Na listwie zasilającej jest coś w rodzaju szklanej lub plastikowej rurki z ruchomym elemętem wewnątrz. Na powrotnej miejsce na głowice. Jedna pompa nie wystarczy np. 25-60 ? Czy dwie pompy nie będą za szybko zabierać wody z wymiennika co będzie powodowało mniejsze ogrzanie wody w instalacji ? Czy potrzeba założyć naczynie czy może chodzić na ciśnieniu np.3-4 bar? Pętle mają od około 100-150 metrów ( przynajmniej tak to wynika z opisów montera który to robił i nie skończył)
 6. NOWY4

  OGRZEWANIE PODŁOGOWE

  Mam ogrzewanie podłogowe rozłożone na 340m2 już zalane w posadzce . Instalacja jest rozłożona z czterech skrzynek po 6 sekcji rozstaw rur co 10cm z tego co się oriętuję to pętle powinny mieć około 100m u mnie wiem że są około 150m. Instalacja ma być zasilona z sieci miejskiej poprzez wymiennik jakie przyjąć wartości pompy i wymiennika żeby to wogóle zagrzało.może ma ktoś jakiś schemat przyłączeniowy jak to zrobić. Długość ułożonej rury to 3300mb. Poziom zasilający to 40 z podejściami pod rozdzielacze 32. Pomóżcie to uratować
×