Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

alekskoziol

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O alekskoziol

 • Ranga
  Początkujący
 1. dzięki piękne, już mi chyba lepiej teraz tylko modlić się żeby nie pojawiały się nowe i szersze.
 2. no inspektor twierdzi że będzie pękać zagrożenia nie ma, ale należy obserwować(sama nie wiem dlaczego wybrałam właśnie jego za inspektora), martwi mnie jednak fakt że te pęknięcia sie pojawiają i nie wiem czy tak jest u wszystkich czy to ja mam to szczęscie??????wczesniej mieszkałam w bloku więc nawet nie zwracałm uwagi bo wiedziałam że to problemy spółdzielni mieszkaniowej a teraz to mnie po kieszeni bije bo naprawde wykończyliśmy bardzo ładnie dom i każda rysa boli och bardzo boli. Jedni twierdzą że pęknięć nie mają a inni twierdzą że każdy nowy dom popęka zwłaszcz dlatego że jest wybudowany szybko-1 rok( z tym że fundamenty stały dłużej, kilka lat-fundamenty solidne dodatkowo zbrojone). czytałam teorie na temat pęknięć i są opisane przykładowe przyczyny, ale mowa jest o pęknięciach pionowych związanych głównie z osiadaniem lub pionowo ukośnych ale o pęknięciach poziomych wogóle nie ma mowy na całym necie.
 3. ja juz nie wzywam inspektora bo ona twierdzi że dom siada i pęknięcia będąsię pojawiac zwłaszcza po zimie, więc pogodziłam się z pęknięciami pionowym(choć jest ich niewiele doslownie 2 na cały dom)oraz z pęknięciami na łączeniu płyt k-g. Ale opisane pęknęięcie jest dziwne poziome i pojawiło się na dwóchróżnch ścianach jedna z garażu a jedna w piwnicy są one długie ale cienkie jak nitka-nie jest to pęknięcie na spoinachbloczków i nie wiem czy nie jest to czasem pęknięcie tynku a nie ściany- trudno określiść bo jedna ściana jest w ziemi a druga ze strony zewnętrznej pokryta granitem więc nie wiem czy na zewnątrz też jest.
 4. proszę o odpowiedż czym mogą być spowodowane mikropęknięcia na ścianach nośnych zewnętrznych ok 10 cm od sufitu?? takie pęknęcie pojawiło się na ścianie piwnicy i garażu jest to pęknięcie poziome na długości całej ściany w piwnicy i na długości drugiej ściany w garaży (nie jest to jedna ściana tylko dwie niezależne)pęknięcia pojawiły się po śniegach są niewielkie dodam że jest to nowy dom. wcześniej pojawiały się pęknięcia pionowe w dwóch miejscach ale zostały określane ajako pęknięcia związane z osiadaniem budynku ,ale czym mogą być spowodowane pęknięcia poziome???dodam że pojawiające pęknięcia mnie przerażają czy są one rzeczą normalną? (jak twirdzą niektórzy)
 5. witam. mam pytanie na istniejących już wybudowanych kilka lat temu piwnicach wybudowaliśmy dom. przed uzyskaniem zezwoleń nalezało przekopać fundamenty, odkuć istniejący strop aby ocenić czy można budować dom na istniejących już fundamentach. Znalezlismyinspektora i kierownika który ocenił stan poprosiliśmy też innego architekta i inspektora aby mieć pewność że można budować. opinia wszystkichbyła jednoznaczna że wykonane fundamenty są zdrowe zbrojenie jest mocne nawet mocniejsze od zalecanego. Tak więc wybudowaliśmy w rok dom. ale zaczęły się pojawiać pęknięcia tj, na gładziach na łaczeniach płyt k-g wg opini wszystkich budowlańców i kierownika takie zjawisko jest naturalne gdyż budynek osiada pomimo że fundamenty już były budynek dostał obciążenia i musi się osiąść na gruntach. Latem zrobiliśmy docieplenie-styropian siatka zbrojeniowa i klej,który pomalowaliśmy żeby nie wyglądało źle zakładając że za kilka lat położymy tynk (baranek). wokół cokoła(spód wykonany z granitu) w górę w pionie pojawiły się drobne rysy od cokoła w górę są drobne ale jest ich sporo i gęsto (napewno nie na łączeniach płyt) i tylko od cokóła dopewnej wysokości w górę. mam pytanie czym takie pęknięcia przy cokole mogą być spowodowane. dodam że wykonawcy sprawdzeni więć myślę żezrobione było wszystko jak należy. czy takie pęknięcia mogą być zleżne od fundamentów???? czy mogą być spowodowane osiadaniembudynku. Powiem widziałam często domy obłożone klejem z siatką nie otynkowane więc może takie zjawisko jest częste i ludzie zostawiają takie domy aż osiądą?. proszę o odpowiedź
 6. Witam. Jestem nowym użytkownikiem mam problem(tak mi się wydaje) kupiłem działke z rozpoczętą budową ok 20 lat(fundamenty i piwniece). Po konsultacji z kilkoma budowlańcami oraz inspektorami postanowiłem budować dom na istniejących fundamentach. Zaprojektowałem dom i w ciągu roku mogliśmy się wprowadzać a w trakcie mieszkania wykańczaliśmy pokoje. Po 9 miesiącach użytkowania zauważyłem pęknięcia na ścienie nośnej wewnętrznej (przy końcach tej ściany) są to pęknięcia nierówne pionowo-ukośne w jednym miejscu biegną dwie rysy jedna obok drugiej szerokości 1mm. Konsultując się ze znajomymi oraz fachmenami od gładzi wszyscy stwierdzili że takie zjawisko jest normalne na skutek osiadania budynku. Pytałem inspektora on też stwierdził że pomimo istniejących już fundamentów budynek osiada gdyż dostał ciężaru i mogą pojawiać się pęknięcia. Jednak martwi mnie fakt gdyż pojawiały się drobne zarysowania które faktycznie wyglądały nieregularnie i mogły być spowoda\owane niewyschniętym tynkiem czy osiadaniem budynku jednak ściana nośna wewnętrzna ma kilka pęknięć i są one bardziej widoczne niż te pozostałe. Proszę o odpowiedz czy takie pęknięcia są niebezpieczne dla domu co robić remontować czy czekać czy poprosić innego isdpektora o wypowiedz.
×
×
 • Utwórz nowe...