Skocz do zawartości

kawa

Uczestnik
  • Posty

    27
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez kawa

  1. Cytat

    hmm kawa, zasiałeś ziarno niepewności u mnie z tym gazem.

    Powiedzmy, że zamiast kuchni zasilanej z butli gazowej miałbym całość instalacji jak u kawy..
    wychodzi drozej o ok 800 zł.. niewielki koszt w skali roku, a nie trzeba się użerać z popiołami..
    Powiedz może coś więcej o kosztach tej instalacji. Doprowadzenie gazu sieciowego do mnie mija się z celem właściwie, i generalnie przeciwny jestem instalacjom gazowym, ale faktycznie niezaprzeczalną ich cechą jest łatwość w obsłudze.
    Więc albo komfort użytkowania, albo oszczędności w kosztach na paliwach stałych.
    Więc proszę o bardziej szczegółowe informacje.



    koszt instalacji w domu to wiadomo sam ustalasz z hydraulikami, którzy mi robili całość więc tutaj ceny ci nie podam. Jeśli chodzi o koszt instalacji na zewnątrz budynku wraz z ustawieniem butli to koszt poniosła firma (Flota), ja płace tylko 24 zł/miesiąc za wynajem tej butli. Przy gazie ziemnym policzyli mi abonament w cenie 62,89 zł/ m-c.
    Najlepiej skontaktować się z ich przedstawicielem handlowym który przyjedzie i porozmawiać z nim to nic nie kosztuje.
  2. Witam
    od 4 lat używam kotła Buderus gazowego i o innym opale nie chce słyszeć. Nawet nie wyobrażam sobie pieca na paliwa stałe. Gaz mam z butli (2700l) po 2.05 zł/l ostatnio zakładają u nas gaz z sieci. Więc przeszedłem się do gazowni popytać się o możliwośc podłączenia. I tu szok. Cenowo wyszło że za ich gaz musiałbym płacić więcej, więc zostaje przy butli. O plusach gazu chyba nie muszę pisać, czysto w domu, na zewnątrz, czyste ręce, brak problemów z popiołem. Jednym słowem zastanówcie się dobrze zanim podejmiecie decyzje.
  3. Zapomniałeś tylko dodać osobom zainteresowanym, że po 20 latach (ten kto ma szczęście w życiu bo z natury, rzeczy martwe lubią się psuć ) pompa ciepła będzie nadawała się do całkowitej wymiany z powodu jej zużycia.
  4. A ja proponuje żebyś się zastanowił i zrezygnował z budowy. Mieszkanie w mieście ma jednak swoje plusy o których większość osób tu nie wspomina. Już sam kredyt (200-300 tyś) i jego późniejsza spłata to bardzo duże obciążenie dla domowego budżetu. Pomyśl tylko co mógłbyś kupić za te miesięczne raty które musisz oddawać do naszych złodziejskich banków. Zastanów się dobrze bo minusów mieszkania w domku jest sporo.
  5. a ja powiem tak, większość projektów jest skopana, architekci idą na łatwiznę i powielają błędy z poprzednich projektów. Po jaka cholerę są potrzebne tak duże kominy, rozbudowane do granic możliwości, system wentylacyjny powinien być rozwiązany w inny sposób. Rozkład pomieszczeń w niektórych projektach to porażka, zwróćcie uwagę na ilość drzwi wewnętrznych. Widziałem projekty gdzie w pomieszczeniu gospodarczym były 3. Samo pomieszczenie należy tak usadowić by nie było połączone z przedpokojem jeżeli mamy ogrzewanie węglowe. Można tu pisać i pisać, jedno jest pewne źle dobrany projekt to później same problemy. Również balkony z tego bym zrezygnował całkowicie, przecież nie stawiamy bloku.
  6. Uf, mogę się pochwalić, że już skończyłem budowę swojego Groszka i mieszkam w nim już od 1 listopada. Wyjeżdżam na zasłużone narty a po powrocie wstawię trochę zdjęć z budowy i nie tylko. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy jeszcze ciągną swoje zmagania z budową icon_smile.gif








    ------------------------------------------------
    http://dziennik.nexto.pl
  7. witam wszystkich Groszkowców !
    jak na razie czytam same zachwyty i pochwały. icon_biggrin.gif
    A może mieliście jakieś problemy i kłopoty związane z budową lub z projektem podczas realizacji Waszego Groszka?
    Napiszcie, może przyczyni się to do uniknięcia podobnych problemów dla innych, którzy zaczynają dopiero walkę z wykonawcami i urzędnikami.
    A może stworzymy stronę w internecie, gdzie umieścimy wspólnie zdjęcia zebrane od wszystkich wraz z opisami budowy?

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    [attachment=607:attachment


    pozdr.kawa
    http://www.foto.adrem.pl/Rudka.html

    ---------------------------------------------
    http://dziennik.nexto.pl

    DSC01446.jpg

  8. witam
    otrzymałem dzisiaj cennik robocizny, (woj. lubelskie), który przedstawia się następująco:

    -tynki 12 zł/m2
    -posadzki 12 zł/m2
    -oceplenie styropianem 25 zł/m2
    -glazura, terakowata 35 zł/m2
    -gładź 12 zł/m2
    -malowanie 5 zł/m2 (z gruntowaniem ścian)
    -tynki mozaikowe i strukturalne 15 zł/m2
    -ściany działowe 15zł/m2

    co o tym sądzicie, jak to wygląda np. w innych regionach.
  9. Cytat

    Dzięki serdeczne za info o poddaszu! Chyba jesteśmy na 99% zdecydowani na nasz wymarzony dom, a raczej projekt GROSZKA. Ale to wszystko na papierze jest takie nierealne i skomplikowane. Czy dobrze zrozumiałam że budujesz dom koło Chełma w woj. lubelskim??? CZasami jeżdżę tą trasą i mogłabym obejrzeć twoje "cudo", jeśli byłaby taka możliwość??? Jestem z Radzynia Podlaskiego, ale co do ewentualnych szczegółów i spotkania to podaje e-mail: gunia81@op.pl. Czekam na odpowiedź. Jak na razie Groszek jest numer 1 !!! icon_smile.gif Pozdrawiam wszystkich groszkowiczów realnych i potencjalnych


    Ten koło Chełma to ja buduje ale mam dopiero stan zerowy i niewiele jeszcze widać. a ten ze zdjęciami to buduje bartull@ ale gdzie to nie napisał icon_sad.gif
  10. Cytat

    witam
    Bardzo mi się spodobał ten projekt. Szukam właśnie domu parterowego z możliwością adaptacji poddasza.
    Jestem ciekaw na jaką kwotę masz zrobiony kosztorys na budowę tego domu przez projektanta i z jakich materiałów. I czy te 30 tyś to jest razem z tą pompą i studnią.
    Pozdrawiam
    taddy



    tak te 30 tyś to z pompą (1,700zł) i studnią (2500zł), kosztorys co miesiąc ceny się zmieniają więc te 180 tyś pewnie jest juz nie realne. W przyszłym roku jak zakończę, będzie wiadomo ile poszło.
  11. Cytat

    pzy dwóch taryfach trzeba tak sobie zaplanować życie, żeby na czas tańszej energii przypadała największa aktywność urządzeń el. w domu:
    pranie po 22, ogrzewanie po 22 - trzeba zakumulować gdzieś wyprodukowane w nocy ciepło, którego zazwyczaj w nocy potrzeba niewiele, gotowanie też w nocy, TV (plazma pobiera 350 W) też po 22, komuter, ekspres do kawy, mikser, czajnik elektr., toster, etc. ...
    ograniczeń jest dużo, ale podobno można to sobie jakoś zorganizować



    tak można zorganizować. Spać do 12, śniadanie na mieście, póżniej praca (po za domem oczywiście) najlepiej do 22. A później to już można spokojnie wracać do domu bo przecież taryfa nocna jest tańsza. Same oszczędności. icon_smile.gif
×
×
  • Utwórz nowe...