Skocz do zawartości

KRP

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

KRP's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Witaj kryle2118! Jeśli chodzi o siatkę, to nie miałem na myśli jej ceny. Po prostu uważam, że jeśli bydynek pracuje, "siada"(a może to mieć miejsce nawet do 5lat) to siatka nie pomoże-jeśli pękną pustaki to siatka również, a co za tym idzie i tynk. Nigdy się nie spotkałem z sytuacją żeby ktoś kładł siatkę pod gładź ale może jest to jakieś wyjście! Ja tynków nie widziałem(może fachowiec, z którym rozmawiałeś je widział) i daleki jestem od krytykowania innych! Jeśli chodzi o masę to mogę polecić MEGARON(do grubszego nakładania) a jeśli chodzi o gładzie szpachlowe(na ściany) to jest tyle opini ile fachowców(ja używałem KNAUF-a) Jak coś to zadzwoń jak wrócisz! Pozdrawiam!
 2. Ja mieszkam w okolicy Krakowa i niestety nie znam kolegów z branży na północy Polski. Jeśli chodzi o Twoje pytania to już mówię: zawsze jest ryzyko pękania tynku jeżeli budynek pracuję (jest nowy). Osobiście nie bawiłbym się w tynk cienkowarstwowy(ze względu na duży koszt-cena porównywalna z pierwszym tynkowaniem). Aczkolwie solidnie zrobione nie ma prawa odpaść. Siatki w takich przypadkach też nie ma sensu stosować. Wszystkie kąty wewnętrzne(np.połączenie ściany z sufitem. lub ściany ze ścianą) są winklami, a wszystkie kąty zewnętrzne(np.szpalety przy oknach-) są narożnikami. Najprostszym sposobem poprawienia jakości tynku jest tak jak pisałem wcześniej wyprowadzenie winkli tak, aby wizualnie sprawiały wrażenie prostych(a nie "fale Dunaju"). Są masy szpachlowe, które można nakładać grubiej tam, gdzie "krzywizna" tego wymaga(nawet kilka cm).Ściany wyszpachlować gładzią aby były gładkie. W tynkach najważniejsze są winkle!!!!!!!!! Po umeblowaniu nierówności na płaszczyznach ścian nie są zauważalne(a sfałdowane winkle rzucają się od razu w oczy). PS. Trudno mi się wypowiedzieć, ponieważ nie widziałem "problemu". Zresztą ciężko komuś doradzać pisząc, a nie rozmawiając osobiście. Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytanie to proponyję zadzwonić do mnie(będzie mi łatwiej). Mój tel. 608353349(proszę dzwonić między 20-22,30 codziennie)
 3. Najpierw to pasowałoby znaleźć dobrego fachowca, który wyprowadzi winkle wewnętrzne, a następnie położyć gładź szpachlową. To spowoduje, że ściany będą gładkie a winkle proste(przynajmniej wizualnie). Jeżeli chodzi o wyrównanie ścian (płaszczyzn) to jest problem...chyba, że postanowisz położyć tynk cienkowarstwowy (maszynowy). Wszystko o czym napisałem wiąże się z dość dużymi kosztami. PS. Jestem tynkarzem od 18lat
 4. KRP

  Brutus / Domena

  A tak wyrasta z ziemi nasz BRUTUS w Bochni (a właściwie nieopodal)...
 5. KRP

  Brutus

  Myślę, że na wiosnę będzie dużo więcej do pokazania! Fundament jest w całości lany B20
 6. KRP

  Brutus / Domena

  Witam! W tym tygodniu idę do architekta w sprawie ew.zmian w projekcie. też zastanawialiśmy się nad likwidacją wykusza(można bez problemu) ale jak ostatecznie będzie-dam znać. Jak możesz to podaj adres e-mail. Odezwę się za kilka dni> Serdecznie pozdrawiam!!!
 7. KRP

  Brutus / Domena

  Też właśnie kupiliśmy projekt BRUTUS/Domena! My może zaczniemy na jesieni i również szukamy osób budujących ten domek. To jest nas już dwie osoby zainteresowane! Życzę bezproblemowej zealizacji projekyu i czekam na jakieś wiadomości! Pozdrawiam!
×
×
 • Utwórz nowe...