Skocz do zawartości

luciamucia

Validating
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez luciamucia

  1. Cytat

    W prawidłowo zainstalowanym i pracującym rekuperatorze grzyb powstać nie ma szans. Po prostu jego wnętrze będzie praktycznie cały czas suche, a grzyby bez wody nie powstaną. Skropliny powstające na wymienniku spływają w dół i odprowadzane są do kanalizacji za pośrednictwem syfonu, więc grzyby nie mają podstawowej pożywki.


    Tak właśnie uważam. Nie chciałem tego pisać, żeby nie sugerować odpowiedzi. W momencie gdy korzysta się z wentylacji cały czas a nie tylko od czasu do czasu to zarówno w przewodach jak i rekuperatorze jest sucho.
    Dziękuję za odpowiedź.
  2. Witam,
    przejrzałem chyba wszystkie wątki o reku ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na drażniące minie pytanie.
    Planuję w moim domu zainstalować rekuperator i jak ostatnio rozmawiałem z kolegą to postraszył mnie grzybami mogącymi rozwijać się w centrali. Szczerze mówiąc nie wiedziałem co mam mu odpowiedzieć i nie znalazłem żadnego kontr argumentu.
    Czy to prawda, że w rekuperatorze mogą rozwinąć się grzyby?
  3. Cytat

    Ja mam dwa filtry - jeden zaraz za pompą a drugi pod zlewem w kuchni (kosztowałuy mnie kilkadziesiąt złotych). Co 2-3 miesiące wymieniamy wkłady za 30zł .


    Też myślałem o takim rozwiązaniu. Ale głównie zależy mi na tym, żeby zmiękczyć, odmagnezić i odżelazić wodę.

    A tak z ciekawości to jaki filtr używasz na wejściu do budynku?
  4. Mi zależy na zmiękczeniu wody, która wchodzi do instalacji. Co sądzicie o filtrze zakładanym na wejściu wody do budynku
    np. ten
    http://www.allegro.pl/item329306157_zmiekc..._osmoza_eu.html
    Powiem szczerze że mam już dość osadu oraz kamienia na armaturze i grzałkach. Ponadto jak jest miękka woda to zużywa się mniej chemii.
    Jest to duży wydatek ale jeśli rzeczywiście woda była by oczyszczona to być może warto zainwestować.
  5. Cytat

    Może w okolicach W-wy,to dobra cena ale w Katowicach szok.Chciałbym tak zarabiać.
    Jeśli za te instalacje w dużym domu mam 8-10 tys. jestem baaaaardzo zadowolony.
    Zupełnie nie rozumiem liczenia za podłogówkę w m2.To przecież prosta robota.Ja za taką instalację biorę ok. 200zł od obwodu,a jak jest mały,np. 5m2 to i 130.Za grzejnik 130-150.Woda to 80-100 za pkt,a kanaliz. 60-80 od punktu.
    Podłączenie kotła gazowego to 200-400zł.



    130-150 jest z montażem grzejnika?
    czy to 200-400 PLN za podłączenie kotła jest z uruchomieniem?
  6. Witam,
    wczoraj spotkałem się z hydraulikiem żeby omówić szczegóły instalacji kanalizacji, c.o. oraz c.w.u. Z ustaleń wynika, że hydraulik bierze za punkt 130 PLN niezależnie od tego z jaką instalacją ma do czynienia. Za ułożenie podłogówki bierze 30-35 PLN za m2. Ponadto za zrobienie pionu kanalizacji bierze tak jak za punkt oraz za instalację pieca c.o. gazowego 900 PLN.

    Prośba o opinię czy jest to dobra cena w okolicach Warszawy?
  7. Witam,
    mam taką zagwostkę. Kupiłem dom, który jest już częściowo wybudowany (stan surowy otwarty) ale dom jest jeszcze na etapie ścian nośnych. W domu jest przewidziana instalacja grawitacyjna a ja chciałbym zrobić instalację z rekuperatorem. I zastanawiam się jak to wszystko rozplanować.
    Czy na tym etapie można jeszcze zrezygnować z kominów?
    A może jednak powinny one być? W innym wątku czytałem, że pomimo wentylacji nawiewno wywiewnej należy wyprowadzić kanał dla kuchenki oraz w łazienkach.
    Jak chce się zastosować kuchnię elektryczną to czy musi być oddzielny kanał wentylacyjny?

    Projekt domu APS-91

    Wiem że pytań jest wiele ale tak jak ktoś już napisał na tym forum. Im więcej czytam tym mniej wiem. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...