Skocz do zawartości

Dindi

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Dindi's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. Teraz to już trolujecie Panowie ;D Haha, ale dzięki za lepszy obraz dostępnych opcji 😊
  2. Cześć, Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Odpowiadając, mieszkam na pierwszym piętrze, nie parterze - powyższy koncept o przewiercie jakoby ciekawy to nierealny Ad) Odpływ kanalizacyjny - dziękuje za pomysł pompy, koncept przyjęty do wiadomości i zastanowię się czy realizować to w ten sposób czy remontować mieszkanie w oryginalnym układzie.
  3. Tak, z researchu który robiłem wychodzi mi podobnie - kanalizacja to największy problem. A woda jest prosta, a z wentylacją można ewentualnie ogarnąć jakimś okapem zamkniętym. Natomiast nie mam pomysłu na rozwiązanie do kanalizacji i podłączenia zmywarki 😥
  4. Ad 1) Obecna kuchnia jest już podłączona do tych pionów. Ściana ma grubość 12 centymetrów, ceglana. Ad 2) 38 centymetrów, ściana nośna murowana ;D Ad 3) Tak, aczkolwiek na rysunku są trochę źle namalowane - po ich otwarciu na 90 stopni planowo miałyby dotykać kuchni - bądź po prostu otwierać się w drugą stronę. Tam nie ma dodatkowego miejsca. Na dniach postaram się dosłać rysunek techniczny.
  5. Cześć 😊 Ad 1) Tak, pokój z sypialnią: jednoosobowa kanapa + biurko na przeciwko wejścia. Ad 2) Jest gaz, ale zamierzam zmienić na płytę indukcyjną Ad 3) Woda jest zimna i ciepła z instalacji miejskiej | Brak podgrzewaczy itp. PS: Na rysunku to uciekło, ale ten mały kwadracik bez podpisu na lewo od "3m" to centralne ogrzewanie.
  6. Dzień dobry, Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnym nowicjuszem w tych sprawach i chciałbym zapoznać się z opinią ludzi mądrzejszych od siebie zanim udam się do ekspertów 'na żywo' którzy mieliby ewentualnie zrealizować takową zamianę. W mieszkaniu o powierzchni kawalerki 26m2 w kamienicy chciałbym wprowadzić zmiany układu. Wymiary i układ znajdują się w załączniku. X przedstawia pion wodny, Z - pion kanalizacyjny, Y - Pion wentylacyjny, grawitacyjny Co - Centralne ogrzewanie. Jakie rozwiązania należałoby zastosować aby w przedstawionym układzie zaimplementować aneks kuchenny na pomarańczowym obszarze, w szczególności w kontekście podłączenia ich do pionu wentylacyjnego i kanalizacyjnego bądź alternatywnych rozwiązań dotyczących wentylacji kuchni oraz odprowadzania ścieków z zmywarki? Np. dla wentylacji okap w obiegu zamknięty, ale co wtedy z odprowadzeniem kanalizacji z zmywarki, to realne? Zależy mi zmianie gdyż obecny układ paraliżuje zamysł mieszkania, ale chciałbym żeby zmiany zostały wprowadzone z poszanowaniem współżycia z innymi ludźmi. Budżet (w racjonalnych granicach) nie jest problemem, będę wdzięczny za sugerowanie rozwiązań stricte dających się zrealizować i merytorycznych technicznie, nawet jeśli nie będą one najoptymalniejsze z obiektywnego punktu widzenia. Pozdrawiam 😊
×
×
  • Utwórz nowe...