Skocz do zawartości

Dekars

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Dekars's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie będę dalej robił remont - położę panele, wstawię meble i powieszę zasłony. Mam nadzieję, że efekt dudnienia zniknie lub chociaż znacznie się zmniejszy. Jeśli by tak się nie stało i nadal będzie nie do wytrzymania to dopiero wtedy będę zastanawiał się co z tym zrobić.
  2. Hmm, rozumiem mniej więcej. Ale dalej nie wiem czy został popełniony jakiś poważny błąd u mnie czy może zawsze tak dudni u wszystkich po zrobieniu wylewki. Czy jak położę panele to problem zniknie? Czy może jednak trzeba byłoby skuć wylewkę i wykonać jeszcze raz. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, aby u kogoś w domu tak głośno bębniło podczas chodzenia po podłodze nawet jeśli w pomieszczeniu nie ma żadnych mebli. Ale nawet jeśli miałbym skuć wylewkę i wykonać od nowa to nie wiem co tym razem miałbym zrobić inaczej, bo nie wiem jaki błąd został popełniony (i czy w ogóle został popełniony jakiś błąd).
  3. Tak, pomieszczenie jest puste. Jednak gdy uderzam w ścianę palcem to nie ma żadnego basu, a dźwięk jest krótkotrwały, cichy i zanika natychmiastowo, a ściana nie drga, czyli jest normalnie. Natomiast jak uderzam w posadzkę to tak jakby uderzyć w bęben lub pociągnąć za strunę gitary. Najgłośniej "gra", gdy uderzam w posadzkę w pobliżu ściany, a najciszej, gdy uderzam na środku posadzki. Gdy się chodzi po tej wylewce na piętach to prawie cały czas słychać dudniący bas ze wszystkich stron, bo nie zdąży zaniknąć zanim postawi się następny krok. Czy to normalne, że tak jest w pustym pomieszczeniu, gdy posadzka jest na izolacji akustycznej? Czy faktycznie zawsze tak jest czy może to u mnie jest coś źle zrobione?
  4. Zrobiona została u mnie wylewka cementowa na izolacji akustycznej z wełny mineralnej. Przy ścianach dookoła została poprawnie wykonana dylatacja. Wylewka w żadnym miejscu nie styka się ze ścianą ani ze stropem. Wylewka bardzo głośno dudni/bębni i drga po uderzeniu w nią. Nawet delikatne uderzenie palcem (lub nadgarstkiem) w posadzkę powoduje głośny bas (dudnienie) w całym pomieszczeniu. Dźwięk trwa aż ponad pół sekundy po uderzeniu - podobnie jak po uderzeniu w bęben. Dlaczego tak się dzieje? Czy da się wyeliminować to dudnienie? Gdzie został popełniony błąd?
×
×
  • Utwórz nowe...