Skocz do zawartości

Otaliano

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Otaliano

  1. 29 minut temu, animus napisał:

    Nie da się włożyć np. przekładki termicznej pod ściany nośne, trzeba rozebrać do fundamentów. 

    Izolacja pozioma pod ścianami fundamentowymi to największy problem w starych domach. 

    Nie mam pojęcia o czym piszesz haha ja myślałem że ocieplenie domu to tylko steropianem od zewnątrz. To nie wystarczy?

  2. 19 godzin temu, animus napisał:

    Remonty nieraz wychodzą drogo, wszystko zależy w jakim stanie jest dom, ten kto ogląda musi się znać na budownictwie, zdążyło mi się już dla kogoś zacząć remontować i rozbieraliśmy najpierw dach. stropy, potem ściany i zostały tylko fundamenty i na nich wylewałem nowe lawy, tak z domu niewiele zostało, krokwie nie nadawały się na   wbudowanie.,

    Z używki z domu postawiłem tylko budyneczek gospodarczy i to dobrego materiału ledwo starczyło, okazało się też,  że trzeba wiercić nową studnię bo stara nie nadążała z wodą, tak to czasami wychodzi. 

    Domu używki nie jesteś już w stanie tak ocieplić jak nowo postawionego, w dodatku nie zmienisz już usytuowanego domu względem stron świata, oraz potrzebny większy remont żeby wewnątrz przestawiać przegrody, otwory okienne często są zbyt małe, instalacje z przyłączami prawdopodobnie do wymiany, elektryczna przeważnie zawsze, kanalizacyjna przy remoncie bardzo często zostaje szczątkowa, woda i centralne praktycznie w całości do wycięcia, kominy i ściany nośne wymuszają podział budynku, czasami trafi się działka zalewowa- deszcz/ulewy,, albo rzeka, w ostateczności upierdliwe sąsiedztwo może się jeszcze trafić.:takaemotka:

    Dlaczego starego domu nie idzie ocieplić tak dobrze jak nowego ?

  3. Zdaje sobie sprawę że koszt remontu może być podobny do kosztu budowy, tylko plusy remontu są takie że może wyjść o wiele taniej jeżeli dom jest w dobrej kondycji, dwa zdecydowanie mniej papierów lub wcale (nie licząc papierów związanych z kupnem domu) no i trzy mogę taki dom sobie remontować nawet kilka lat. Zrobić na spokojnie kuchnię łazienkę i jeden pokój a resztę powoli jak uzbiera się pieniądze. Przy budowie domu to przydało by się od razu machnąć SSZ 

     

  4. Dzięki za konkretne odpowiedzi :)

    w sumie taki plan mam w głowie że nie chce kupić kompletnej rudery. Na pewno też nie chce drewnianego. Najważniejsze żeby mury i fundamenty były w porządku. 

    Resztę jakoś się ogarne. Powoli do przodu :icon_biggrin: 

    Nie chcę też jakoś gruntownie go przerabiać. Wystarczą mi 3 pokoje, kuchnia łazienka i trochę ogródka.  Więc takiego domu będę szukał.

    Przeglądam aktualnie 3 strony z nieruchomościami kryteria mam ustawione do 160 tys i rok budowy nie starszy niż 50 lat. No i cegła lub pustak obowiązkowo.

    No to ceny zaczynają się tak od 100 tys zł.

    Po zdjęciach nie wyglądają na rudery tylko po prostu na stare domy w którym mieszkały straszę osoby. 

     

  5. Witam, 

    Zacznę od początku, a mianowicie moim marzeniem od zawsze było mieszkać w domu. Chciałbym uciec z bloku, z miasta. 

    Ostatnio szacowałem koszty budowy domu plus wszystkie formalności związane z budową. 

    No i mnie to zdecydowanie przeroslo. Może nie tyle koszty co pozwolenia papiery zgody etc.

    Zastanawiam się nad kupieniem małego domu do ewentualnego remontu. W mojej okolicy takie domy stoją od 100 tys wzwyż. (Max do 160) . 

    Mały dom mam na myśli 80-100m².

    Czy warto iść w takie coś ? Na co zwracać szczególną uwagę przy oglądaniu domu ? Jeżeli nie znam się za bardzo na budownictwie to lepiej wynająć jakiegoś majstra który oceni stan ? 

    Dodam że najchętniej z takiego domu zostawionym tylko ściany i dach, o ile dach będzie w dobrym stanie. I zaczął wszystko od początku. 

     

    Przeczytałem kilka postów na różnych forach i zdania są podzielone co do remontu starego domu. Jak uważacie ?

×
×
  • Utwórz nowe...