Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

jackVGa

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez jackVGa

 1. Tak mieszkam w domu jednorodzinnym. Jest to wieś "przyklejona" do miasta. Wodociągiem zajmuje się gmina. 

  Teraz doczytałem jeszcze o podwyższonej ilości jonu amonu i manganu mieszczącej się w normie i warunkowo dopuszczonej do spożycia. Ogólnie mimo wszystko chciałbym zastosować jakiś system oczyszczania tej wody. Nie jest to nic przyjemnego korzystać z takiej wody czy to do prania, picia czy mycia. Nie wiem tylko, jaki system zastosować.

 2. Wiedza odnośnie barwy była udostępniona po protestach mieszkańców. Niestety jedynie ta wartość została podana a reszta została zapewniona, że jest w normie. Zdjęcia wrzucane na profil przez mieszkańców. U mnie zazwyczaj jest trochę jaśniejsza. 

  Screenshot_17.png

  Screenshot_18.png

 3. Witam,

  Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zainstalowaniem domowej stacji uzdatniania wody przy przyłączu oraz zastosowaniem filtra RO z mineralizatorem pod zlewem. Problem w mojej wodzie wodociągowej jest jej barwa która przekracza normę o 65%. Jako, że wiem tylko o przekroczeniu barwy wody, która wygląda jakby z kranu lał się burbon a czasami w wannie pojawia się osad, to nie mam pewności, że nie lecą tam inne związki przekraczające normy. Chciałbym się zdecydować na oczyszczenie jej i usunięciu twardości za przyłączem. Myślałem o Viessmann Aquahome 30-N oraz VIESSMANN AQUACARBON FILTR plus pod zlewem filtr RO z mineralizatorem. Chciałbym się dowiedzieć jakie rozwiązanie będzie najlepsze w takim przypadku gdyż się na tym nie znam a przedstawione przeze mnie rozwiązanie jest pomysłem własnej dedukcji.
  W domu znajdują się 4 osoby, okresowo 5 oraz dwie łazienki.

×
×
 • Utwórz nowe...