Skocz do zawartości

Ariell

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Ariell

  1. 6 godzin temu, gawel napisał:

    Ja tego nie napisałem

     

    6 godzin temu, zenek napisał:

    Folię wysokoparoprzepuszczalną dajesz na wełnę - jest to osłona również przed wiatrem (wiatrochronna) w kanale wentylacyjnym, choć tę funkcje pełnią przede wszystkim deski. Wełnę zasznurkuj od góry też oczywiście.

    Pod deski od spodu nic nie dajesz więcej - bo po to jest szczelina przewietrzająca, by cała para z tej przestrzeni się ulotniła w górę - a więc usuwa wilgoć i z desek i z wełny.

    Na deskach masz folię, ktora ma chronić deski przed ewentualnymi przeciekami z góry (co kolwiek tam masz na łatach i kontrlatach). Jest to zabezpieczenie awaryjne.

    Nie doczytałem, czy masz nawiewy pod okapem do tej szczeliny w szczycie. Jeśli tak - to jest wszystko co trzeba.

     

    Ogólnie - Wg mnie masz wszystko OK.

     

    W okapie (dolna szczelina wentylacyjna) pomiędzy krokwiami i w elewacji będę miał takie profile z siatką http://www.sto.pl/pl/produkty/katalog-produktow/productdetail_291911962.html przeciw gryzoniom i owadom, tak na 3 cm, podobnie jak cały kanał od desek do wełny i wylot w kalenicy

  2. Dnia 7.10.2018 o 16:24, mhtyl napisał:

    martw sie bardziej o prawidłowa wentylację między wełna a pełnym deskowaniem. Co do dachówek wentylacyjnych nie ma potrzeby, dachówka zakładkowa jest na tyle nieszczelna że sama w sobie wentyluje całą powierzchnię, a po drugie dachówki wentylacyjne powinno się dawać gdy długość  krowi jest ponad 7 m.
    Nie wiem kto podsunął Ci pomysł aby kłaść membranę na pełne deskowanie?!

    Wykonałem już otwarcie kalenicy. W szczycie ma ona ok 5 cm szerokości. Pod deskami a izolacją, od samego dołu tj elewacji budynku do kalenicy będzie kanał wentylacyjny 3 cm by wełna go nie zatkała. Planuję w tym celu wykonać sznurkowanie.
    Moje pytanie teraz dotyczy przestrzeni między pełnym deskowaniem a izolacją (szczelina) - czy na deski od wewnątrz mam wyłożyć jakąś membraną? (np. taką https://www.isover.pl/produkty/draftex-profi-0).

    Dodam, że na deskach od góry (między nimi a poszyciem dachowym jakim jest dachówka angobowana)  położona jest wysokoparoprzepuszczalna membrana 185.

  3. No też myślałem o dodatkowej wentylacji w postaci otworów w ścianie szczytowej nad jętkami. Wtedy zastosuję Np okrągłą kratkę wentylacyjną z siatką o średnicy 10 cm lub czerpnię - wyrzutnię 10 cm. Tylko nie wiem czy taką czerpnię można tam montować.  Co do otwartej kalenicy, to oczywiście należałoby by wyciąć deski z jednej jak i drugiej połaci. Tylko ile cm? Kąt dachu 35 stopni. Jeśli obetnie się, tzn skróci deski o 5 cm, przy tym nachyleniu 35stopni, to nie wiem jaka będzi szeroka  ta szczelina! Będę musiał, to sprawdzić na budowie. Bo rozumiem, że szerokość szczeliny powinna wynieść 5 cm!

  4. No jak kto, mój majster złota rączka :( PLANUJĘ: Wentylacja "dolna" pod deskami - szczelina 3 cm między elewacją (styropianem) a deskami do kalenicy. W tym sznurkowanie i paski styropianu na deskach by zapewnić odstęp. Póki co, to kalenica jest zamknięta. Przymierzam się do jej otwarcia. Problem w tym ,że nie wiem jakiej szerokości ma być. Słyszałem, że 5 cm! Tylko czy obciąć deski zamkniętej kalenicy o 5 cm z każdej strony czy wymierzyć i obciąć tak te deski by szerokość wyniosła 5 cm...

  5. Tak jak wcześniej pisałem posiadam ściankę kolankową 1,2 m. czyli istnieje poddasze użytkowe. Ponad jętkami powstanie niewielka przestrzeń nieogrzewana o wysokości ok 1 m. Czy w tej przestrzeni wykonać otwory wentylacyjne w ścianach szczytowych? Izolacja wełną nie będzie sięgać do samej kalenicy tylko do wysokości jętek. Sam dach jest prosty, dwuspadowy. Zastanawiam się także, nad zakupem i montażem kilku dachówek wentylacyjnych.

  6. Ten dach wygląda tak. Przy takiej wielkości dachu jak szeroka powinna być szczelina w deskach w kalenicy?
    Skoro na pełnym deskowaniu znajduje się membrana wysoko paroprzepuszczalna avaline platinum 185g/m2, to czy wystarczy zachować odpowiedniej szerokości otwór między deskami w kalenicy, bez nacinania membrany???dach 3.lnk

    Zdjęcie przekroju dachu nie otwiera się :( To opiszę go. 
    Długość poszycia dachu od kalenicy do murbelki to 4,5 m,
    długość poszycia dachu od kalenicy do rynny do 5,3m/6,4m

×
×
  • Utwórz nowe...