
Kalmar
Uczestnik-
Posty
37 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez Kalmar
-
Odnośnie opłat za gaz: nam średnie zużycie zimą wychodzi ok. 5m3, przy temperaturze w domu -gdy nas nie ma 18st, gdy jesteśmy 20st. Dogrzewamy się także zwykle piecykiem typu koza. Ciekawe jak u innych
-
Prace wykończeniowe powoli nas wykańczają...
-
Widzę, ze rośnie nowa żurawka. Przed Tobą długa droga, nie zniechęcaj się jednak. Powodzenia!
-
Super to wygląda. Jak drewno. Nam podbitkę zrobili przy okazji dachu, jest z drewna - świerk syberyjski, w kolorze naturalnym. Koszt ok. 3000 (materiał), robocizna wraz z bryłą domu i dachem - 55tys. Dołączam zdjęcia sprawdziłam dokładnie - koszt drewna 1840
-
Z takich które mieściły się w korytarzu na poddaszu udało nam się znaleźć jedynie nożycowe o wymiarach 70/100 firmy Fakro. Oprócz tego można zamontować minischody, które mają mniej szczebli i nie sięgają do podłogi po rozłożeniu. Schody strychowe są niewątpliwie słaba strona tego projektu.
-
Mi wyszło 180m2 (mam projekt bez garażu, ale to chyba bez znaczenia)
-
Napiszcie proszę, ile zapłaciliście za montaż balustrad za oknami balkonowymi na piętrze.
-
Wasze żurawki wyglądają jak z magazynu - są tak starannie zaprojektowane i ładnie wykończone. Chciałabym miec własnie takie schody - czy możesz zdradzić kto Ci je zrobił i ile to kosztowało? Co wypełnia przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami w kuchni? Pozdrawiam, oby się tak przyjemnie mieszkało jak to teraz wygląda
-
Może to jest cena razem z gładziami?
-
Zaczęliśmy 22 czerwca 2015 roku (wykop pod fundamenty). Pierwszy etap do dachu poszedł nam bardzo sprawnie, potem 2 miesiące czekaliśmy na okna i tak powoli prace szły do przodu. Za tynki gipsowe zapłacimy 24zł z materiałem, ale mamy bardzo proste ściany. Tynkarz obiecuje, że przygotuje mury do malowania (mamy nadzieję).
-
Właśnie tynkujemy, przed nami podłogi i wykończenie. A Ty na jakim jesteś etapie? (a stolarze z Rawicza a nie Raciborza...)
-
Bardzo nam się podoba Twoja żurawka. Dziękujemy za zdjęcia. Schody chcielibyśmy mieć takie jak Ty, tylko jaśniejsze.
-
[quote name='erykz' date='11.03.2016, 11:47 ' post='501460'] Od 5500 - 7900. Oczywiście rzeczywiście zależy to od materiału, regionu i stolarza. [/qz uote] Bardzo dziękuję. Stolarze jeżdżą po całej Polsce. W moim regionie (Legnica) cenieni są stolarze z Raciborza. Nam stolarz za proste schody z jesionu (bez podstopni) z prostą barierką "zawołał" 9150zł. Cena wydała nam się zawrotna, więc chcielismy bliżej przyjrzeć się tematowi i okazało się że można kupić gotowe stopnie po kilkadziesiąt zlotych za sztukę i samemu przykleic. Koszt całej operacji (gotowe elementy do poręczy mozna kupic w markecie budowlanym) nie powinien przekroczyć 3000zł.
-
Oczywiście, że to zależy od tych czynników, ale mimo wszystko chciałabym usłyszeć jakieś konkrety, żeby mieć porównanie
-
Czy ktoś mógłby podzielić się informacją ile zapłacił za drewniane wykończenie schodów ? Z góry dziękuję.
-
[quote name='sylwus619' date='25.02.2016, 11:48 ' post='499682'] Jak w Swoich żurawkach montujecie drzwi wejściowe? Mamy zamówione okna, bramę garażową, i jesteśmy w trakcie zamawiania drzwi ale mamy problem z drzwiami czy na zewnątrz czy wewnątrz. Chodzi Ci o drzwi wejściowe? Jeszcze ich nie mam (tych właściwych), ale wydaje mi się, że wygodniej jest miec otwierane na zewnątrz, gdyż we wiatrołapie jest mało miejsca i będą przeszkadzać. Tymczasowe mam otwierane do środka i wydaje mi się, że zawadzałyby. [quote name='sylwus619' date='25.02.2016, 11:48 ' post='499682'] Jak w Swoich żurawkach montujecie drzwi wejściowe? Mamy zamówione okna, bramę garażową, i jesteśmy w trakcie zamawiania drzwi ale mamy problem z drzwiami czy na zewnątrz czy wewnątrz. Chodzi Ci o drzwi wejściowe? Jeszcze ich nie mam (tych właściwych), ale wydaje mi się, że wygodniej jest miec otwierane na zewnątrz, gdyż we wiatrołapie jest mało miejsca i będą przeszkadzać. Tymczasowe mam otwierane do środka i wydaje mi się, że zawadzałyby.
-
Czy ktoś orientuje się ile czasu trzeba czekać od wylania podłogi w żurawce aby móc położyć panele?
-
Wygląda to ciekawie. Widać, że zyskałaś dużo przestrzeni dzięki tej piwnicy. Czy dużo kosztowało Cię jej wybudowanie?
-
Mata a w zasadzie folia termoizolacyjna kosztowała 169zł za rolkę, zużyliśmy 3 rolki rozwijając je wzdłuż i mocując spinaczem tapicerskim do krokwi. Kupiliśmy to w Leroy, ale nie pamiętam jak się dokładnie nazywa. Docelowo przewidziana przez producenta do docieplenia bramy garażu. My również użyliśmy bloczków 24cm z Solbetu. Choć są tanie, kruszą się bardzo, ale ekipa mówiła, że to standard.
-
Niestety zwierzę (lub zwierzęta) powrociło i niestety dziurawi nam folie paroprzepuszczalną. Jest to raczej któryś z mniejszych gryzoni (łasica?) Czy ktoś się orientuje, czy wykonanie elewacji moze zapobiec takim aktakom?
-
Zapomnialam dodac, ze fachowcy robili tez doprowadzenie gazu do domku od granicy dzialki - w tej cenie. Niestety nie bedzie fotki bo juz sa regipsy zalozone
-
Sprobuje zrobic i wstawie U nas wyszła robocizna 9500zł i materiały ok 10.000. Podlogowe w całym domu (mamy wersje bez garazu) i montaż wszystkiego. Cena materialow nie obejmuje pieca. Jakość materialow rozsadna. Warto brac fachowcow i materialy z rekomendacją, gdyz rozwiazywanie pozniejszych problemow moze byc bardzo kosztowne (znajomym pekla rura i zalala dom tydzien po wprowadzeniu)
-
Chyba jednak łasica lub ptaki. Zamontowalismy elekroniczny odstraszacz i chyba sobie poszło U nas właśnie dobudowana zostala scianka z gazobetonu do murlaty. Daje to te korzyść, że skos zaczyna się wyżej. Ponadto u nas wykończenie było betonowe i trudno byłoby do niego montowac stelaz pod płyty gk. Jeśli chcesz dodatkowo docieplić ściankę konankową, możesz dać regips na całej długości.
-
też mieszkamy na spokojnym osiedlu, ale ciągle się słyszy o jakiś włamaniach w okolicy... wypuściliśmy sobie kabel pod alarm i na razie mamy nie podłączony, ale na ścianie mamy urządzenie imitujące za to do domu zakradło nam się jakieś zwierzę i niszczy docieplenie