Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mareczek_Wrocław

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Mareczek_Wrocław

 1. Witam
  Potrzebuje pomocy, zacząłem w tym roku grzać i sprawdziałem, że grzeniki nie są gorące równomiernie. Myślałem, że zwykłe odpowietrzenie pomoże. Jednak po odkręceniu zaworu na grzejniku leci już woda bez powietrza a dalej grzeją nie w całości tak samo. Myślałem o tym, żeby całkowicie spuścić wodę z grzejników i jeszcze raz je napełnić. Problem w tym, że jak kupiłem mieszkanie to grzejniki były juz napełnione i nie wiem jak to samemu robić :/
  Instrukcję mam i niby wiem co robić, ale nie jestem pewien. Pomoże ktoś ? 2. Cytat

  Siąść i płakać icon_biggrin.gif , Żartuje oczywiście. Zacznij od sprawdzenia naczynia zbiorczego i wyrównaj ciśnienie w nim dopiero po tym możesz dolać wody. czasem bywa tak że już poruszenie zaworka i nagłe puszczenie powoduje ze się on domyka i objawy ustają.

  A jak głośno pracuje kocioł? Jeżeli układ jest sflaczały i bez cisnieniea to pompa będzie dość hałaśliwa?  Ale wogóle pytanie czy ja to muszę robić. Bo tak jak mówiłem serwisant mówił żeby było 2,5 bara, wczoraj widziałem że spadło koło 1,5 bara ale rano było już chyba koło 2. Więc nie wiem czy mam zwracać wogole na to uwagę czy nie.
 3. Cytat

  na powrocie do pieca. Czasem daje się taki filtr mechaniczny, ale to nie jest konieczne. Wody nie dopompowuj bo to nic nie da a wręcz pogorszysz całą sytuację. Chodzi o to że wypchniesz powietrze z nieszczelnego naczynia zbiorczego i wtedy dopiero zacznie się bulgotanie i zapowietrzanie układu bo woda nie jest ściśliwa i pozbywając się powietrza uniemożliwisz pomieszczenie się zładu wody, która nagrzewając się zwiększa swą objętość po to jest naczynie zbiorcze.


  To szczerze co mam teraz zrobić ?icon_smile.gif
 4. Cytat

  Rozumiem bez paniki jak nie bedzie cisnieania to piec się nie włączy nawet jak będzie pól bara to piec podbije oc kolejne pół spokojnie. Jak masz regulator pokojowy to zadajesz temperaturę w pomieszczeniu i nie przejmujesz się tym co się dzieje z kotłem może być to temperatura 40 st a może i 70 jak będzie zimno na dworze.

  "A proszę mi powiedzieć, jak leje wodę to mam zapalone diody od 40 stopni i 50 stopni. I ta dioda 40 stopni miga, w instrukcji pisze, że niby to nie dobór wody w instalacji, jak to ?"

  Jeszce 1 kwestia czy masz filtr wody co przed piecem? Bo miganie diody może wynikać z dużej mocy palnika )zadanej) i jednocześnie zbyt małego przepływu. I powód to albo zatkany filtr o ile jest lub trzeba dopompować wody uprzednio sprawdzając naczynie zbiorcze i ewentualnie dobijając powietrza.  Z tą temperaturą kotła do wiem. Niby, żeby za dużo gazu mi nie pobierało mam ustawić żeby świeciły się diody 40 i 50 stopni. A co do wody. Oprócz fizycznie pieca gazowego nie mam chyba żadnego filtru do wody (bo gdzie?). A nawet jeżeli gdzieś go mam, to myślę, że miesiąc po przeglądzie nie jest zapchany. To może trzeba dopompować wody tylko na co zwracac uwagę?
 5. Cytat

  Spokojnie, co do spadku ciśnienia i zakłóceń pracy to przyczyna jest prozaiczna i łatwa do usunięcia, Uważam że utrzymywanie aż tak dużego ciśnienia w instalacji to przesada 1 do 1,5 to jest max. Prawdopodobną przyczyną spadku ciśnienia jest awaria lub zawieszenie się wentylka w naczyniu zbiorczym. Jest to zwykły zaworek jak w oponie samochodowej i trzeba zaopatrzyć sie w zapasowy pompkę samochodową z manometrem i tak wypuścić trochę wody z obiegu i dobić powietrze w naczyniu na 1,5 atm no i następnie sprawdź poślinionym palcem czy powietrze nie ucieka. Jeżeli tak to trzeba wymienić zaworek i uzupełnić powietrze, jeżeli nie to dopompować wody do ok 2 atm i odpowietrzyć układ w razie potrzeby uzupełnić wodę w zakresie ciśnienia od 1,5 do 2 atm i to wszystko. Napisz czy masz naczynie zbiorcze oddzielnie czy wbudowane bo to zmieni trochę sytuację.

  Czy masz jakikolwiek sterownik do tego pieca np pokojowy?  Tak mam na dole na I piętrze.
  Nie pamiętam dokładnie modelu, ale wygląda identycznie http://www.ariston.com/pl/media/immagini/8...tat_3318591.jpg.

  Co do tego ciśnienia, musiałbym sprawdzić, ale rano jak wychodziłem do pracy to już było na manometrze chyba 2 bary.
  A co do wpuszczania wody w układ to jeżeli dobrze pamiętam serwisant pieca pokazywał mi, że pod piecem jest zaworek który wystarczy niby tylko odkręcić i tak dopełnić wodę.
 6. Witam wszystkich!
  Chciałem zapytać o porady w sprawie ogrzewania gazowego. Kupiłem teraz nowe mieszkanie w ktorym oczywiście jest ogrzewanie gazowe, z którym nigdy nie miałem do czynienia. Zainstalowany jest piec Ariston BS II 24. Ogólnie podczas pierwszego uruchamiania instalator przedstawił ogólnie działanie itd. ale nie zbyt dużo.

  Mieszkanie mam dwupoziomowe, na dole jest jeden grzejnik w salonie z kuchnią, a wyżej dwa grzejniki w dwóch pokojach.
  I szczerze ma ktoś jakieś porady jak to ustawiać?
  Wiem, że lewym pokrętłem od grzania mam ustawiać najlepiej, żeby świeciły się diody od 40 i 50 stopni, Niby tak jest najlepiej, bo nie ciągnie tak dużo gazu a po drugie na tą ilość grzejników co mam nie mógłbym więcej ustawić.

  Nie wiem czy mam coś z tym zrobić, ale serwisant mówił że mam mieć ciśnienie ok. 2,5 bara. Takie było, a teraz gdzieś po 3 tygodniach mieszkania spadło poniżej 2 barów. Co mam robić w takim razie, dolać wody do instalacji?

  Co do drugiego pokrętła też słyszałem, żeby nie przesadzać z temperaturą wody - bo to oczywiście powoduje większą ilość gazu. Chociaż nie powiem, czasem jak chce jakąś gorąco kąpiel to trzeba podnieść temperaturę.

  A proszę mi powiedzieć, jak leje wodę to mam zapalone diody od 40 stopni i 50 stopni. I ta dioda 40 stopni miga, w instrukcji pisze, że niby to nie dobór wody w instalacji, jak to ?
×
×
 • Utwórz nowe...