Skocz do zawartości

BEATAŻ

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez BEATAŻ

  1. Cytat

    proszę zobaczyć praefa w np Danii dają to na budynki gospodarskie.
    Czym ogrzewać?
    Jeżeli dom izolowany (30-70 kWh/m2 rocznie) - najtaniej niecentralnie elektrycznie.
    Jeżeli dom ocieplony (120-200)kWh/m2 rocznie) najtaniej gazem i pompą ciepła.
    Jeżeli dom nieizolowany (powyzej 200kWh/m2 rocznia) - kominek , polety , ekogroszek (do czasu gdy i u nsa zabronią)



    Zachwala Pan izolowanie i wentylację.Niestety nie mogę znaleźć nic co się tyczy izolacji(no cóż nie znam się na tym) ,ale na temat wentylacji znalazłam artykuł.Muszę przyznać ,że zainteresowało mnie to zagadnienie.Proszę o radę ,ponieważ mam w planach budowę domu,jakie materiały są najlepsze do budowy,jakie rodzaje izolacji zastosować .
  2. Cytat

    Oczywiście, że TAK . Pompy ciepła nadają się do obiektów źle izolowanych, a więc jeżeli masz dom z keramzytu to zdecydowanie pompa. Tylko co to ma z techologiami "nowymi"?
    W przypadku domów izolowanych , najlepiej zarabia się na pompie nie montując jej. Odseki z różnicy kredytu z naddatkim pokryją roczne koszty ogrzewania niecentralnego.





    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.Co do "nowych" technologii,niech Pan mi nie mówi ,że w każdym domu są montowane .Nie rozumiem tylko dlaczego Pan sądzi ,że dom budowany z keramzytu jest źle izolowany.Przeczytałam trocę artykułów na temat technologii PRAEFA i z tego co zrozumiałam to właśnie charakteryzują się właśnie tym ,że zatrzymują ciepło wewnątrz budynku.Niech mi Pan napisze w taim razie czym ogrzewać ,bo ogrzewać trzeba.Gaz odpada,olej też nie wspomnę o tradycyjnym ogrzewaniu.pzdr
  3. Cytat

    Witam! Ja buduję dom Saturn, jestem na etapie pierwszej kondygnacji. Bardzo spodobał mi się ten jak wybieraliśmy projekt, lecz czym jesteśmy dalej to mamy więcej wątpliwości.





    Witam
    Mam pytanko ,jaką formę ogrzewania Pani zastosowała icon_smile.gif
  4. Cytat

    Kochany Wentylku zgadza się ,że 40kWh to tak winno być ale chodzi mi o to z czego to się weźmie. Czy jak zastosuję 10cm wełny to wystarczy czy może 15cm styropianu, a może dać 50cm . To sa dylematy na które należy rzetelnie odpowiedzieć klientowi nie ładnymi oczami ale wiarygodnymi obliczeniami opartymi na wzorach . Dla mnie to jest audyt co zrobić aby dom był mniej energochłonny i jakimi metodami to osiagnąć. A do tego ktoś to musi podpisać i wziąść za to odpowiedzialność.
    Właśnie wróciłem z wizji lokalnej gdzie zainstalowano pompę ciepła z za małym kolektorem ziemnym i efekt przy - 15oC pompa nie pracowała. Instalator wziął z głowy bo jego zdaniem powinno wystarczyć ,że 2x 100m wystarczy a powinno byc 4 x 100m zgodnie z VDI 4640. I teraz dylemat poradziłem inwestorowi ,że kosztami powinien obciążyć instalatora, który to źle wyliczył. Nic sie nie ukryje ,fuszerki wsześniej czy później wyjdą i nie jest to sprawa gwarancji tylko błędu w sztuce, który można skarżyć nawet po 15 latach.
    Pozdrawiam



    Ale ulga.Wreszcie trafiłam na kompetentną osobę.Mam mnóstwo pytań zanim udam się do projektanta.Planuję budowę domu jednorodzinnego do 150mkw., którym ma zamieszkać 5 dorosłych osób.Chciałabym zastosować jak dotąd nowatorskie zastosowanie pompy ciepła (nie jest to jeszcze zbyt popularna forma ogrzewania).Czy keramzyt zastosowany do budowy ma znaczenie.
×
×
  • Utwórz nowe...