Skocz do zawartości

wszystkozajeli

Uczestnik
  • Posty

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez wszystkozajeli

  1. Cytat

    Płytki, oczywiście położyć trzeba, ale do tego musisz brodzik juz mieć w łazience, bo płytkarz musi najpierw dopasować kanalizę, unieruchomić rurę, a dopiero gdy wszystko bedzie pasować, można kłaść płytki i później stawiać brodzik.



    W rzeczy samej. Osobiście wolałbym mieć odpływ z brodzika "w rogu" a nie "przy rancie" ale tak jak pisałem wtedy warunkiem były brodziki bez nóżek, może to będzie rozwiązanie. Zdecydowałem się na RIHO DA88. Sprawdź i zobacz co sądzisz, mam go już, ale mam też możliwość wymiany!!
  2. Cytat

    A dlaczego przeszkadzają Ci nóżki? Taż to służy do lepszej korekty nierówności! U mnie w zyciu nie powiedziałbyś, że mam nóżki przy brodziku, ale fachman regulował je ponad godzinę, zanim brodzik ustawił. Na nowe płytki!

    Nie wiem czy wiesz, jak wygląda syfon poziomy narurowy, szukałem w necie fotki, ale nie znalazłem na szybko, a duzo czasu nie mam. W kazdym razie, wygląda jak zwykły kawałek rury i takie ma wymiary, ale ma wtłoczone specjalne zastawki, dzięki czemu jest syfonem. Zmieści się pod kazdy brodzik.



    Dobra, zamówiłem na razie opcje gdzie syfon mam blisko odpływu. Brodzik jest bez nóżek, dowiedziałem się już zeby zapłytkować całą powierzchnię przed położeniem. Zobaczymy co z tego będzie, szkoda, żę wczesniej nie odczytałem tej wiadomości o brodziku z nóżkami....
  3. Cytat

    Oczywiście.

    Sam miałem niedawno podobny dylemat, mieszkanie na parterze, więc jeśli podkuć, to... ląduje się w piwnicy, a ujście kabiny z niskim brodzikiem oddalone o ponad 2 metry od pionu kanalizacyjnego. Ale dało się.



    To zaryzykuję, rozmawiałem dzisiaj z "pomocnikiem" powiedział, że spokojnie może się wkuć, odległosć od syfonu wyniesie 50cm, rurka spływowa okazała się być 50 (była na nią nałożona 75) więc myślę, że się uda. Kwestia tylko czy znajde brodzik napłytkowy - bez nóżek !
  4. Cytat

    Jeśli nie można kuć posadzki, to nie, bo się rura nie zmiesci, ale gdyby tak 7 - 8 cm, to można planować.
    A syfonu nie daj z żadnej strony, tutaj najlepiej zastosować syfon poziomy, zakładany bezpośrednio na rurę odpływową, który jest tej rury przedłużeniem.



    Słuchaj wtedy trzeba kuć tylko na rurkę rozumiem? Spotkałem się też z niskoprofilowymi brodzikami na nóżkach czy coś takiego wchodzi w grę?
  5. Witam serdecznie,

    Jestem zainteresowany kabiną Huppe ENA R55 i montażem do niej niskiego brodzika, niestety sytuacja wygląda tak jak na zdjęciu. W łazience jest podłogówka, nie mam zdjęć, ale na 90% w tym miejscu nie była kładziona. Czy widzicie tam możliwość instalacji niskiego brodzika tj. 3-4cm? Jeśli tak to jak to zrobić i z której strony syfon, w rogu czy przy rancie. Z góry dziękuję.

    DSC01446.jpg

  6. Cytat

    Zawsze można podyskutować, od tego właśnie jest forum icon_biggrin.gif
    Pisząc, że cena płyt osb pokrywa koszty płyt kg+robocizna, czyli do tego musisz doliczyć jeszcze płyty kg,tak? Czyli żeby nie było niejasności regipsów dawał nie będziesz.



    Nie, na razie regipsów nie będzie, tylko potem kwestia tego jak tę płytę wykończyć. W projekcie nie ma wymogów co do wykorzystanych materiałów. mhtyl wszystko wzięło się z tego, że zmieniła się koncepcja dotycząca inwestycji, poddasze chcę ocieplić i przez jakiś czas pozostawić niezamieszkane a skupić się na parterze, początkowo wszystko na poddaszu miało być w karton gipsie łącznie ze ściankami zrobione w tydzień i po sprawie. Jak się okazało, że trzeba wymienić membranę bo przez 3 lata pustostanu się podniszczyła i nikt pod to wełny nie da (opinia niezależnych od siebie osób trudniących się budowlanką) to i pojawila się koncepcja użycia OSB i ewentualnego "dowolnego wykończenia" tej konstrukcji, wiem że można to tynkować, czy nawet dawać regipsy czy tapety. Z racji tego, że nie mam doświadczenia a zawsze jestem zdania żeby doinwestować a zrobić lepiej (jeśli jest to w jakiś sposób uzasadnione) to przyjąłem to rozwiązanie. Dzisiaj spotkam się z fachmanami i powiem wam czego się dowiedziałem. Dzięki za dotychczasową pomoc.
  7. Cytat

    Nie słyszałem aby kłaść płytę osb a potem na to regipsy. Nie będę twierdził ,że ten Twój fachowiec nie robi solidnie ale co do kosztów to uwagę zwraca oczywiście ale żeby koszty były jak największe, bo robiąc tak jak on mówi taniutko nie będzie.
    Gdyby to rozwiązanie było tak dobre to nie wiem po co są na rynku profile i po co robi się stelaż pod regipsy.



    Dlatego napisałem na forum. Cena samego OSB na tę powierzchnie pokrywa koszty karton-gipsu razem z robocizną. Z resztą podzielę się opinią jak tylko będę miał czas z nim porozmawiać. Pierwszy raz się spotkałem z tym, że fachowiec nie został zwyzywany ze względu na swoje podejście do tematu - dzięki. Co do kosztów powiedział na wstępie, że są dwa rozwiązania - sam wolałbym mieć od razu regips przygotowany pod wykończenie.
  8. Cytat

    Co do ocieplenia to grubość może być , rodzaj to są tańsze wełny na rynku z takim samy współczynnikiem.
    A jak chcesz dać wełnę w poprzek jak masz zamiar przykręcić płytę osb?
    To poddasze użytkowe czy strych będzie? Bo jeżeli użytkowe to zapomnij o płycie tylko regips. Ciekawy jestem kto Ci tak doradził żeby położyć płytę osb.



    Zdecydowałem się na Supermatę Isover bo dostałem dobrą cenę. Będę ją kładł 15cm równolegle oraz 10cm prostopadle. Jest to poddasze użytkowe. Propozycja padła taka, żeby zrobić OSB a do tego przy wykończeniu to co będę chciał czyli KG, tapety itd. Przyjąłem takie rozwiązanie ponieważ, zaproponował to człowiek, który kilkukrotnie wykonywał dla nas wykończenie (dach, okna, kominy etc.) i robił to niespotykanie solidnie, zwracając uwagę na koszty. U siebie budując dom, też skorzystał z tego rozwiązania, dał mi możliwość wyboru, ale sam oceniając konstrukcje i wykończenie mojego dachu tak polecił.
  9. Witam,
    Jestem na podobnym etapie, nie chcę zakładać nowego tematu i korzystając z Państwa uprzejmości:

    Dach: dwuspadowy, blachodachówka + folia paroprzepuszczalna. Powierzchnia wewnątrz 136m2
    Koncepcja: 15cm wełny w krokwie, 10cm wełny w poprzek + płyta OSB 15mm
    Pytania: Wełna Unimata czy Supermata droższa w moim przypadku o 1700zł? Jak wam się widzi płyta osb? Początkowo miał iść KG ale powiedziano mi, że OSB to trwalsze i porządniejsze wykończenie.

    Dziękuje za odpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...