Skocz do zawartości

rygiello

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez rygiello

  1. Cytat

    Nie żartuj. To co jest w papierach to jest projekt dla uzyskania pozwolenia na budowę, a nie projekt wykonawczy. Powiedzmy dokładniej: to jest pogląd na instalację elektryczną.
    Resztę dopiero trzeba wymyślać.




    Z kablami jak z kobietami. Różnie się kładzie...


    icon_smile.gif
  2. czy ktoś z was robił instalację elektryczną wedle projektu archonu jak to wyglądało w praktyce i ile mniej więcej kosztowała was cała instalacja elektryczna materiał+ robota, zastanawiam sie czy przewody kłaść na ścianach czy w podłodze ..Jutro zalewane wieńce szczytowe !!
  3. Cytat

    rygiello zrób fotki i daj bo po pierwsze to na pewne nie jest mur łata tylko płatew,a te słupy żelbetowe to one podpierają tą płatew.Bynajmniej tak zrozumiałem z Twojego opisu ,ale jak nazywasz po swojemu to trudno coś dobrze doradzić,co to są te podłużnice?chyba jak domniemywam są to kleszcze albo jętki .


    w projekcie pojawia sie podłużnica icon_smile.gif ale fachowo nie potrafię tego nazwać Podsyłam zdjęcia projektu

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  4. Cytat

    rygiello
    w obu przypadkach niewiele zyskasz - co najwyżej usztywnienie ścian szczytowych,
    przy tym wpuszczeniu wieńca w ścianę szczytową (pierwsze zdjęcia) lepiej by było, gdyby też był zakończony słupkiem "wpuszczonym w wieniec stropu (vide foty mhtyl'a)
    dla świętego spokoju skonsultuj to z projektantem (to co zostało wykonane)

    w projekcie nie ma podparcia tej "wiszącej" murłaty?



    wisząca murłata oryginalnie w projekcie jest tak samo podparta na wieńcu szczytowym jak na moim drugim zdjęciu i wyrysowanym zbrojeniu z tym że powinny zostac wypuszczone pręty ze stropu przed jego zalaniem oczywiście (zespolone z wieńcem stropu) do których powinny byc zespolone kolejne elementy szczytu ...fakt ze w projekcie jest to słobo widoczne i opisane a powinno być czytelne i podkreślane w różnych momentach projektu!!. Powiem szczerze że na moje to zadaniem tego wieńca jest usztywnienie samych ścian szczytowych z uwzględnieniem ów wiszącej murłaty i podłużnic Dużym wsparciem dla całej konstrukcji dachu są 3 masywne słupy zelbetowe usytuowane na solidnych ławach one niewątpliwie biorą udział w odciążaniu wieńca ścian kolankowych.
  5. Cytat

    Jeśli dobrze pamiętam, to odpowiadałem użytkownikowi który pochwalał samowolne zmiany w projekcie, wprowadzone przez wykonawcę, bez wiedzy inwestora, w tym bardziej architekta, który za całe rozwiązanie konstrukcyjne odpowiada!!!
    Nie rozważaliśmy abstrakcyjnego pojęcia tylko odstępstwo od projektu!!! Projektu w którym jest wrysowany wieniec na ściankach kolankowych, spięty poprzez szczyty!!!
    Może przeczytaj jeszcze raz:




    Czyżbyś był kolejnym mędrcem, który wie lepiej od architekta projektującego ten konkretny dom???
    To, że ktoś o dużej wyobraźni wzniósł się ponad otaczającą go codzienność i wymyślił koło, nie znaczy, że głupotą jest nie zastosować dachu na kołach w tym projekcie!!! Głupotą jest zastosować koła, pomimo iż jest to przełomowy wynalazek. Nie zauważyłeś, że rozmawiamy nie o dorobku ludzkości w sztuce budowania, a o projekcie w którym zastosowano takie a nie inne rozwiązanie??? To może powściągnij swoją wyobraźnię i zejdź na ziemię


    Czego rysunek pokazałeś??? Tego projektu o którym rozmawiamy??? Czy takiego, który miał potwierdzić i zachęcić do samowolnych zmian w projekcie!


    Z tego co pisał autor pytania wnoszę, że ten konkretny projekt też został wykonany w taki sposób, co nie znaczy, że należy propagować zmiany samowolnie wprowadzane przez wykonawców jako obowiązujący trend icon_smile.gif
    Po prostu w tym przypadku (te słowa kieruję do Jani_63) architekt rozwiązał wykonanie wieńca kolankowego łącząc obie strony wieńca ponad otworami okiennymi/drzwiowymi. Wydawało mi się, że jest to dość czytelnie przekazane przez pytającego.



    Możesz przedyskutować z kierownikiem budowy zamianę 4xfi12 na 6xfi10...

    Czy w jakiś sposób zamierzasz ocieplić wieniec od strony pokrycia?? Bo w przeciwnym wypadku uzyskasz klasyczny mostek cieplny...



    Zostawiłem odstęp 13 cm na wełnę albo styropian pomiędzy wieńcem a deskowaniem .,Co tak w zasadzie się daje na takie ocieplenie?? Między krokwiami a ścianą odstęp 20 cm.
    co z moją koncepcją chemiczną osadzenia prentow?? i jak rozwiązać problem membrany
  6. A to zdjęcie to druga ściana szczytowa i tu zbrojenie będzie osadzona w stropie 18 cm B25 (w takiej sytuacji chyba nie ma mowy o skuwaniu części stropu żeby dojść do zbrojenia.. prawda wiec koncepcja z chemia powstała na potrzeby tego odcinka. Krokwia przy ścianie została dziś zdemontowana i przesunięta od ściany na 15 cm Dali ją na styk ze ścianą twierdząc że drewno to dobra izolacja

    DSC01446.jpg

  7. Cytat

    rozumiem, że znasz się na tym :scratching:

    rygiello - jakieś foty?



    Zielony kolor to 5 prętów osadzonych w wieńcu na wcześniej wspomnianą chemię wypuszczonych na powiedzmy metr łączą się z pomarańczowym zespołem belką na strzemionach 10/19 cm co 30cm Rysunek oczywiście niedokładny tylko chciałem pokazać mniej więcej o co chodzi i jak to widzę. Ma to sens i realne szanse zastąpić prawidłowy wieniec??

    DSC01446.jpg

  8. w projekcie jest na wieniec szczytowy przewidziana stal Fi 12 czy można to odchudzić i zrobić na Fi10 ..musiałbym zamawiać specjalnie 8 szt Fi12 dwunasto metrowych a sąsiadowi zostało kilka sztuk 10 Jak myślicie da radę?? fi 12 planuję wykorzystać tylko jako wypusty wprowadzone do wieńca kolankowego na chemię ok 5 może 6 sztuk takich pretów na każdy zespół. Zostaję przy CHEMII budowlanej HiLTI. Ekipa dziś wycięła pustaki na szczytowych (bez katastrofy budowlanej- chociaz duzo nie brakował) wcześniej odbiła membranę i deskowanie ..pytanie w jakim stanie ta membrana będzie wyglądała po powtórnym zamontowania i czy przy takich wiatrach jak dziś w ogóle sie do czegoś nada. Zastanawiam sie czy nie powinienem domagać sie od "ekipy" nowej membrany Moja troche mnie kosztowała Coro-top strong.
  9. Cytat

    W takim kształcie to nie wieniec tylko belka pod murłatę.
    Jeśli ktoś zaprojektował wieniec, to znaczy, że do tego dostosowana jest konstrukcja dachu... i brak wieńca może mieć przykre konsekwencje w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych.


    z tymi wieńcami mam dużo zamieszania bo generalnie ekipa zrobiła zmianę po swojemu bez żadnej konsultacji ze mną i z kierownikiem ale temat wypłyną przed rozliczeniem. jestem tego samego zdania że skoro coś jest w projekcie to powinno to być wykonane tym bardziej że z ekipą rozliczam sie za prace wykonane wedle projektu. Na moje panowie chcieli sobie ułatwić zadanie i domurowali po samo deskowania białego pustaka. Po burzliwej rozmowie muszą sie cofnąć i rozebrać część deskowania (konstrukcja dachu jest już wykonana) podciąć pustaki na szczytowej ścianie, nawiercić otwory w wieńcach kolankowych, wprowadzić pręty na chemię i dalej według projektu belki ze strzemionami zalane betonem.
  10. Witam wszystkich żurawkowiczów:) mam postawiony juz dom stan surowy otwarty i pytanie moje dotyczy jak w temacie wieńców ścian szczytowych czy wykonujecie je wedle projektu?? moja ekipa pominęła ten element, wypuściła tylko wieńce ścian kolankowych na metr w ścianę szczytową ale sie zastanawiam czy taki zabieg wystarczy i czy nie powinienem tak jak w projekcie zamknąć wieńce ścian szczytowych. Proszę o poradę Pozdrawiam


×
×
  • Utwórz nowe...