Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jan

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Jan

 1. Cytat

  Obejrzałem wszystkie zdjęcia. Moja Oliwka zacznie powstawać w lipcu. Ja osobiście nie robiłem żadnych zmian - w sensie ścianki kolankowej, czy innych ważnych konstrukcyjnych spraw. Zasmuciła mnie mała kuchnia, chociaż wybierając projekt wiedziałem, że jest mała - i jeszcze na dodatek te drzwi do pomieszczenia gospodarczego.
  Po obejrzeniu zdjęcia kuchni uświadomiłem sobie, że trzeba będzie z drzwi zrezygnować. Budować będę w Biskupicach Wlkp. (15 km od Poznania). Jeżeli ktoś zaczął budowę w okolicach Poznania, prosiłbym o kontakt w celu zobaczenia, jak to wygląda w rzeczywistości. Proszę o wiadomość na PW.  Widziałem i większe kuchnie, ale jak człowiek jest młody to duża kuchnia jest OK.
  Mam znajomych, którzy wprowadzili się do swojego domu ~15 lat temu i szczycili się dużą kuchnią.
  Teraz, kiedy mają o 15 lat więcej to chętnie zamienią ją na mniejszą.
  Małą kuchnię to mam w bloku (1,8x2,2m)! Wszystko blisko ale dla jednej osoby.
  Chcesz mieć dużą kuchnię - wolna wola. Podobnie z pokojem na dole. Teraz będzie może dla gości, ale za 30 czy 40 lat?
  Przejście do garażu zostawiam przy kuchni. Pom. gospodarcze z silną wentylacją jest dobrą śluzą między garażem ze spalinami i różnymi oparami a częścią mieszkalną parteru. Mała umywalka w pomieszczeniu i dodatkowe „kapcie” robocze wystarczą dla zachowania czystości. Kotłownia z piecem gazowym, która połączona jest z kuchnią staje się bardzo przydatną i chłodną spiżarnią i ta funkcja przekonała mnie do pozostawienia drzwi przy kuchni. Zakupy z samochodu prosto do spiżarni. Dobre rozwiązanie na cały rok, a zimą szczególnie. Teraz noszę na IV/IV piętro.
  Pozdrawiam.
  Jan
 2. Cytat

  Mam pytanie do Jana: czy podnosiłeś ścianę kolankową?


  Witam.
  Tak podniosłem: od stropu jest 3x20 bloczek Ytong + wieniec 20 + murłata 14 - podłoga na stropie 7 do 10 cm. Dopiero po dociepleniu poddasza wyjdzie wysokość ścianki. Myślę, że jest to maksymalnie wysoko. Wyżej nie ma sensu, bo dom straci na sylwetce.
  Teraz z zewnątrz wygląda trochę dużo, ale pomieszczenia są bardzo zgrabne. Liczę, że po dociepleniu z zewnątrz bryła nabierze lepszych proporcji.
  Pozdrawiam Jan
 3. Cytat

  gdzie się budujesz? ja mam działkę w białymstoku ale chętnie przejechałbym się nawet z 200 km żeby zobaczyć jak to wygląda na żywo (szczególnie poddasze) bo tak ze zdjęć projektu to ciężko jest sobie to wszystko wyobrazić.pozdrawiam


  Oj, daleko. Będzie z 500 km.
  pozdrawiam Jan
 4. Witam.

  W załączniku podaję orientacyjne koszty Oliwki, jakie poniosłem od jesieni 2005 roku do dziś.
  Stan budowy to zrobiona więżba. Za kilka dni dekarz zacznie układać dachówkę - cementową.
  Dziś jadę po łaty i kontrłaty.
  Przy moich skromnych finansach nie jest łatwo budować, ale satysfakcja ogromna. Warto!

  Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
  Zamieszczę kilka zdjęć - obiecuje.
  Jan

  Witam.

  Dach wystaje 1,2 m poza ściany szczytowe. Od wschodu taras nad garażem cudowne miejsce w słoneczne ranki aż do godziny 14tej. Wjazd do garażu szerokość 2,5m, okno do pokoju na parterze szerokość okna prawie 1,7m, okno salonu, szerokość okna 2,5m

  maj 2007 zdj - widok strony zachodniej i północno-zachodniej (od południowego zachodu duże, szerokość 3,6m okno z salonu do ogrodu, na poddaszu dwa okna szerokość 1,5m każde jako wyjście na balkon szerokość 1,2m długi 6,0m.
  W elewacji bocznej dwa, jednakowe okna szerokość 2,0m każde tj. jadalnia i kuchnia oraz małe szerokość 0,9m kotłownia ze spiżarnią).

  Pamiętajcie, że każde okno ma ramę, a otwierane jeszcze ramę skrzydła, może mieć słupek środkowy, szprosy i skrzynkę na roletę. To wszystko zmniejsza powierzchnię przeszklenia. Docelowo mają być rolety zewnętrzne. Okna będą montowane jedynie ze skrzynkami na rolety. Pancerze i napęd później, jak finanse pozwolą.

  Okna dachowe tylko dwa, po jednym w dwóch pokojach z wyjściem na balkon.
  Łazienka - okno szerokość 1,1m.
  Sypialnia ma okno z wyjściem na taras, szerokość okna 1,8m.

  Pozdrawiam Jan

  Koszty_OLIWKI.doc

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  Koszty_OLIWKI.doc

×
×
 • Utwórz nowe...