Skocz do zawartości

tommyk

Uczestnik
 • Posty

  169
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez tommyk

 1. Dawno mnie nie było icon_smile.gif. Widzę , że parę nowych Mniszków wyrosło, cieszy mnie to bo to jest przytulny domek.
  Maja masz sporo pomidorków przy domku. icon_razz.gif
  Mysia zbudowaliście się, czy już mieszkacie ? icon_biggrin.gif
  Przecinki strasznie chciałbym mieć taki ogród jak wy realizujecie, strach pomyśleć ile to kosztuje ale efekt przepiękny. icon_redface.gif
  U nas niestety wciąż poza trawnikiem spustoszonym przez chyba miasto krecie nic nowego. icon_cry.gif
  Po 4 latach mieszkania w Mniszku mam takie wnioski.
  W domku jest dobre feng shui.
  Gdybym miał jeszcze raz realizować Mniszka zmieniłbym strop z drewnianego na Terivę. Przy sporych wiatrach konstrukcja zawsze skrzypi, nie ma szans uniknąć pęknięć na łączeniach płyt.
  Podniósłbym nieznacznie dach aby wygospodarować dodatkowe pomieszczenie na górze z oknami ale niekoniecznie wygląda domek ładnie. W mojej opinii projekt wówczas trochę traci na wyglądzie z pierwowzoru.
  Ponownie nie zdecydowałbym się kominek z płaszczem wodnym, zamieniłbym na ładną kozę i przeniósł w narożnik pomiędzy oknami tarasowymi. Drewno do opału w mojej lokalizacji jest tak drogie, że właściwie przepalam typowo dla przyjemności i od święta. Absolutnie nie kalkulowało się grzać w okresie zimowym zamiast gazem.
  W głównej łazience zastosowałbym zamiast gotowej kabiny prysznicowej kafelkowaną własnego projektu.
  Na co dzień gotowe kabiny bardzo trudno jest utrzymać w czystości i estetyce.
  Wszystkim obecnie budującym życzę wytrwałości i szybkiego zamieszkania. icon_smile.gif
 2. Przecinek
  Rozmyślamy nad ogrodem. Nie mamy tak naprawdę kompletnie żadnego pomysłu na fajne zagospodarowanie.
  Tak pomyślałem czy jeśli podesłałbym wam nasz układ działki z domem względem stron świata to czy mogę liczyć na zrobienie projektu ogrodu(układ drzewek, roślinności itp).
  Wiem że zajmujecie sie tym i ze zdjęć wynika że robicie to pięknie, oczywiście odpłatnie.
 3. Wczoraj po 28 miesiącach czekania mieliśmy właściwe podłączenie energetyczne. Już nie musimy się martwić aby nie przegrzać złącza. Mogę wreszcie posłuchać głośniej muzyki ze stereo. Chyba jeszcze dzisiaj czeka mnie koszenie trawy.
  Tak szybko urosła po zimie. A chciałbym mieć ładnie na święta.
 4. Dopiero teraz zaczynają się "schody" Moniko . Etap drugi wykończeniówka. Zdecydowanie trudniejszy. icon_biggrin.gif
  Życzę wszystkim Mniszkom Wesołych Świąt, Smacznego Jajka oraz Mokrego ale Ciepłego Dyngusa.
  Każdemu przyda się chwila relaksu, a święta zapowiadają się na ładne i ciepłe.
 5. Czy mieliście już kiedyś coś wspólnego z budowaniem?
  Mniszek jest z założenia tylko dwuspadowy. Dlaczego ? Ponieważ jest to projekt niskobudżetowy.
  Najprostszy dach czyli inaczej najtańszy w realizacji to dach dwuspadowy. Zmiana dachu na czterospadowy równa się inny projekt.
  Byłaby to poważna zmiana konstrukcyjna. Można zmieniać kąt dachu ale typ dachu już nie w ramach tego samego projektu.
  Mniszek to tak naprawdę jest jak duże wygodne mieszkanie z garażem bez klatki schodowej i z ogrodem.
  Jest ciepły przytulny, wygodny wszędzie blisko i pod ręką.
  Te zdjęcie dotyczy zupełnie innego projektu.
  Mnie osobiście także podoba się domek z dachem kopertowym. Wszystko jak zwykle sprowadza się do budżetu. W moim przypadku każda liczyła się każda złotówka.
 6. Cytat

  Witamy serdecznie wszystkich Mniszkowców
  Prosimy o przyjęcie do Waszego grona i w razie potrzeby udzielenie nam rad.
  Wasze doświadczenie będzie dla nas na pewno bardzo cenne. Jesteśmy na etapie wyboru projektu.
  Od czasu gdy zobaczyliśmy projekt Mniszka, żaden inny projekt już nam się nie podoba.
  Gdyby ktoś z Mniszkowców zgodził się na pokazanie Mniszka na żywo, bylibyśmy bardzo wdzięczni.
  Mamy pewne pomysły na zmiany w projekcie, więc po spojrzeniu na domek, utwierdzilibyśmy się
  co do swoich pomysłów.
  Pozdrawiamy Maryla i Tadeusz
  Witamy.
  Jeśli tylko będziemy potrafili odpowiedzieć na wasze pytania to pomożemy. Aby utwierdzić was w dobrym wyborze podajcie więcej informacji. Jaką macie dużą działkę oraz usytuowanie względem stron świata. Jakie macie preferencję bo jest kilka wersji projektu bez i z garażem. Niski i wysoki.
 7. Ja także nie przepadam za PKO BP ale to był bank który daje kredyt na przyzwoitych warunkach ale nie obyło się bez walki o CHF koniecznie namawiali nas na PL. Wtedy była ogromna różnica. Dawali więcej w złotówkach ale za to rata jakieś 25 procent więcej.
 8. Z tym lustrem to wyszło przypadkowo.
  Mieliśmy takie jedno duże lustro i z niego zrobiliśmy 3 w różnych wymiarach. Jedno zostało i tak stało prawie rok , nie mogliśmy się z żoną dogadać gdzie ma być. Ewa nie przepada za przeglądaniem się w lustrach nie chciała go powiesić w domu więc znalazłem dla niego zastosowanie w garażu. Podobnie z resztą jest z tym zegarem nad lustrem. Pamiątkowe po urodzinach syna. Nie chciałem wyrzucić bo mam sentyment do często kiczowatych przedmiotów.
 9. Mysia nie wolno się poddawać !
  Wiem że jest ciężko ale nieraz się przekonałem że jak bardzo się chce to można "góry przenosić". Sam nie wierzyłem, że dam radę się zbudować i co? Już drugi raz to zrobiłem/liśmy.
  Joasiu choć się nie znamy hehe to doskonale was rozumiem.
  My także uwierz mi mieszkaliśmy w poprzednim domku przez 3 lata w kuchni która co prawda miała meble BRW ale za to stół był biały plastikowy taki ogrodowy. Jeszcze do dzisiaj z Ewą wspominamy że jak nalaliśmy sobie zupy do talerzy to nam się wylewała bo stoły tego typu z reguły zapadają się do środka. Brakowało kasy na wszystko. Góra była kompletnie surowa. Ogród bez drzewek tylko trawa aby się nie kurzyło.
  Do dzisiaj korzystamy w dużym pokoju z ławy która pamięta czasy mojej szkoły średniej o rany! to już ponad 20 lat ma.
  My mamy kredyt także na 30 lat no teraz to już jedyne 28.
  Nam także włosy się jeżą na myśl o tak długiej perspektywie spłaty ale w tym naszym kraju nie da się inaczej jak chcesz prowadzić uczciwy tryb życia. Głowy do góry wszyscy damy rade!
  Przyszła wiosna poprawią się nam wszystkim nastroje.
  Gdyby się komuś chciało lub się nudziło to na moim albumie dorzuciłem kilka ujęć z garażu.
  Wiem że to nie interesujące ale tam zmontowałem wcześniej wyremontowane regały, których tak mi brakowało. Zajęło mi to 2 tygodnie popołudniami.Było sporo zabawy aby zaczęło to względnie wyglądać. Regały mnie kosztowały łącznie z farbami , szczotkami, nowymi śrubami itp 250 zł. Takich w Castoramie się nie dostanie bynajmniej za takie pieniądze.
  Miałem ich 10 kompletów ale zmontowałem 7 a ostatnie 3 zostały na tzw. części zamienne z resztą i tak już nie ma w garażu więcej miejsca.

  Kurczę znowu się tak strasznie rozpisałem, kto mnie nauczy pisać mniej objętościowo a bardziej treściwie. Żona znowu będzie mnie pouczać że tak się nie pisze.
 10. Witam was wszystkich serdecznie i tych nowych i tych starych mniszków.
  Maja na mnie nakrzyczała że się nie udzielam. A ja nie mam o czym pisać. Zimowa depresja czy ta jak kto woli przygnębienie.
  Zima w tym roku nie chce odpuścić jest wyjątkowo długa np dzisiaj rano na minusie. Kasa cały czas wyparowuje przez te cholerne ogrzewanie gazem, który w jest w moim mieście możliwie najgorszy w całej Polsce czytaj niskokaloryczny.
  W dodatku te złodziejskie Banki które obłędnie spekulują naszą walutą wtedy gdy zbliża się koniec miesiąca czyli chwila spłaty kredytu. Tak dla przykładu w piątek kurs franka w moim banku 3,11 a już w poniedziałek 3,22 i to może jeszcze nie być koniec. Morał taki z tego że jak masz kasę to kilkaset złotych w tą czy w tamtą nie ma znaczenia ale dla kogoś kto ma ten bużdżet w 100% wykorzystany robi się wcale nie wesoło. Czy w tej Polsce dożyjemy kiedyś normalności?
  Zmierzam do tego że mieszka się rewelacyjnie ale kiedy budowa się kończy kończą się emocje. Poźniej przychodzi szarość codziennego życia. Chciałbym chętnie napisać coś więcej o o naszym mniszku ale nie mam o czym. Mieliśmy plany aby dokończyć wyposażanie w meble i uzbroić ogród w roślinność ale kasy nie ma, jedynie zamroziliśmy kasę na wakacje aby odreagować ostatnie 3 lata gdzie zasadniczo nie byliśmy nigdzie dalej. Czasami otrzymuję zapytanie ile kosztowało to ile tamto chętnie odpowiem na te pytania ale muszę najpierw wydobyć kartony z segregatorami w których są nasze rachunki.
  Na koniec mogę się jedynie pochwalić że jako tako doprowadziłem do porządku garaż. Zmontowałem z "odzysku" regały.
  Łączę się w smutku z osobami które nie mogą lub nie chcą brać kredytu na takich strasznych warunkach, przez co są zblokowane z szybkim "zbudowaniem się " Optymistyczny akcent budowania na tą chwilę jest taki że materiały sporo potaniały oraz ekipy budowlane "podtuliły ogony" i teraz same proszą się o pracę co sprawia także że negocjować należy stawkę robocizny. Dacie radę Mysia.
 11. Rolety nie są antywłamaniowe. Są to rolety, które zawierają lamelki z tworzywa sztucznego. Ja zasadniczo nie widzę wad takiego rozwiązania poza może faktycznie funkcją "włamania". Kiedy trzeba to chronią przed nadmiarem "światła", zabezpieczają przed wiatrem i deszczem a także działają także jako zasłony. Temperatura w domu może być wyższa nawet do 2 stopni w okresie zimowym oczywiście przy założeniu że rolety są zawsze zasłonięte. Można umyć okna nawet w brzydką pogodę. Jeśli latem jest za dużo słońca można przysłonić okna i w ten sposób zacienić pomieszczenie co także wpływa na obniżenie temperatury w pokoju latem.
 12. Spieszę z radosną a może nie koniecznie nowiną. icon_mrgreen.gif
  HURAAA jesteśmy w gazecie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
  Przed chwilą żona wróciła z zakupów i "napatoczyła" się w sklepie na gazetę "Budujemy Dom" nr 3/2009.
  Koszt gazety 9,90z zł Artykuł jest na stronie 29, pełny klan + zdjęcia na DVD dołączonej do magazynu.
  Pozdrawiam was i życzę miłej lektury.
  Chyba się spalę ze wstydu. icon_biggrin.gif
  Wygląda na to że wyszedłem na aferzystę.
  Nie wiem czy mam się teraz gdzieś zapaść pod ziemię.
 13. U nas koszty związane z prądem 180 zł /1miesiąc. W tym halogeny sufitowe, elektryczna kuchnia i piekarnik o mocy 7,7KW, czajnik 2,2 KW, telewizor plazmowy i inne w tym komputery.\

  Tak Tak Maju masz ładną ikonę. Gratuluję! Widzisz to wcale nie jest takie trudne. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
 14. My mamy ogrzewanie gazowe.
  Piec z zasobnikiem cieplej wody 45l rachunki na poziomie 500 a 650 zł /1miesiąc w zależności od temperatury na zewnątrz
  Temperatura w środku kiedy jesteśmy w domu to 20 st. kiedy nie ma nas 19st.
  Czasami w kominku z płaszczem wodnym, aktualnie nie mamy drewna do opału.
  Dom ocieplony styropianem gr 15 cm. Podłoga ocieplona styropianem gr.15 cm. Sufit ocieplony wełną mineralną gr 20 cm
 15. Maju to jest tzw. animowany gif. Do tego należy użyć programiku do tworzenia animowanych gifów. Dodajesz wybrane zdjęcia w odpowiedniej kolejności i zmieniasz rozmiar oraz ustalasz prędkość zmiany obrazków w taki właśnie sposób powstaje ciekawa animacja.
  Tak dokładnie na tym zdjęciu widać Przejscie oraz tutaj Przejscie, jak mam rozwiązane wewnątrz domu przejście do garażu. Bardzo zależało nam na tym. Niesamowita wygoda, zwłaszcza w zawieruchę czy brzydką deszczową pogodę. Wracacie z miasta z zakupami i nie martwicie się że zmokniecie. To samo wyjście na imprezę niestanowi problemu fryzura i makijaż się nie popsuje. Żona się śmieje że kiedyś zapomni i wyjedzie na miasto z garażu w kapciach. icon_biggrin.gif
 16. Maju.
  Co do podpisu to tak:
  1. Musisz być zalogowana.
  2. Znajdź link do : "Panel kontrolny" jest on po banerem Forum budujemydom.pl
  3. Następnie po lewej stronie w "Menu" a dalej w "Dane Osobiste" kliknij na "Edytuj Sygnaturę"
  4. Wpisz adres czyli to: [url="http://http://picasaweb.google.pl/maja.max8[/url]
  5. Naciśnij "Zmień sygnaturę"
  6. To wszystko icon_biggrin.gif

  W sprawie wiatrołapu to ja nie zmieniałem.
  Postaram się w weekend zrobić zdjęcie rzutu domu i zaznaczonych zmian.
 17. Dziękuję Maju za naświetlenie cen zabudowy.
  Tak dobrze wyczytałaś 21 tyś PLN zapłaciliśmy za kompleksowo wyłożenie Polbrukiem.
  Wliczone w to było przygotowanie podłoża, obsadzenie krawężników, przywiezienie "iluś tam" wywrotek piasku oraz suchej mieszanki cementu-piasku i samo wyłożenie polbrukiem.
  Firma bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy.
  Nawet przerobienie podjazdu przed linią ogrodzenia wiązało się z zabezpieczeniem tzw wykopu oraz ustawieniem znaków drogowych ostrzegawczych.
  Wykonawca zapewniał nas o stabilności podłoża nawet do kilkunastu ton. Nie wierzyłem w to do momentu gdy zaczęliśmy zwozić ziemię na ogród cieżarówką waga łączna ciężarówki z ziemią około 13 ton oraz rozplantowanie ziemi za pomocą nowoczesnej spycharko-koparki o wadze własnej 9 ton. Kostka ani drgneła. Jesteśmy pod wrażeniem. Kostka grubości 6 cm. czyli zwykła nie drogowa tamte mają grubość 8 cm.
  Była to jedna z nielicznych ekip budowlanych z której naprawde jesteśmy bardzo zadowoleni i ze spokojnym sumieniem możemy polecić innym.
  Cała operacja związania z wyłożeniem trwa niespełna 3 tygodnie z przerwami na dni deszczowe.
 18. Maju.
  Jestem właśnie na etapie planowania czegoś zbliżonego a może nawet takie same na książki segregatory itp. w gabineciku ładnie powiedziane.
  Powiedz proszę ile kosztował was ten system zabudowy w gabinecie? Gdzie zamówiliście? Czy to jest może Komandor ?
  Jaki macie wymiar wys x szer x gł.
  Ile was kosztowała zabudowa w hallu ta vis a vis łazienki ? Czy to także robiliście z jednej firmy ?
  Ponadto widzę na zdjęciach że macie powieszony telewizor Samsunga na ścianie dokładnie tak samo jak my planowaliśmy z tym że nasz Samsung 50 " jak na razie stoi na fabrycznej stopce na parkiecie. Jak duży macie telewizor i na jakiej wysokości go powiesiliście?
  Kupowaliście jakiś specjalny uchwyt czy standardowy ?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 19. W związku z zaistniałą i sądzę ciekawą sytuacją bardzo gorąco proszę o pilny kontakt Maję, Mysię oraz AGMar o kontakt na e-mail tk@tejk.eu lub gg 1001090 . Sprawa ma termin ważności do 19.01.2009r.
  Bardzo dziękuję za uwagę.
 20. Można to zrobić na dwa sposoby.
  1. Zmieniasz na etapie uzgadniania zakupu projektu od pani Kasi. Oczywiście zmienia się cała bryła itp.
  2. Próbujesz zmienić decyzję w urzędzie dotycząca warunków zabudowy w części właśnie kąta nachylenia dachu.

  Jeśli nie chcesz zmieniać bryły walcz w urzędzie.
  Jeśli nie masz wyjścia to zmieniasz u pani Kasi ale projekt już nie jest pierwotny ten kąt dachu kompletnie zmieni wygląd bryły budynku.
 21. Bardzo się cieszę że wątek się wciąż rozwija. Nie było mnie tu jakiś czas a tu znowu tyle postów.
  Witam starych i nowych forumowiczów.
  Mysiu bardzo się cieszę że wy także już ruszyliście.
  Monbart pędzicie jak strzała z tą budową szkoda czasu prawda icon_biggrin.gif
  Maju przepięknie mieszkacie wielkie słowa uznania, jak ja wam zazdroszczę ładnego wyposażenia, przegoniliście nas.
  Przecinek25 wy także super budujecie co prawda przerwa ale konkretna hmmm Kreta jak miło.
  Majako najważniejsze że zostaniesz w klanie HBStudio to tak jak w rodzinie. icon_biggrin.gif
  AgMartul jak miło że się odezwaliście, miałem wrażenie że zapomniałaś adresu do forum. icon_biggrin.gif
  JurekZ super że jesteś z nami mimo że masz inny projekt nie ocenione są twoje rzetelne porady.
 22. Jurek Z masz/macie przepięknie ułożoną galerię na picasa. Widzę że budowa u was była przeprowadzona na wysokim poziomie. Panował porządek, zakładam że fachowcy też wiedzieli co robią. Dokładnie wiedzieliście co robicie.
  TY się solidnie przyłożyłeś do GWC,podłogówki, solarów kominka że w ogóle nie wspomnę o kanalizie, studni głebinowej no i o przebudowie kompletnie drogi dojazdowej.Żona pewnie cała dekoracja.
  Jestem pod ogromnym wrażeniem nie jest to proste ale jak widać jak najbardziej możliwe jak się tego bardzo chce.
  Monbart zapytała o koszty ładnie odpisałeś ale koszty ?
  Myślę że trzeba naprawdę mieć komfort finansowy aby zbudować tak jak wy to zrobiliście.
  Wykarczowanie działki lekko zalesionej, przebudowa drogi, wykonanie studni głębinowej, GWC, solarów, że nie wspomnę o pięknie wykończonym domku oraz w miarę możliwości budowaniu od razu ogrodzenia oraz ogrodu no to ponad wzorowo.
  Połączenie dobrego gustu+wiedzy+kasy=TAKI EFEKT!
  Naprawdę wam Gratuluję. Ludzie uczcie się od Jurka Z jak budować.
  My zbudowaliśmy się po raz drugi ale mamy w planach zbudować kiedyś dom marzeń pod warunkiem że wygramy w totka icon_biggrin.gif
×
×
 • Utwórz nowe...