Skocz do zawartości

gonzol

Uczestnik
  • Posty

    2
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez gonzol

  1. Cytat

    Nie czytaj wybiórczo - tylko całość, bo dalej pisze:

    KOD
    W pomieszczeniach sanitarnych zaleca się zapewnienie możliwości działania
    wywiewnej wentylacji dyżurnej o zredukowanej (np. do 33 %) wydajności.


    Wentylacja mechaniczna powinna działać cały czas - dotyczy to wywiewu w łazience, WC, kuchni.
    Wynika to zarówno z przywołanej normy , jak i przepisów zawartych w przywołanym prze retrofood Rozporzadzeniu.


    icon_confused.gif

    napisane jest że "zaleca się" ale nie jest to konieczne. Czy nie powinno to być włączane np ze światłem i wyłączane z opóźnieniem po zgaszeniu światła "powinna być uruchamiana okresowo, na czas użytkowania pomieszczeń"? i czy nie powinien byćtaki wentylator zamontowany nie w mieszkaniu w kratce tylko np. w kominie wentylacyjnym gdzieś przy wyjściu?
  2. Jestem na etapie odbierania nowego mieszkania od dewelopera. W mieszkaniu w łazience oraz w kuchni w kratce wentylacyjnej zamontowany jest wentylator , który podłączony jest pod instalację elektryczną mojego mieszkania. Zauważylem, że w kuchni oraz łazience wentylatora nie da się wyłączyć na stałe - cały czas działa niezależnie czy ktoś jest w mieszkaniu czy nikogo nie ma, mogę tylko przyciskiem zwiększyć mu obroty (wydajność).
    W Polskiej Normie nr PN 83/B-03430 w punkcie 4.2 doczytałem się , że " Wentylacja mechaniczna powinna być uruchamiana okresowo, na czas użytkowania pomieszczeń, z odpowiednim wyprzedzeniem i opóźnieniem." natomiast w moim przypadku,tak jak pisałem wcześniej ,jest ona włączona przez cały czas, bez możliwości wyłączenia.
    Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe i wentylacja przez cały czas musi działać powodująć ciągły szum i pobierając prąd z mojego mieszkania - gdyż nie mam możliwości całkowitego jej wyłączenia ( nawet kiedy dłużej nie przebywam w mieszkaniu).
    Dodam,że budynek ma tylko 5 pięter.
×
×
  • Utwórz nowe...