Skocz do zawartości

pm1971

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez pm1971

  1. Witam.
    Od 2 lat mieszkam w nowo wybudowanym domu. Dopiero teraz odkryłem, że coś jest nie tak z moją wentylacją, a mianowicie w obu łazienkach kratki wentylacyjne zamiast odprowadzać powietrze na zewnątrz wdmuchują je do środka. To chyba coś nie tak ??? W łazienkach szczególnie przy wietrze niekoniecznie nawet silnym jest po prostu zimno. Jeżeli ktoś miał podobny problem lub wie jak temu zaradzić proszę o pomoc. Pozdrawiam Przemo.
  2. Cytat

    A jakiej firmy użytkujesz i jaki masz model ?


    Mój sprzęt to - Odkurzacz Centralny DuoVac SYMPHONIA 523 a w tym trzy gniazda (piętro, parter i garaż oraz "szufelka"), wąż 9m (wymierzony tak by sięgnął do wszystkich kątów), rura teleskopowa z zestawem końcówek.
    Jak mogę doradzić to bardzo przydatna jest "szufelka" czyli otwór poziomy z włącznikiem usytuowany w kuchni do którego po uruchomieniu podmiatamy śmieci a on wciąga je. Super rzecz nie trzeba się schylać ... icon_biggrin.gif
  3. Stary ... ja użytkuje CO od 3 lat i jestem zadowolony no może bardziej żona niż ja. A na co powinieneś zwrócić uwagę głównie na odpowiednie dobranie mocy sprzętu i ... z praktyki wiem że odpowiednią, nie za dużą ilość otworów, bo osłabiasz ciąg lepiej dłuższy wąż niż za dużo gniazd. CO to rewela. pzdr
  4. Cytat

    Witam.
    W garażu mam kaloryfer panelowy który jest mi zbędny i zamierzam go zdjąć.
    jak mam zaślepić rurki ??? są to dwie wąskie rurki u dołu grzejnika a na nich takie kolanko z pokrętłami.
    czy odkręcić te kolanka czy one służą jako zaślepki nie chce narobić bałaganu.


    ... no masz racje tylko myślałem ze zaoszczędzę parę zeta. Pzdr.
  5. Witam.
    W garażu mam kaloryfer panelowy który jest mi zbędny i zamierzam go zdjąć.
    jak mam zaślepić rurki ??? są to dwie wąskie rurki u dołu grzejnika a na nich takie kolanko z pokrętłami.
    czy odkręcić te kolanka czy one służą jako zaślepki nie chce narobić bałaganu.
  6. Cytat

    tak palnik bedzie pracował prawie cały czas
    a drugie to ma do rzeczy że nowy budynek trzeba porządnie wysuszyć i wygrzac a to kosztuje wiec pal
    nastepną sprawa jest ustawienie wentylacji mechaniczej czy nie masz zbyt dużej wydajności na wentylacji lub też jakie masz urządzenie o jakiej sprawności


    ... ale ja nie mam wentylacji mechanicznej icon_sad.gif

    A co sądzicie o ilości gazu w gazie, czy ktoś podejmował taki temat.
    Serwisant powiedział mi że po oględzinach palnika można się domyślać (ale nie można stwierdzić) że w butli jest spora ilość azotu który jest gazem nie palnym ale licznik kręci ... Co Wy na to ? Gaz mam z firmy G...ol
  7. Cytat

    Od kiedy to gaz jest po 10zł/m3? Kocioł pali tyle ile wymaga utrzymanie temperatury a że palnik działa ciągle to normalne przy niskich temperaturach . Modulowana moc grzewcza dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania i raz płomień jest większy, raz mniejszy.




    gaz mam z butli - propan za 8,03 zł + dzierżawa a zużycie miałem ponad 100 m3 a że płomień jest mniejszy i większy to wiadomo ale co zrobić, jak ustawić czujniki żeby trochę zmniejszyć zużycie gazu ??

    Cytat

    kocioł kondesacyjny jesli jest podłaczony pod pogodówkę to bedzie cały czas pracoał bo po to jest kondesacyjny
    a co do racvhunku to nie jest wcale taki wysoki apo drugie czy to pierszy sezon grzewczy?
    jesli tak a dom nowo budowany zeszłoroczny to na rachunki nie nalezy patrzec tylko płkać i płacić
    ,a następna sprawa jest taka jesli kocioł spaliłby za duzo to też byłoby za gorącą a wnioskuje że tak nie jest


    kocioł pracuje cały czas tzn. pompy pracują ale czy palnik też będzie cały czas włączony przy współpracy kotła z pogodówką ???
    ... a co ma do rzeczy to że to pierwszy sezon grzewczy ?
    ... no właśnie i wcale nie jest gorąco !!!
  8. Witam.
    mam problem. Wybudowałem dom o powierzchni 130 m2, parterowy bez piwnicy z poddaszem użytkowym. Mam zainstalowany kocioł kondensacyjny DeDietrich ECODENS DTG 1300-24 Eco/v130 z zasobnikiem wody 130 l. Ocieplenie budynku 15 cm styropian termo-organika z domieszką grafitu, instalacja podłogowa na dole a na górze grzejniki.
    Wyposażenie sterujące to: regulator pokojowy FM50, czujnik zewnętrzny i czujnik zasilania SDEP (tak spisałem z kwitów jakie mi dali) i płace horrendalne rachunki za gaz.
    Przy ustawieniach czujnika pokojowego na temp. 21 stopni na górze i na dole czujnik pomimo osiągnięcia tej temperatury nie wyłącza ogrzewania. Serwisant wezwany do obsługi stwierdził że ustawiona jest temperatura na obiegu mieszającym do 40 stopni i kocioł z automatu utrzymuje taką temperaturę wody w układzie przy mniej niz minus 10 st. Nie wiem czy mnie nie wkręca ???!!!
    Przy ustawieniach automatycznych i nie ingerowaniu ręcznym kocioł spalił ... 100 m3 gazu a to przy obecnych cenach prawie 1000 zł !!! zacząłem go wyłączać na dzień ale sytuacja nie poprawia się. Po włączeniu cały czas palnik pali się. Serwisant sugerował że to wina gazu że niby za dużo jest w nim azotu który jest gazem niepalnym a licznik kręci ( jestem w szoku). Co prawda temp za oknem -20 ale po to kupiłem droższy kocioł żeby oszczędzał. A może ja się czepiam może tak ma być ... POMOCY.
    PS. Gość z serwisu mówił mi jeszcze o jakiejś krzywej grzewczej i ustawił charakterystykę obiegu kotła na 0,7 a charakterystykę obiegu mieszaczowego na 0,5, cokolwiek to znaczy ? A może ktoś mi doradzi jak użytkować ten kocioł ???
×
×
  • Utwórz nowe...