Skocz do zawartości

benek43

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez benek43

  1. Oglądalismy ( z boku i incoguto:) ) Antaresa postawionego w Gajkowie k/Wroclawia. Bardzo ladnie to wyglada - zostal postawiony zgodnie z projektem.
    Mysmy podwyższyli ( o czym pisałem wczesniej) ściany kolankowe nad garażem i pokojem od ogrodu ( 2 pustaki). Nieco to zburzyło bryłe domu. Od frontu garaż jest bardziej eksponowany, a i od ogrodu także ten wysuniety pokój nieco dominuje. takie są koszty przeróbek. Wnetrze za to wynagradza niedostatki w wyglądzie zewn. Duuża przestrzeń ( z dodatkowymi 2 oknami dachowymi) w miejscu gdzie w projekcie tylko strych jest ( malutki z resztą) oraz pralnia - trochę przemodelowaliśmy ścianki działowe - łazienka jest z oknem bocznym i połączona dżwiami z pralnią nad garażem ( tam także okno połaciowe), dzieki czemu nie trzeba mieć brudnej bielizny na widoku w łazience:). No i jest gdzie suszyćicon_smile.gif. Niedostatki w bryle ( zmienionej) postanowiliśmy skorygować odpowiednio dobranymi kolorami elewacji.
    Koszty budowy obliczane wcześniej - w 2006 roku, nijak się mają do cen obecnych.
  2. [quote name='blue_ala' date='Apr 17 2007, 16:08' post='11251']
    Witam,

    my wlasnie (mam na mysli czerwiec) zamierzamy rozpoczac budowe Antaresa lub raczej tego co zostalo z Antaresa po naszych przerobkach icon_smile.gif
    chcemy postawic stan surowy z wiezba przed zima a w przyszlym roku skonczyc i zamieszkac...
    chetnie podzielimy sie naszymi spostrzezeniami z budowy i oczywiscie rownie chetnie posluchamy rad tych, z Was ktorzy sa juz na dalszym etapie budowy...
    apropos czy ktos z Was pamieta ile bloczkow betonowych weszlo Wam na fundament...nam 3 fachowcow liczylo i kazdemu wyszla inna liczba....?
    pozdrawiam,
    ala

    to trudno precyzyjnie wyliczyć - zależy od głębokoścvi wykopanego dołu. A głębokość zależy opd opinii geologicznej gruntu. Ja musiałem kopać głębiej, z uwagi na niestabilność gruntu - i z tego powodu ilość bloczków uległa zwiększeniu, niestety. Być może dlatego te obliczenia się różnią.
  3. Cytat

    Hi. Widze, że nie tylko ja jestem w rozterce związanej z zamianą gabinetu z kuchnią. Na pewno jest to bardziej rozsądne. Znajomy architekt zdziwił się dlaczego od razu tak nie zaprojektowano. Jednakże nie zrezygnuję z wydzielonego miejsca do pracy i odpoczynku na rzecz kącika kominkowego (trąci myszką). Zbliżenie tego miejsca do strefy dziennej jest bardzo praktyczne, a osobne wyjści na tras przydaje mu atrakcyjności. Z kolei kuchnia bliżej wejścia głównego z oknem nad stołem roboczym to zdecydowanie lepsze rozwiazanie od tego w projekcie. Podobnie jak ROMIEGO martwiło mnie umiejscowienie kominka za załomem ściany, co powoduję że w przypadku zamiany kuchni, otwierałby się na jadalnię. Jednak jak mi wiadomo przesuniecie kominka o 1-2 m nie stanowi większego problemu a nie ma żadnego problemu na etapie prac projektowych (przed fundamentami). W mojej koncepcji przyciąłem trochę ubikację na parterze co odsłoniło część klatki schodowej. Schody chcę z betonu, zabudowane. Ażurowe schody drewniane zanierają praktyczną przestrzeń pod schodami, która powiększa pomieszczenie gospodarcze. telefonem zrobiłem foto mojego pomysłu. Rozwiązanie ze spożarnią kosztem wiatrołapu jest chyba trochę przesadzone, ale jeszcze chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało w realu. W okolicy Wrocławia buduje się ciekawy (podwyższony) Antares, wprosiłem sę już na zwiedzanie. Podzielę się wrażeniami. PS. Fajna rzecz takie forum. PSII a z czego antaresiarze budujecie zwoje zamki icon_biggrin.gif ? Ja postanowiem budować z keramzytobetonu. Tylko dlatego, że materiał jest znienawidzony przez gryzonie a żona i córki boją się myszy icon_eek.gif !!!



    Drodzy Antaresowicze!
    Przyłączam sie do opinii, że takie forum to coś nadzwyczajnego. Taka burza mózgów może tylko pomóc w takim ułożenieu sobie pomieszczeń, kominka itd. jaka każdemu z nas najbardziej odpowiada.
    Myśl o tym, żeby otworzyć kominek na salon ( rzeczywiście przesunięcie kominka o 1-2 m to nie jest taki znowu problem) bardzo się nam spodobała, jest to materiał do powaznych przemyśleń ( jak u Stirilitza:) ).Tam jednak jest ściana nośna - nie wiem czy z tego powodu byłoby to możliwe. Muszę zapytać osoby kompetentnej. Widać, że ten projekt daje różne możliwości modyfikowania - i to jest ok.
    Podwyższyliśmy także nieco ( 2 pustaki) górę - trochę za namową kierownika budowy, dzieki temu zyskuje się pomieszczenia nad garażem i nad wysuniętym pokojem - na rupieciarnię ( zawsze potrzebna) i ew. na suszarnię - warunek: okno połaciowe.
    Aktualnie jesteśmy na etapie ścian szczytowych ( przetrwały nawałnicę !!! ). w przyszłym tygodniu zaczynamy kładzenie dachu.
    Prosze uprzejmie kol.Forumowicza o zdjęcia z przeprowadzonej wizji lokalnej.
    Po położeniu dachu - zapraszam na wizje u mnie:)
    Co do materiału- po zebraniu różnych opinii, często sprzecznych, zdecydowałiśmy się na silkę. jestem teraz na etapie rozmyslania o ociepleniu ( ściany nośne odchudziliśmy - 24 cm, zewnetrzne 18 cm - i powierzchnia się zrobiła lekko wieksza). Czekam na ekspertyzę - jaka grubość styropianu byłaby optymalna.
    Choć niektórzy twierdzą, że lepiej ocieplać wełną, ale są w mniejszości.
    pozdrawiam Wszystkich. icon_biggrin.gif
  4. Cytat

    Przyznam szczerze, że też chcieliśmy zamienić kuchnię na pokój od frontu. icon_smile.gif Tak zresztą jest w wielu przejrzanych przez nas projektach. W naszym wypadku "nowa" kuchnia byłaby od zachodniej strony. A jak to jest u Was? Odradził nam to jednak architekt adaptujący projekt, uzasadniając właśnie kierunkami swiata. Teraz, w normalnym układzie, będzie to wschód i południowy-wschód. Natomiast zrezygnowalismy z tego frontowego pokoju i przedłużyliśmy salon, co da ciepły efekt penetracji zachodniego słońca na parterze budynku. Czy w związku z pokojem 'kominkowym" rezygnujecie ze spiżarni?


    Także bralismy to pod uwagę. Opinia architekta także była podobna icon_cool.gif. Nie rezygnowalismy ( z róznych powodów) z wysuniętego pokoju, choć zacienia, niewatpliwie salon. Mamy troche inaczej usytowaną działke, W " nowej" kuchni światło pada od od strony pd-zach ( przy okazji - miłe przygotowanie - i jedzenie sniadania przy słońcu bedącym na wschodzie). Naszym zdaniem w zupełności wystarczy. Salon nie będzie się nagrzewał przez wiekszośc dnia w lecie, co powinno dać możliwośc spokojnego wypoczynku własnie w salonie. Zrezygnowaliśmy, rzecz jasna ze spiżarki w " starej " kuchni - spiżarka bedzie zamiast garderoby. Garderobę za to dobudujemy w miejscu, które sie zwolni, z powodu odwrócenia kominka do byłej kuchni. Analizowaliśmy to ostatnio ( jesteśmy na etapie kładzenia więzby). Powinno byc ok.
  5. ja takze stawiam antaresa. W okolicy Wrocławia. Chetnie porozmawiam o budowie tego domu. Wydaje sie rzeczywiście byc funkcjonalnym wewnatzr. Ze zmian, ktore chcemy wprowadzić to: kuchnię zamienić z pokojem od frontu - co przy otwarciu na salon daje duze poczucie przestrzeni. Z kuchni zrobilismy pokoik ( kat ?) kominkowy otwarty na salon. Kominek vis'a vis wejścia to chyba nie najszczęśliwsze rowiązanie ( jak tu przy nim posiedzieć?)
    Aktualnie jestem na etapie ścian szczytowych ( zima sprzyja). Wspomnianycyh kłopotów ze ścianką działową i klatką schodową nie zauważyłem do tej pory, ale muszę to rychło sprawdzić. Pozdrawiam Towarzyszy niedoli ( może doli? ) przy stawianiu tego domu.
×
×
  • Utwórz nowe...