Skocz do zawartości

DamSz2

Uczestnik
  • Posty

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez DamSz2

  1. Hmm no dobra ale czy możesz jaśniej i konkretniej wytłumaczyć laikowi co masz na myśli?? Jakiś przykład.. Bo tak to cały czas drepczemy w miejscu..
  2. No tak zgadzam się z Tobą w zupełności, masz 100% racji. Jeśli napisałem że np. skosy będą ocieplone wełną min to wiadomo też że będzie folia paraprzepuszczalna, folia paroizolacyjna,dach nie przecieka, będą wstawione nowe okna, drzwi. Więc dalej nie wiem o co Ci chodzi i co niby robie nie tak.. Albo napisz konkretnie co masz na myśli jeszcze pisząć "uszczelnij dom"

    Pozdrawiam.
  3. Chwila chwila.. Fakt moja wina trochę źle napisałem. Budynek jest nieocieplony z zewnątrz, jest to poddasze, chcę ocieplić je od wewnątrz np wełną min. 20cm (sufit od góry czyli podłogę na strychu oraz ściany skośne) podłogi nie muszę ocieplać, chcę ją jedynie wygłuszyć żeby sąsiedzi z dołu na mnie nie narzekali icon_wink.gif wymienię okna,wstawie nowe połaciowe drewniane. Aa i jeszcze jedno zrezygnowałem z kondens. będzie zwykły dwufunkc. turbo. Więc pytam dlaczego z góry zakładacie że będzie wiało mi po głowie a z wełny będzie można wyciskać hektolitry wody??? Temat postu to "moc kotła" a to że kolega Noto zasugerował "prądem wyjdzie taniej" to już inna para kaloszy. A Pan Adam z kolei że będzie mi wiało lub kapało po głowie. Po czym wnosicie??

    Pozdrawiam.
  4. Hmm zgadza się powiedziałem że dom jest nieocieplony,zapomniałem dodać że ściany skośne bedą ocieplone (20cm wełny min.) no i sufit też, zerwę deski z podłogi na strychu i również ocieplę wełną i stropianem, okna również nowe.Muszę doprowadzić do ładu te mieszkanie,przecież nie zostawię go aby całkiem się rozpadło.

    Pozdrawiam.
  5. Cytat

    Jeden piec dynamiczny na salon z kuchnią i małe konwektory do osobnych pomieszczeń.
    Jeśli sypialnia będzie osobno - to mały grzejnik olejowy niskotemperaturowy będzie OK.

    Na lato elemnety do piwnicy i będzie więcej miejsca na inne sprawy.


    Hmm chyba tak nie do końca super będzie z tym prądem. Wczoraj mój znajomy mówił mi że pare lat temu ogrzewał małe dwupokojowe mieszkanko (również na poddaszu) dwoma konwektorami jeden dosyć duży, drugi malutki (niestety nie pamięta jakiej mocy były) korzystał z II taryfy i płacił za prąd do 250zl miesięcznie! Mówił że ciepło miał tylko w nocy heh. Teraz ma gazowy dwufunkcyjny kociołek gazowy (4 osoby w domu) i płaci w okresie grzewczym 200 - 250zl miesięcznie za gaz, mówi że komfort bez porównania lepszy. Więc chyba jednak gaz..
  6. Cytat

    Wow ....
    Ja chciałbym do pracy jeżdzić autobusem ... mam blisko tylko 500m. Ale własnym autobusem. icon_smile.gif

    To co chcesz zrobić wystarczy dla domu o 300m2 powierzchni.
    MAsz poprzednie rachunki ? Wiesz ile mieszkanie wymaga ciepła.
    Przy tak małej powierzchni lepiej uszczelnić/ocieplić mieszkanie i grzać prądem np. piece akumulacyjne. Lub nawet zwykłe konwektory byłyby lepsze.
    Instalacja samego pieca to z 600 zł. + przeglądy coroczne i kominiarz ...
    Nie pchaj się w to. Może nawet odsetki z zaoszczędzonej kasy wystarczą na ogrzewanie.



    Hmm nie mam poprzednich rachunków bo tam nie mieszkałem, mieszkanie dostałem w spadku. Wiem że wcześniej mieszkanie ogrzewane było starym piecem na węgiel z żeliwnymi topornymi grzejnikami. A ja nie chcę takiego ogrzewania icon_sad.gif . Hmm czyli uwzględniając uszczelnienie mieszkania, wymianę okien.. lepiej i TANIEJ grzać prądem??? Wszyscy podzielacie zdanie kolegi, czy ktoś myśli inaczej??? Dzięki za porady!!
    Ps. jest to nieocieplane poddasze w budynku z lat 30tych icon_neutral.gif
    Pozdro..
  7. Witam!
    Zamierzam podłączyć nową instalację gazową (nowy piec i grzejniki). Mieszkanie na poddaszu 40m2 (2 pokoje, kuchnia, łazienka..). Myślę o kotle kondensacyjnym dwufunkcyjnym. Jaka moc kotła proponujecie do takiego nie zbyt dużego mieszkanka?? Wybrałem kondensacyjny bo chcę zaoszczędzić na rachunkach. Z tego co wyczytałem to nici z mniejszych rachunków jeśli moc kotła będzie zbyt duża w stosunku do mieszkania,poza tym tyle jest tych wszystkich informacji że głowa boli icon_neutral.gif Dodam że jest to dom z lat 30tych,nieocieplony. Pomóżcie troszke ..
    Ps. Ile mniej więcej może wynosić koszt samej robocizny przy podłączeniu takiej instalacji?

    Pozdrawiam!
  8. Cytat

    Ryzyko uginania się płyty zawsze istnieje zwłaszcza na złączach. Warto więc rozważyć zamontowanie dodatkowych żeber poprzecznie do legarów.



    Hmm całkiem możliwe że zrobie według Pana rady. Nie chcę tandety u siebie w domu. A może poprostu zrezygnować ze zrywania starej podłogi (nie jest spruchniała ani nadgnita, ale też nigdy nie wymieniana icon_neutral.gif ) tylko położyc płytę osb na tą starą podłogę? W ten sposób wyeliminuje ryzyko uginania płyty? Czy to zły pomysł? Jeśli nie, to jaką grugość płyty wybrać, 20mm wystarczy??


    Pozdrawiam!
  9. Witam!
    Proszę o radę. Czy płyta osb o grubości 25mm wystarczy na podłogę na poddaszu przy rozstawie legarów 90cm icon_neutral.gif ?? Chcę zerwać stare deski z podłogi, położyć płytę osb i na to kafelki. Co o tym myślicie?? Płyta nie będzie się uginać przy takim rozstawie legarów? kafelki nie będą pękać? A może sklejka? (ma znacznie większą wytrzymałość na zginanie niż osb). Co Wy na to,hmm??
    Ps. Dom z lat 30tych.


    Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...