Skocz do zawartości

simon1984

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez simon1984

  1. Cytat

    Przepisy dopuszczają instalowanie kominków jedynie w budynkach niskich, czyli o wysokości do 12 m i o nie więcej niż 4 kondygnacjach nadziemnych. Ponadto instalacja kominka w budynku jednorodzinnym wymaga uzyskania zgody zarządcy budynku a także uzyskania opinii kominiarskiej.

    Kominka z płaszczem wodnym nie wolno też włączać bezpośrednio w zamkniętą instalację grzewczą a obieg kominkowy musi być typu otwartego lub wyposażony w układ zapobiegający przegrzaniu.



    Dom ma wysokośc max 11 m i nie więcej trzy kondygnacje nadziemne. Czy nie będzie problemem wpięcie go do komina który patrząc od poziomu podłogi na której będzie stał ów kominek ma tylko ok. 3 metrów wysokości? Może lepiej zamontować jakiś piec na drewno w piwnicy (gazujący drewno)? Tyle że wtedy musiałbym się przebić się przez parter (ogrzewany w tej chwili węglem) na piętro i poddasze które mam zamiar ogrzewać. W takim przypadku kominek bym sobie odpuścił. Interesuje mnnie poprostu tanie grzanie, a drewno jest chyba w tej chwili najtańszą opcją.
  2. Cytat

    Minimalna grubość styropianu to 30 cm ( ze stron isover... oni to zalecają od kilku lat a jak od kilkunastu http://www.forumbudowlane.pl/images/galler...0bbr%202006.jpg
    http://www.forumbudowlane.pl/images/galler...i/pod%B3oga.gif )
    Grunt 9 x lepiej odbiera ciepło niż powietrze i tej samej temperaturze, a te + 6 szanownego Pan - to nasze ciepło, nie izoluję się więc od + 6 ale by tam było +1!
    Może to Panu inteligentnemu wytłumaczy bardziej Pan HenoK.




    Jak bedziemy sie sugerowac zaleceniami z takich stron to ja dziekuje. Ja pod blache na poddasze daje super mate 15 cm, a na sciany domu styropian 10 cm i nie mam zamiaru przeplacac za styropian 30 cm!!!
  3. Ja ogrzewam piecem dwu funkcyjnym piętro o pow. 80 m kw, poddasze nad tym piętrem jest częściowo ocieplone (tam gdzie wisi piec). Dom jest z lat 80 tych, na razie bez ocieplenia (planuje na wiosnę ocieplić styropianem 10 cm). Zużycie za okres od 10 grudnia do 10 stycznia wyszło 460 m sześciennych. Poważnie zastanawiam się nad montażem kominka z płaszczem wodnym na tym poddaszu, na razie miałby spełniać tylko funkcję pieca, a nie również dekoracyjną.
  4. Witam! Mieszkam w domu budowanym w 80 latach. Grzeję w tej chwili gazem (masakra). Chciałbym zainstalować kominek, ale na poddaszu. Ogrzewałbym nim piętro i poddasze (piętro ok. 80 m kw). Strop jest betonowy, więc myślę że nie będzie problemu z nośnością. Instalacja centralnego jest zrobiona z rurek pvc, piec dwufunkcyjny. Nie będzie przeciwskazań podczas grzania kominkiem? Czy woda się nie zagotuje w instalacji i nie wpłynie to źle na te rurki (miedź pewnie byłaby lepsza)? Odległość od podłogi do dachu tam gdzie jest komin to 2, 3 metra. Nie zamało?
×
×
  • Utwórz nowe...