Skocz do zawartości

Szymony:)

Uczestnik
 • Posty

  49
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Posty napisane przez Szymony:)

 1. Witamy jacek i kinga icon_biggrin.gif

  WeronikaTomek my też chcemy w komunikacyjnych przejściach terakotę , a w salonie drewno + podłogowe ogrzewanie. Drewno nada salonowi przytulny charakter a ogrzewanie podłogowe ciepłe stopy icon_biggrin.gif .
  Też jesteśmy alergikami i co do ogrzewania podłogowego to niby niezdrowo ale ogrzewanie podłogowe to komfort...
  a co do utrzymania czystości to wydaje mi się że to kwestia chęci do sprzątania icon_wink.gif
 2. Odnośnie fundamentu to tak: Beton B20 lejemy w wykopy bez szałowania, ściany fundamentowe będą z bloczka 30 cm i wspólną decyzją naszą i pana "Boba budowniczego" robimy wieniec jak w projekcie. A i w każdej ławie zbrojenia: po 4 pręty a nie jak w projekcie nawet po 8.
  Jak ktoś ma jakieś uwagi czy sugestie to bardzo prosimy.
 3. Nasz projektant i zarazem kierownik budowy to człowiek, który od 50 lat projektuje i nadzoruje budowy od altanek po bloki, szkoły, mosty i wiadukty kolejowe. Zaczynał wtedy kiedy w Polsce nie było ani grama stali którą mogła by być użyta do fundamentów itp. a i o ociepleniu styropianem czy też wełną nikt nie słyszał. Pokazał i podał kilka przykładów budów które zaprojektował i nadzorował.
  I teraz ciekawostka: bloki stawiane 30 lat temu bez użycia stali w fundamentach stoją bez jednego pęknięcia a ocieplenie ich ścian fundamentowych i piętra teraz przyniosło minimalną (zerową) opłacalność i praktycznie żadne zmniejszenie kosztów ogrzewania - przed czym przestrzegał spółdzielnie bo jak wiemy koszt ocieplenia nie jest mały.
  Zapytał mnie co ja chce ocieplać w pionie ściany fundamentowej skoro nie mam piwnic, mam tylko odciąć się w poziomie od fundamentu icon_confused.gif . Jak zapytałem o ściany parteru to odpowiedział cegła najlepiej 44 i bez ocieplenia... icon_confused.gif eee czemu?
  swoje synowi wybudował teraz dom stosując te proste rozwiązania i sprawdzone i latem ma chłód a zimą ciepło i na budowę domu nie wydał majątku. Twierdzi że te rozwiązania są jeszcze skuteczniejsze ponieważ jakość materiałów jest wyższa niż x lat temu.
  Nas to wszystko osobiście ucieszyło bo koszt zmniejszy się drastycznie ale czy tak będzie dobrze??? - bo inne są teraz trendy ale czy one nie mają tylko za zadanie nabić kieszeni wykonawcą i producentom??? icon_confused.gif: wacko.gif icon_arrow.gif

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROSZĘ O NIE KOMENTOWANIE BO TYLKO ZAŚMIECIMY TEMAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!JEŻELI NIE BUDUJESZ TERCJI TO PROSZĘ SIĘ NIE WYPOWIADAĆ!!!!!!!!!
  To jest kwestia gustu, fantazji i pieniędzy jak poprowadzimy budowę domu.
  Napisałem o tym z powodu finansów bo różnica w cenie teraz będzie znaczna jeżeli się na takie rozwiązania zdecydujemy...
 4. Po rozmowie z kier. bud. fundament został odchudzony o warstwę cegieł i styropianu - zostaje bloczek betonowy i izolacja przeciw wilgociowa. Jeżeli chodzi o zbrojenie to nie będzie górnego wieńca a w każdej ławie tylko po 4 pręty.
  Projektant twierdzi że ten projekt był indywidualnie pod kogoś opracowany (zbrojenie), a ścianę fundamentową trójwarstwową pozostawił bez komentarza. Szkoda że nie zwrócono mi na to uwagi wcześniej...
 5. Straciłem chęci do budowy.... ceny zatrzymały się za stan zero 60000 tyś tercja i 20000 tyś garaż wolno stojący 5x6 metra. To jakaś paranoja żeby za stan zero w sumie wydać 80000 tyś !!!!!! a gdzie reszta???
  proszę o jakiekolwiek wsparcie psychiczne.....
 6. Dziękuje Danthe i przemysław1 za opinie i uwagi. Teraz na działce mamy już prąd. Cały czas szukamy ekipy która wybuduje nam w tym roku stan zero. Im więcej pytam i rozmawiam tym więcej kontaktów na nowe ekipy się pojawia. W tej chwili czekam na szacunkowe kosztorysy od "firm" rodzinnych - zarzekają się że te wyceny które mam są sztucznie zawyżone..... i można taniej co wcale nie oznacza gorzej. Jak coś już będę wiedział napisze.
  Pozdrawiamy.
  przemysław1 jak możesz to wrzuć jakieś fotki co na budowie się dzieje. z góry dziękujemy
 7. U nas jedynie co się zmieniło od ostatniego postu to fakt zaistnienia pierwszej budowli na działce w postaci słupa energetycznego - czekamy na założenia licznika.
  Jeżeli chodzi o samą budowę fundamentu to staneliśmy w miejscu które nazywa się kosztorys - najtańszy kosztorys jaki mamy od firmy miejscowej to 61000 tyś. brutto za kompletny stan zero(drenaż, studzienki,ocieplenie itp.) wraz ze schodami. Pytanie czy to dobra cena??? - będę to jeszcze konfrontował...
  Ściany fundamentowe z bloczków bo tak taniej i bezpieczniej mówią nam znajomi budowlańcy - podobno szałowanie na wysokość 1,75 metra to ryzyko...
  Wczoraj rano byłem przy zalewaniu fundamentów u sąsiada i mieli problem bo w miejscu niedostatecznie mocno zrobionego szalunku wyrwało kawałek ściany szalunkowej i beton poszedł na ziemie a wysokość ściany to tylko 50 cm. ja mam mieć z powodu uskoku aż 1,75 metra....
 8. Danthe to ciekawe - zapytam o Agilia beton. Na razie stoimy w miejscu - czekamy na uprawomocnienie zezwolenia, umawiamy elektryka, geodeci wstrzymani bo różne firmy potrzebują różne pomiary do zrobienia fundamentu, czekamy na kosztorysy stanu zero. Ha i ważna decyzja podjęta!! ściany dwu warstwowe prawdopodobnie Ytong 24 + 15 styropianu (lambda) - czemu tak? rozmawialiśmy z ludźmi budującymi (i znającymi temat budowy) w tej chwili - przekonali nas do dwu warstwowej ściany. Co do fundamentu to kosztorysy będą dwa: na bloczki i na monolit - wykopiemy wykop i wtedy podejmę ostateczną decyzję jaki. Firma która przygotowuje kosztorys mówi że mogą zrobić fundament z bloczków o wystarczających parametrach oczywiście przy użyciu konkretnych izolacji czyt. drogich.
 9. icon_biggrin.gif pozwolenie jest. Kierownik budowy też. Rozmawialiśmy z architektem na temat fundamentu - tzn. jak się ma projekt fundamentu do tego co będzie w ziemi - powiedział że musimy najpierw wykopać dziurę a potem się martwić. To jest dla mnie zrozumiałe.
  Pytałem się o grubość(szerokość) ścian zewnętrznych a szerokość fundamentu bo mamy fundament szeroki na 44 cm a ściany chcemy ok. 50 cm (jedno warstwową) - doradza zwiększenie szerokości ściany fundamentowej żeby wychodziła poza szerokość ściany domu po np. 5 cm w jedną i drugą stronę w celu łatwiejszego np. zaizolowania.
  Jakie macie zdanie i doświadczenie w szerokościach fundamentu do ścian?
 10. przemysławie1 cieszą oko takie zdjęcia z budowy - my nadal czekamy na dokumenty ze starostwa icon_confused.gif
  postaram się dzisiaj wrzucić zdjęcia z działki oczywiście w roli głównej będzie trawa....
 11. Ściany wyglądają super icon_wink.gif i to co zacytowaliście do mnie przemawia tylko co człowiek to inna opinia....
  czasami nie mam siły myśleć - zrobię tak jak mnie się podoba a później będę się dzielił wrażeniami...... Mnie ciągnie do jedno warstwowej z ceramiki zarzuconej tylko tynkiem.
 12. AgaTom - na etapie planowania ścian (dalej planujemy) zadzwoniłem do MTM Styl który zaprojektował Tercję i powiedzieli że to jest stary projekt i ze względu na postęp technologiczny odradzają ściany trój warstwowe z powodów ekonomicznych i nie możliwości uniknięcia mostków cieplnych przy takiej konstrukcji..... no i se odpuściliśmy.
  Co Was do tego przekonało?
 13. [quote name='beatawacek' date='3.06.2010, 21:45 ' post='105839']
  Pozdrawiam wszystkich Tercjowiczów - starych i nowych


  Pamiętacie mnie jeszcze ???

  Siemka.
  Jak się użytkuje Tercje???
  A i mam pytanko do wszystkich: mi architekt przed domem zaprojektował rondo jak u "Karingtonów" i we wsi przed inną Tercją też jest rondo - jak jest u Was?
  Wklejam link z google - to jest domek na środku ma garaż dołożony z boku
  http://maps.google.pl/maps?f=q&source=...mp;t=h&z=18
  U mnie nie będzie się dało objechać ronda autem do okoła ale koncepcja nam przypadła do gustu (mamy mniejszą działkę niż sąsiedzi - chyba: my mamy 2226 m)
 14. Robertu mam właśnie obawy co do kierownika budowy - niektórym pasuje jak się nie interesuje tym co się dzieje na budowie a ja bym wolał jakby dobrze ją prowadził i doradzał - a nawet zastanawiam się nad wzięciem inspektora nadzoru - to by wyeliminowało konszachty kierownika z budowlańcami. (czekam na zdjęcia - mogą być też z budowy)
  AgnieszkaTomek piękny domek - szkoda tylko że się ukrywaliście... Ściany macie trójwarstwowe tak jak w projekcie?
  Ja też mam projekt na taki garaż(dwa stanowiska i daszek kopertowy jak na Tercji). Nie mam podzielonego wjazdu - będzie jedna brama rolowana na bok.

  Pozwolenie na budowę może już w poniedziałek happy.gif


  Znowu coś nowego - macie jakieś zdanie na temat uziomów???
  http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika..._w_budynkach,33
 15. Dziękuję za informacje.
  Robertu z tym zapisywaniem to prawda - łatwiej będzie wszystko ogarnąć. Wieniec tak jak mówisz na pewno zrobie. Tylko nie rozumiem jak to ma być technicznie i logistycznie rozwiązane tzn. czy moge go zalać w ścianie fundamentowej??? czy dodać po zrobieniu ściany fundamentowej??

  Przemysławie masz rację że można lepiej zagospodarować kasę dla geotechnika - zakładam z góry że będzie grunt mokry i robie monolit z betonu wododpornego + wieniec na górze. Jeżeli chodzi o izolację to myślę że dobrze jest zrobić pion i poziom bo nie tylko woda szkodzi fundamentom. Zapis w prawie budowlanym o "gonieniu" wykonawców po placu budowy bez żadnych konsekwencji już jest przegłosowany icon_wink.gif))
  Pozwolenia dalej nie mam może za tydzień potem 14 dni na uprawomocnienie i 7 dni powiadomienie urzędu..... ale ten czas nie jest stracony bo dużo się od WAS dowiaduję DZIĘKI
 16. Po pierwsze to na pewno fundament robie monolit z betonu wodoodpornego szalowanego systemowo (w pupie mam ile to będzie kosztowało), ściana fundamentowa na grubość ścian zewnętrznych (jednowarstwowych), zamierzam się też z tym fundamentem wkopać głębiej (co by mi domek nie popłynął tak jak to miało miejsce przy powodzi), wykop zrobie szeroko przestrzenny żeby wykonać bez problemu porządny drenaż.

  Zdecydowałem się też skorzystać z usługi geotechnika - jak już będzie po to poinformuje o koszcie i wynikach tej usługi.

  Nie wiem ile mnie to będzie wszystko kosztowało ale mam nadzieję że się zwróci w postaci spokojnego użytkowania domu....

  Jeżeli macie uwagi do mojego pomysłu na fundament to już uważnie słucham krytyki i rad - zaznaczam że jestem laikiem budowlanym i moje pomysły biorą się z obserwacji innych budów i opini ludzi już wybudowanych.
 17. Zgadzam się z Tobą - dużo zależy od wykończenia i projektanta - na moją prośbę architekt maxymalnie powiększył okrągłe okna na strychu i przeprojektował tak więźbę żeby koło tych okien było maksymalnie dużo przestrzeni nad głową - stworzą się z tego dwa małe pomieszczenia do ciekawego zaaranżowanie na "samotnie" ponieważ strych dalej będzie strychem.
  A jestem ciekaw jakie macie subiektywne odczucia co do wielkości strychu???
 18. Witam... pięknie domek rośnie przemysławie - co to za zbrojenia w ścianach i na rogach???
  Co radzicie na te fundamenty (bloczki? system?) desiger001 pisał że drogo ale może lepiej te systemowe??? - jak najlepiej je zrobić? - każdy mi mówi żebym na tym nie oszczędzał...

  Robertu ile giga mają te zdjęcia strychu że tak długo się ładują?

  W czwartek ma już być pozytywna decyzja pozwolenia na budowę - czekamy od 20 marca.... ehhh
 19. Robertu dziękuję za zainteresowanie i czekam na zdjęcia.
  Marcines0 trzymam kciuki i dzięki za informacje- tak myślałem że jesteś zapracowany icon_biggrin.gif ale przecież o to chodzi samo sie nie wybuduje.
  My dalej czekamy na pozwolenie ale to PIKUŚ bo jakbym je dostał w kwietniu to pewnie teraz pompował bym wodę z wykopów pod fundament.
  MAM NADZIEJĘ ŻE ŻADNA TERCJA NIE ZOSTAŁA ZALANA.....u mnie na działce jest ok.
 20. Pewnie jeszcze nie jedno usłyszę na temat budowy domu i materiałów - słucham pseudo "fachowców" i forumowiczów z doświadczeniem jak Ty Robertu i wyciągam wnioski. Wiem na pewno że na własnej skórze muszę się przekonać....
  Na razie jeszcze nie wyszedłem z ziemi więc o ścianach na razie słucham - upierał bym się przy jednowarstwowej ścianie Ytong energo lub Porotherm 50 ale też jeszcze nie liczyłem ile mnie to może kosztować.
  Jak już już rozmawiamy to czy jest szansa na zdjęcia strychu - ładnie proszę.
×
×
 • Utwórz nowe...