Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Gotoxy

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Gotoxy

 1. Nie chcę być złym prorokiem ale z tymi poprawkami to uważaj. Zbyt duże zmiany bardzo się później mszczą. Jak robisz każdą zmianę to musisz dokładnie obejrzeć plany i potrzeć co się później zmienia.
  Na przykład podniesienie ściany kolanowej powoduje że okna dachowe idą w górę i trzeba albo kupować krótsze albo takie z klamkami na dole. Jak masz klamki na dole to też należny pamiętać że okno trzeba potem też zamknąć a wtenczas klamka jest już wyżej.
  Wierzba dachowa musi mieć dłuższe jętki i muszą być grubsze niż w projekcie bo inaczej będą się uginać. Zmienia się też często układ rynien, a w efekcie i odwodnienie działki.

  Pozdrawiam.
  • Lubię to 1
 2. Cytat

  Kurcze!! Kawał komina!! Jesteś pewien że potrzebujesz tam aż tyle miejsca? U schiedla Rondo Plus i dwa kanały wentylacyjne zajmują jakieś 36 x 72 cm.  To byłą wartość w mm.
  Ta wartość to grubość przekroju kanału plastikowego puszczonego w wylewce. Chyba się nie dogadaliśmy icon_wink.gif
 3. Cytat

  Ok, rozumiem z tą rewizją. Na pewno coś takiego się przyda na wypadek zatoru :]. Czy instalowałeś takie rewizje również w innych miejscach?

  Ciekawe z tym kominem. A w którym miejscu będziesz miał wyczystkę? Kominek planujesz dostawić obok komina czy na komin? Jak szacujesz ile razem miejsca Ci to zabierze?

  My również będziemy robili wentylację mechaniczną. Nasz projekt wentylacji dopiero "się robi". Jak będziemy gotowy możemy się wymienić uwagami, spostrzeżeniami. Czyli do kominka pewnie będziesz robił Rondo Plus z jednym kanałem wentylacyjnym (wymiary 36 x 50). W kuchni natomiast pewnie zrezygnujesz z kanałów wentylacyjnych? Zastanawiam się jak zrobić wywiew powietrza z okapu, bo nie chcę łączyć tego z systemem wentylacji.  Rewizja będzie tylko ta jedna.
  Co do komina to jest jeden kanał dymny o średnicy 20 cm oraz 2 wentylacyjne. do pierwszego podłacze okap. Planuje zastosować płaskie kanały wentylacyjne i ukryć je w wylewce. Będą one łączyć kuchnię oraz komin.

  Tak wygląda kanał:

  DSC01446.jpg


  i ma będzie miał wymiar: min 204x60

  Drugi kanał będzie do wentylacji grawitacyjnej w kuchni, gdyż jak go nie zrobię to będzie problem z przepisami. Jak ktoś chce mieć w kuchni kuchenkę gazową to w kuchni musi być wentylacyjna grawitacyjna.
  Jak chcesz zastosować wentylację mechaniczną musisz doprowadzić powietrze do wkładu kominkowego z zewnątrz.

  Tak samo musisz mieć piec z zamkniętą komorą spalania.
  Tam gdzie jest otwarty ogień musi być wentylacja grawitacyjna.

  Kominek chce zrobić z przodu kanału wentylacyjnego (o ile mi się to nie zmieni icon_wink.gif ).
 4. Rewizję włożyłem po to aby jak być coś się zatkało (odpukać) to żeby można było włożyć żmijkę i przepchać.

  Rewizja wygląda tak:

  DSC01446.jpg  Co do komina, to zaczyna się na parterze i jest postawiony na fundamencie. W tym miejscu ściana fundamentowa jest grubsza aby można było postawić oprócz ściany jeszcze komin. Z drugiej strony komin mam trochę węższy (mniej kanałów) bo zdecydowałem się na wentylację mechaniczną.
 5. Cytat

  jestem dokładnie na tym samym etapie icon_smile.gif
  i dokładnie o tym samym rozmawiałam z moimi wod - kan

  rurę pionu będziemy ciągnąć w ścianie a na samej górze tak aby nie naruszyć wieńca skręcamy w podłogę i będzie widać kawałek rury. Albo będzie sufit podwieszany żeby to ukryć, albo (jako że u mnie to jest kuchnia a nie gabinet) powieszę tam po prostu szafkę i w ten sposób schowam rurę..  Rura kanalizacyjna ma 110 mm. Ja całą rurę ukryłem w ścianie. Co do wieńca (a w zasadzie 2) to w monecie jego budowy włożyłem kawałek styropianu który był wyprofilowany na kształt rury ale minimalnie większy. Styropian był tak włożony aby ominąć zbrojenie.
  Zawsze w to miejsce można włożyć kilka dodatkowych prętów i na pewno się nie zawali.
  Trzeba pamiętać aby zrobić rewizję na dole ale skierowaną w stronę kotłowni.
×
×
 • Utwórz nowe...