Skocz do zawartości

ostrowscy

Uczestnik
  • Posty

    92
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez ostrowscy

  1. Witam!
    My już jesteśmy na końcowym etapie budowy domku w okolicach Lublina - gdyby ktoś chciał obejrzeć - zapraszamy. Mamy w związku z tym pytanie - czy ktoś z was robił świadectwo energetyczne - pamiętam, że gdzieś czytałam, że chyba ktoś z was robił kurs. Wiecie może ile to kosztuje? Szykujemy powoli dokumenty do odbioru domu i zaczynam szukać icon_smile.gif
  2. Cytat

    bardzo proszę o to fotki...
    słupek metalowy kwadrat 50X50 oraz poprzeczki profil zamkniety 50 X30...


    Nomeczko!
    Piękną masz tą ścieżkę z kostki! Też od początku planujemy takie falowane - ale ten wzór na Twojej ścieżce jest fantastyczny. Zdradzisz jaka to firma tą kostkę wyprodukowała? I w ogóle wiesz może ile wyniosła cię ta kostka (materiał plus robocizna)???

    Pozdrawiamy czekając na wiosnę...
  3. Witam!
    Mam do was pytanie (a konkretnie do tych którzy budowali z ceramiki)... Zastanawia mnie bowiem jedna rzecz - w jaki sposób montuje się okna w otworach okiennych w ceramice? My nie stosowaliśmy pustaków okiennych (murarze nie chcieli) i teraz się zastanawiamy jak się łata te dziury, żeby gdzieś od okien nie wiało... Nigdzie nie mogę znaleźć na necie opisu. Proszę napiszcie coś na ten temat icon_smile.gif

    Pozdrawiamy
  4. Cytat

    to co jurek pisze to święta racja z tym wejściem na strych, zawsze gdy otwieram tą "klapę" to sypie mi się na głowę , mimo że wełna mineralna jest podwiązana i zabezpieczona folią to pyłki waty i inne prochy sypię się z góry icon_smile.gif

    pozdro



    To ja z pytaniem - gdzie w takim razie proponujecie wyjście na strych? U mnie na pewno będą w ogóle dwa wyjścia (bo mam oddzielony strych nad pomieszczeniami nad garażem) i na to jedno mam pomysł, a drugiego jakoś ciężko mi zlokalizować. A musze powiedzieć, że u mnie strych wyszedł ogromny i jakby ktoś kiedyś chciał to spokojnie można tam zrobić jeszcze co najmniej jeden pokój icon_smile.gif
  5. Co tak cichutko na tym forum? Nic się nie dzieje... Chyba wszyscy strasznie zapracowani są icon_smile.gif U nas na ten rok już koniec budowy - jeszcze tylko szambo, sprzątanie, wyrównanie terenu i zabicie okien i drzwi na zimę icon_smile.gif A w przyszłym roku wykończeniówka.

    Jeśli ktoś by chciał mamy rozpisane ile na co wydaliśmy (mniej więcej) - w każdym bądź razie stan surowy otwarty zawarł się w 220 000 zł. Bardzo prosimy jeśli ktoś ma jakieś kalkulacje ile wydał na poszczególne elementy wykończenia: okna, tynki itd. o udostępnienie tych danych - musimy zaplanować budżet na przyszły rok icon_smile.gif .

    Dodałam parę zdjęć do galerii icon_smile.gif
  6. Cytat

    Postaram się pomóc. Na moje oko ten blat (góra) jest na wysokości ok. 1,06 - 1,11 m. Wysokość blatów kuchennych dla ludzi o średnim zwroście (zakładam 1,7m) to 0,86 m. Myślę, że bar jest nie więcej niż ok. 0,25 m wyżej ponad blat.

    Pozdrawiam,




    Dzięki! My narazie wymurowaliśmy ściankę na 120 cm, no ale jeszcze podłoga dojdzie i tak dalej i boję się, że będzie za nisko...
  7. Wszyscy mówią, że wykończeniówka jest najgorsza, ale jak teraz tak sobie patrzę, że muszę niektóre materiały załatwiać na wczoraj to tam przynajmniej nie będę miała takiego pośpiechu...

    Dodałam do galerii zdjęcia naszej Małgosi - tyle Panowie wymurowali wczoraj (w 1 dzień!). Tylko, że:
    1. prawie skończyła im się zaprawa termoizolacyjna (były 2 palety)
    2. na jutro potrzebują już strop, który będzie dopiero w przyszłym tygodniu prawdopodobnie i nie wiem co uda mi się dzisiaj załatwić.

    A zabawne jest to, że przez przypadek zmieniliśmy projekt icon_smile.gif Panowie "nie zauważyli" drzwi z garażu do domu i postawili tam ścianę. Zdecydowaliśmy w związku z tym, że powiększamy łazienkę o korytarzyk i robimy przejście z łazienki do pomieszczenia gospodarczego. U moich znajomych jest takie rozwiązanie i jest całkiem efektywne.

    Nomeczka: jaka jest u was wysokość barku pomiędzy kuchnią a pokojem?

    Pozdrawiam,
  8. Cytat

    Jeśli za kuchnię przyjmujemy tylko miejsce, w którym przygotowujemy posiłki (nie ma niej stołu przy której jemy posiłki) to w mojej opinii na tą chwilę kuchnia nie jest mała ... choć jeśli zostawiasz ścianę dzielącą salon i kuchnię to może się wydwać mała, dodatkowo jesli w kuchni planujesz "wyspę" do przygotowywania posiłków to może być mała. Jesli dobrze pamiętam to za wygodną kuchnię uznaje się kuchnie o pow. ok. 10 -12 m2. Nasza tj. "Małgosia" ma 9 m2.



    No właśnie... A po dodaniu spiżarki robi się właśnie wygodna. Moi rodzice mają małą kuchnię i naprawdę nie ma gdzie co trzymać, szczególnie, że układ drzwiowo-oknowy icon_smile.gif jest podobny.

    Nomeczka... super macie barek przy kuchni icon_smile.gif i ten kominek po prostu cudo! Mojemu mężowi tak się spodobał, że chce taki sam icon_smile.gif A powiedz mi jeszcze jakiej wysokości macie ten barek? Szukam optymalnej... A kuchnia bardzo ładna, choć kompletnie nie w moim stylu icon_smile.gif

    Dziś ruszają u nas ściany. Za 4 dni powinno być widać parter icon_smile.gif

    Pozdrawiamy!
  9. Cytat

    Powiem tak - likwidacja spiżarni na pewno przyniesie efekt w przestrzeni .. w kuchni w tym miejscu można zrobić jadalnię a jadalnia w salonie zamieni się na większy salon.
    U nas jest spiżarnia i jest OK (ale salon z jadalnią niestety mały - jak dla mnie) i tu zgadzam się z Nomeczką, że na 100% spiżarnia przy kuchni się sprawdzi. Zresztą my właśnie szukaliśmy projektu ze spiżarnią przy kuchni.
    Inne miejsce na spiżarnię widzę pod murowanymi schodami a jeśli ktoś w tym miejscu (pod schodzami) zrobi jeszcze tzw "pół piwnicę - co niestety zgodnie ze sztuką budowania wymaga przerobienia przekroju fundamentów w tym miejscu) ale można pokusić się o samowolnkę budowlaną jeśli jest cool manager budowy icon_wink.gif) i będzie całkiem fajnie i można zastanowić się nad likwidacją spiżarni.
    Miejece pod murowanymi schodami jest też fajne na podręczną garderobę - buty, okrycie wierzchnie które używamy na codzień itp. tak więc wiele jest możliwości aranżacji tej części.
    Komin 3 kanałowy wynika z: 1 kanał na spiżarnię, 1 kanał na kuchnię i 1 kanał na wyciąg z kuchni gazowej. Jeśli zlikwidujesz spiżarnię i nie używasz kuchenki gazowej (tylko np. elektryczną lub indukcyjną) możesz zostać przy komienie 1 kanałaowycm ale wtedy może warto pomyśleć nad dachówką z tzw, kominkiem... i zaoszczedzisz na tym kominie - na szybko licząc ok. 2 tyś, Jeśli będziecie używać kuchenki gazowej to komin 2 kanałowy.

    Jakich firm kominy stosowaliśmy - jeśli chodzi o gotowe prefabrykowane z "gwarantowaną" jakością wielkiego wyboru nie macie - Schiedel lub Leier. U mnie Schiedel jest GUT wiadomo Opole - zakład produkcyjny no i Śląsk icon_wink.gif) (Niemcownia) icon_wink.gif) u Was na 100% chwalą Lejera - zdaje się macie gdzieś w pobliżu jakiś zakład produkcyjny Leiera (widzę, że na podkarpaciu i dalej na wschód Leier is the best) icon_wink.gif)

    Pozdrawiam,
    PS. Nomeczka - fajnie macie icon_wink.gif My chyba z końcem lipca zaczniemy przeprowadzkę i bardzo się cieszę - ptaszki śpiewają, sarenki biegają i jest coll icon_wink.gif)



    U nas po prostu Leier wychodzi jakieś 2 tys taniej niz Schiedel. Spizarke likwidujemy, bo kuchnia mała mi się w ogóle nie widzi - ja muszę mieć przestrzeń do pracy. A spiżarka będzie i pod schodami i w miejscu dawnej kotłowni częściowo. Pozdrawiamy
  10. Witajcie!
    U nas prace posuwają się do przodu w związku z tym chciałabym zapytać tych, którzy likwidowali spiżarkę przy kuchni jaki komin tam wstawiali? W oryginalnym projekcie jest 3-kanałowy, ale po zlikwidowaniu spiżarni wystarczy zdaje się dwu, prawda? Jakiej firmy kominy wybraliście?

    Pozdrawiam,
    Basia
  11. Witam wszystkich MałgosioBudownicych icon_smile.gif

    Ufff, ale fajnie jest budować domek - mnie tam podoba się to całe ganianie icon_smile.gif

    Moje pytanko brzmi:

    1. czy ktoś z was pamięta może ile mu poszło bloczków fundamentowych/ila zamawiał (i w jakich rozmiarach oczywiście)
    2. czy pamiętacie ile zapłaciliście za przyłącze wodne i elektryczne (już od drogi do domu)?

    Będę wdzięczna za informacje, bo chciałabym policzyć koszty mniej więcej. Pozdrawiamy z Lublina

    PS. Niedługo wrzucę parę zdjęć z działeczki, bo fundamenty ruszają lada chwila icon_smile.gif
  12. Coś cichutko się na forum zrobiło, a tu już wiosna za oknami i prace nad domkami należy zaczynać. Jakie macie plany na ten rok?

    My zamierzamy do stanu surowego otwartego wybudować. Tfu tfu, żeby ni zapeszyć icon_smile.gif

    A na nadchodzący czas życzymy Wesołych Świąt icon_smile.gif
  13. Etka! Dzięki za odpowiedź. My znaleźliśmy też taką ekipę, która by za 20 tysięcy zrobiła fundamenty z dachem, ale podobno są baaaaaaaaaaaaaardzo wolni i mają tendencje do znikania na 3 tygodnie icon_smile.gif Więc chyba się w końcu zdecydujemy na tą za 40tys, mimo że to dużo, ale firma pewna...
  14. No i zaczynają się schody. Znalazłam ekipę, która za robociznę - fundamenty plus mury (ściany zewnętrzne, działowe i schody) chce 40 000 przy czym 15 000 za same fundamenty. Patrzyłam ile u was to wyniosło i wyszło mi że między 20 a 30 tyś. Powiedzcie (jeśli wiecie) ile same fundamenty kosztowały u was? Znaczy robocizna, bo narazie mnie to interesuje icon_smile.gif
  15. Cytat

    Możecie przesłać mi skan lub zdjęcie projektu? Zwłaszcza chodzi mi o wygląd elewacji frontowej ze zrównanymi ścianami, planuję to samo u siebie. Dzięki
    Pozdrawiam



    Jak już dostanę projekt to wrzucę zdjęcia, narazie przez co najmniej tydzień nie będę go miała. A sciana wygląda ładnie - taka wieżyczka. Zapomniałam dodać, że zostawiliśmy drzwi balkonowe na górze icon_smile.gif Tylko takie zabezpieczenia będą (nie wiem jak się to fachowo nazywa).
  16. Witam wszystkim!
    My też odwiedziliśmy naszą działeczkę... ale nie wpadłam na to, żeby wziąć aparat i móc się pochwalić. Nasz projekt w piątek idzie na ZUD, więc już bliżej niż dalej icon_smile.gif W tym roku na pewno powstaną fundamenty, a jak nam się uda mieszkanie opchnąć, to może nawet więcej icon_smile.gif

    Zmiany na jakie się zdecydowaliśmy to:
    1. Zlikwidowanie balkonów nad wykuszem i zmiana na prosty dwuspadowy daszek.
    2. Zlikwidowanie balkonu w głównej sypialni i zrównanie ściany piętra ze ścianą parteru.
    3. Zmiana materiałów budowlanych na Porotherm 44
    4. Dodanie okien dachowych i ogrzewania w obu pomieszczeniach nad garażem.
    5. Dodanie włazu na strych.
    6. Zlikwidowanie wejścia do kuchni od strony przedpokoju i zlikwidowanie spiżarki.
    7. Przeniesienie kotłowni do pomieszczenia bezpośrednio za garażem.
    8. Podniesienie ścianki kolankowej o... wyjdzie "w praniu".

    Jak już będę miała gotowe projekty po zatwierdzeniu to zeskanuję i pokażę.

    Pozdrawiam wszystkich!
  17. Jurku! Bardzo podobają mi się te schody, ale oznacza to, że musiałeś zrezygnować z tego schowka na dole prawda? Zawsze chciałam takie mieć...

    A poza tym nasza przygoda z Małgosia właśnie się rozpoczyna. Wczoraj zamówiliśmy w końcu projekt i skończyliśmy baaaaardzo długą procedurę zakupu działki. Teraz już tylko przeprojektowania i pozwolenia, no i na wiosnę ruszamy z fundamentami icon_smile.gif
  18. Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi. Jesteśmy zdecydowani, że budować będziemy Małgosię (jak powiedział wczoraj mój mąż "ten i żaden inny"), a ponieważ czekamy właśnie na decyzję odnośnie kredytu na zakup działki, a potem to już będziemy pozwolenia i przeprojektowania załatwiać, więc chciałabym wiedzieć na co zwrócić uwagę. Czy jest coś jeszcze co doradzacie?

    Pozdrawiam ze słonecznego dziś Lublina,
  19. Cytat

    Co do dachu całkowity koszt położenia to 10.000zł (firma chciała około 25-30 tys.). Rozwiązanie takie samo jak wcześniej (ludzie z dobrą opinią w regionie bez własnej firmy). Fakt że troszkę mieliśmy problemów z dachem – wywiązka, ale to nie wina wykonawcy a projektu, który ma troszkę braków, błędów w tym temacie.



    Moglibyście napisać coś więcej o tym błędzie w projekcie dachu? Bardzo proszę, chciałabym wiedzieć na czym stoję, zanim zakupię projekt icon_smile.gif
  20. Witam!
    Właśnie zdecydowaliśmy się z mężem, że chyba zdecydujemy się na projekt Małgosia. Przeczytałam wszystkie posty, jednak chciałabym się was poradzić - gdybyście tak w skrócie mogli napisać z czego jesteście zadowoleni jeśli chodzi o zmiany w projekcie, a z czego teraz zrezygnowalibyście to będę wdzięczna. Mam poważne dylematy co do zrównania dachu nad garażem i wyglądu budynku od tyłu...

    Myśleliśmy też o rezygnacji z balkonów (mamy dużą działkę). Zdecydowaliśmy też, że chyba jednak budować będziemy z Porothermu (gdyby nie konieczność przeprojektowania stropów, wieńców itp to pewnie byłyby to keramzytobeton...). Napiszcie więc proszę co jest na tak, a co na nie icon_smile.gif

    Pozdrawiam z Lublina!
×
×
  • Utwórz nowe...