Skocz do zawartości

wojtass

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

wojtass's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Na chwilę obecną instalacja prezentuje się jak na poniższym obrazku; są tam trzy małe podłogówki i raczej zostanę przy RTL-ach.
  2. Czyli jak nie chcę używać podłogówki w którymś z pomieszczeń, to zamykam jej obieg na wejściu. A jak będę chciał zamknąć wszystkie, to dodatkowo muszę wyłączyć ręcznie pompę. W takim razie, by wyłączona pompa nie stawiała oporów przepychanej przez druga pompę wodzie, to muszę zrobić jej obejście.
  3. Właściwie to masz rację! Instalator który mi kupował potrzebne do instalacji akcesoria, nabył m.in 3 RTL-e i teraz już wiem po co. Czyli TZM i zawór różnicy ciśnień wylatują, termostaty pokojowe również, na powrocie każdego obiegu podłogówki daję po RTL-u, a pompę dam na powrocie gdzieś bliżej pieca. Czy RTL jest w stanie zamknąć się do zera?
  4. Witam, proszę o rzucenie okiem na przedstawiony schemat CO. Zamierzam zamontować je samodzielnie, więc prosze o ocenę i ewentualne poprawki, zwłaszcza podłogówki. (Oznakowanie siatki rysunku ma ułatwić lokalizacje omawianych fragmentów schematu). Piec zamontowany jest w piwnicy. Na parterze będą tylko kaloryfery. Na poddaszu kaloryfery i 3 pomieszczenia z podłogówką: -otwarta kuchnia (11 m2 powierzchni grzewczej) -łazienka (8 m2 powierzchni grzewczej) -garderoba (5 m2 powierzchni grzewczej) Mam jeszcze pytanie - czy jest sens do tak maleńkich 3 podłogówek dawać osobną pompę; czy jedna (w piecu ) nie wystarczy? Moze bez pompy w kwadracie O zero tez bedzie działać? Rysunek dokładnie przedstawia wszystko co chce zamontować. pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc Wojtek
×
×
  • Utwórz nowe...