Skocz do zawartości

Ficek

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Ficek

 1. Witam

  My również budujemy ANTARES-a pod Gdynią. W chwili obecnej jesteśmy na etapie tynków wewnętrznych. Planujemy wprowadzić się do końca tego roku.

  Nasz projekt to odbicie lustrzane. Ustawiony na działce z wjazdem od południa.

  Podstawowe zmiany jakie zostały zrobione.

  Zmiana kąta nachylenia dachu z 37o do 42o dom nie stracił na urodzie a dzięki temu udało uzyskać się duży strych nad poddaszem (w najwyższym miejscu 2,15m) na wszelkie graty. Urosły tez pomieszczenia na poddaszu.

  Parter

  Zlikwidowaliśmy garderobę ścianka została przesunięta w stronę holu - efektem tego jest wnęka w garażu (dobre miejsce na pojemny regał)

  Schody drewniane zastąpiliśmy betonowymi dodatkowo robiąc coś w rodzaju ich odbicia lustrzanego - dzięki temu zmniejszyła sie trochę kotłownia, ale uzyskaliśmy pomieszczenie pod schodami które będzie pełniło funkcję spiżarni.

  "Wydłużylismy" kuchnię w stronę holu - ściana pomiędzy kuchnią i salonem jest troszkę dłuższa i tam też umieściliśmy kominek

  Mamy pojedyncze drzwi na taras

  Poddasze

  Z pralni i suszarni (6 i 7 numeracja zgodnie z rzutami na stronie Domusa) zrobiliśmy sypialnię dodatkowo wykorzystując przestrzeń pod małym daszkiem (zaleta zmiany kąta nachylenia dachu) tam zmieści się całkiem spora garderoba

  Łazienka powstała w miejscu strychu (nr 8 ) i pokoju nr 2 oczywiście znowu wykorzystaliśmy miejsce pod drugim daszkiem (wstawiliśmy w niego dwa dodatkowe okna połaciowe).
  Spokojnie zmieści się tutaj łazienka, pralnia (oddzielona osobną ścianką) i jeszcze kącik rekreacyjny (sauna lub mała siłownia)

  Sypialnie nr 3 i 4 zostały bez zmian jedynie ścianka pomiędzy nimi została wyposażona w otwór drzwiowy (dopuki dzieci będa małe icon_biggrin.gif )
×
×
 • Utwórz nowe...