Skocz do zawartości

Wire_Guy

Uczestnik
  • Posty

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Wire_Guy

  1. Cytat

    czesc alicja. Jak tam dzisiaj praca na budowie ruszyla bo u mie ciagle pada. Pozdrawiam



    Cześć,

    Czy nie uważacie, że takie wiadomości powinny iść na priv? Jaką wartość na forum Fotona wnosicie informacją o pogodzie? Wymieńcie się numerami telefonów.

    Pozdrawiam
  2. Mam pytanie odnośnie wylewki w garażu. Masz bramę segmentową bez progu? Jeżeli tak, to wylewka kończy się pod bramą garażową, a potem kostka za bramą? Kostka styka się z podłogą garażu?
    Pozdrawiam
  3. Cytat

    Na razie wychodzi nieźle, dodam ze to nasz pierwszy sezon. Za trzy miesiące od października do końca grudnia zużyłem 712m3 i to wyszło 1200zł. W styczniu zacząłem trochę czytać (olałem instalatorów) i na własną rękę zacząłem regulację całej instalacji C.O. takie jak. zawory wstępnej regulacji, trochę krzywą ogrzewania, trochę spadkami temperatur (jak nas niema i jak śpimy) dodałem dodatkową czujkę na poddaszu (polecam pociągnąć okablowanie jeśli robicie centralne na jednym obiegu) i zużywam aktualnie 9-10m3 dziennie. Czyli biorąc pod uwagę bezobsługowość wynik dość dobry.



    Witam,

    Zużycie gazu na poziomie 10 metrów, przy minus 20, to naprawdę nieźle. To pozwala w miarę optymistycznie patrzeć na koszty utrzymania Fotona. Czy takie zużycie to przy ogrzewaniu wyłącznie gazem bez dodatkowych źródeł?

    Pozdrawiam
  4. Cytat

    HEJ
    Jak tam Wire_Guy idzie planowanie łazienki? Powiedz jaki planujesz u siebie piec, bo to okazuje się ważne przy naszych łazienkach!! Ja mam gazowy kondensacyjny (jak wiadomo w takich piecach spaliny mają niższą lub taką samą temperaturę jak wewnątrz domu) do tego jest w nim kanał wentylacyjny i skubany mi łazienkę wychładza.
    Pozdro



    Kudy,

    Piszesz, że grzejesz nowoczesnym kotłem na gaz. Jakie masz średnie zużycie w te nasze piękne mrozy?

    pozdrawiam
  5. Cytat

    Ja mam podłogowe w części między kominem a ścianą do pokoju, drabinkowy na ścianie od klatki i pod oknem nad wanną konwekcyjny. Jakoś to nie wyrabia ale nie tak że jest zimno tylko chłodniej jak w całym domu, zimny komin dwa okna dachowe (tez ciepła nie dają, przynajmniej zimą icon_wink.gif ) Ale jeszcze walczę z regulacją wstępną grzejników, rozdzielacz C.O. mam w stryszku (u nas garderoba) więc grzejnik łazienki mam w najdalszym punkcie. Na razie zauważyłem ze na poddaszu jest chłodniejsza część od wschodu. Więc chyba warto "przesadzić" grzejnikami przy planowaniu ogrzewania. I dobrze się zastanowić nad porządnym ociepleniem tej dziwnej dziury jaka jest w łazience na połączeniu z daszkiem nad wejściem (mam wrażenie że to też chłodzi).

    Pozdrawiam



    Wezmę sobie Twoje uwagi do serca. Ja planuję ogrzewanie na całej podłodze. To małe powierzchniowo i objętościowo pomieszczenie, regulacja ogrzewania powinna pomóc. Okna na pewno chłodzą ale nie można zrezygnować, bo dużo światła dają. BTW jakie masz okna?
    Pisząc o dziurze, masz chyba na myśli okolice krokwi koszowej daszku? Dachowiec miał tu pewne trudności. Ociepleniowiec rozwiązał problem w ten sposób, że dał normalne ocieplenie 20+5 ale niestety wtedy pod oknem dachowym nie jest prostopadle do podłogi, tylko odstaje tyle co trzeba. Coś za coś. Ściana kolankowa jest też porządnie ocieplona, przez co powierzchnia podłogi pod skosem nieznacznie się zmniejszyła.
  6. Cytat

    HEJ
    Jak tam Wire_Guy idzie planowanie łazienki? Powiedz jaki planujesz u siebie piec, bo to okazuje się ważne przy naszych łazienkach!! Ja mam gazowy kondensacyjny (jak wiadomo w takich piecach spaliny mają niższą lub taką samą temperaturę jak wewnątrz domu) do tego jest w nim kanał wentylacyjny i skubany mi łazienkę wychładza.
    Pozdro



    Hej,

    Co do planowania łazienki, to przy takim układzie nie za bardzo można poszaleć. Zostaje opcja taka jak w projekcie, czyli wanna za kominem, a na wejściu dwie umywalki i miska pod oknem połaciowym. No cóż salonem kąpielowym nie można tego nazwać. Łazienki to najsłabsze elementy tego projektu ale myślę, że będzie wygodnie.
    Ja planuję piec na paliwo stałe, więc komin może grzać lub nie, ale chłodzić to na pewno nie będzie. Rozumiem, że Twój komin Kudy jest chłodny ale ogrzewanie łazienki nie wystarcza? Ja planuję ogrzewanie podłogowe i grzejnik na ścianie od korytarza
  7. Cytat

    Witam Wire_Guy, my troszkę zaszaleliśmy, i całej części zrobiliśmy wyżej podłogę z drewna (zabezpieczone podkładami i lakierem stosowanym do łodzi i jachtów). Między ścianą a kominem są dwa schodki (tez drewniane) prowadzące na drewniany podest w którym jest wbudowana wanna, żeby było wygodnie między kominem a skosem nie ma ścianki więc jest dojście (jako takie icon_wink.gif ) do kranu i spustu. Pod podestem pod skosem powstał jeszcze schowek. Dodam ze skos nie zabudowywałem i wykorzystałem na maxa.
    Pozrdawiam!
    KUDY



    WOW! Brzmi nieźle! To chyba inwencja projektanta wnętrz? Możesz wrzucić zdjęcia?
  8. Cytat

    Witam! Jak się mają wasze Fotony? Ja zakończyłem budowę, budynek odebrany. Szukałem długo w trakcie budowy ludzi którzy borykają się z tym domkiem, ale nie udało się. Jak dla mnie wyszło rewelacyjnie. Jeśli wątek się rozwinie mogę co nieco opisać. Pozdrawiam!

     


    Witam,

    Jestem na etapie tynków wewnętrznych. Bardzo mi zależy na kontakcie i wymianie doświadczeń. Moje pierwsze pytanie, to jak wyszła aranżacja łazienki na górze, tam gdzie przechodzi komin.

    Pozdrawiam

     

  9. Witam. Zakupiłem projekt Foton II. Budowa w okolicach Lublina. Jestem na etapie występowania o warunki i pozwolenia. Mam nadzieję, że zacznę w tym roku. Nie wprowadzam zmian w projekcie, oprócz tego, że cały budynek będzie podpiwniczony bez zmiany poziomu. Poszukuję solidnej ekipy. Projekt zamówiłem z kosztorysem. Koszty budowy są w nim dosyć wysokie 430 tyś. stan pod klucz. Na razie mam wycenę z dwóch firm. Jedna wyceniła stan surowy podobnie jak w kosztorysie 260 tyś brutto, druga nawet drożej. Szukam ekipy, która to zrobi trochę taniej ale ma doświadczenie w Ytongu.
×
×
  • Utwórz nowe...