Skocz do zawartości

katasiak

Uczestnik
  • Posty

    91
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Posty napisane przez katasiak


  1. Fundamenty i płytę robiliśmy w swoim zakresie, murarze podmurowali resztę za 5000, beton ok.15000, drut ok.5000, pustaki ok.12000, dach 24000, okna 11000, ocieplenie 12500, centralne z podłogówką ok. 14000, wylewki 2000, elektryka z przyłączem ok.8000, przyłacz pozostałych mediów 3200, brama garaż. 3500, piec, zbiornik na wode i robocizna 7500, to tylko grubsze kwoty nie licząc dziesiątek drobniejszych faktur, a później to już zabawa z wykończeniówką, także drugie tyle się uzbiera.
  2. Cytat

    witam wszystkich budujących.Niewiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale jeśli tak to bardzo bym prosiła o subiektywna odpowiedź.Mianowicie chodzi o to że wraz z mężem palnujemy w niedalekiej przyszłości budować agatke,niestety nasz budżet jest bardzo ograniczony i chciałabym sie was zapytac jaki jest koszt wybudowania w stanie surowym zamkniety, z hydrauliką i elektryką.Niechcemy porywac sie z motyką na słonce i w połowie sie przekonac ze nie uda nam sie wybudowac.Wiadomo ze wykonczenie to juz indywidualna sprawa kazdej osoby ale koszty wzniesienia możę az tak bardzo sie nie różnia.Wspomne ze jestem z woj.opolskiego



    Faktycznie to bardzo subiektywna sprawa kto ile wydaje na swoją Agatkę, ktoś kto zaczyna budować i zobaczy te kwoty 500000 może być naprawdę przerażony. Kto chce się wprowadzić do domu jak spod igły, z ogrodzeniem, ogrodem i altaną to naprawde musi się przygotować na duże koszty. Nasze podejście to- nie wszystko od razu, mieszkamy już jakiś czas, przytulnie i wygodnie, powoli odkładamy na kostkę i ogrodzenie, ale to nareszcie SWÓJ dom, i to nie nie budowany super oszczędnie.
  3. Też się troche baliśmy tej bieli ale brama garażowa sprawuje się super, drzwi i okna też w porządku tylko niestety na białych parapetach lubi się gromadzić kurz i brud po deszczu, więc trzeba przetrzeć od czasu do czasu.
  4. Witam. My już 2 lata mieszkamy dlatego rzadziej zaglądam na forum. Jeżeli chodzi o koszty to za ok. 200tyś zamieszkaliśmy ale góre jeszcze kończymy, z tym że parę rzeczy robiliśmy sami. Dużo też zależy od cen robocizny, a tu są duże różnice w zależności od regionu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg



  5. [quote name='BeaTom' date='9.04.2012, 13:47 ' post='281967']
    Witam.

    Bardzo ładne wnętrza! Tylko pozazdrościć!
    Może ktoś mógłby się już pochwalić wykończonym salonem! Zdjęć gotowego salonu jeszcze nie było! Będę wdzięczna!


    Salon prawie ukonczony i dolna łazienka też już służy.

    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


  6. Odnosnie podcienia: to ile ktoś potrzebuje przestrzeni jest sprawą indywidualną, nasz narożnik w salonie jest wyjątkowo duży- ma 3,5 metra długości a i tak można go swobodnie obejść dookoła, jest jeszcze zamówiona komoda, witryna i szafka rtv- na wszystko jest miejsce, stół w jadalni ma wymiary 90\160 i sześć krzeseł też sie zmieściło, natomiast uroki podcienia już doceniliśmy, zwłaszcza gdy ktoś wychodzi w deszczowy dzień na papierosa:) Co do drzwi to robił je stolarz za 850 zł (bez szyb i klamek) na regulowanych ościeżnicach. Zdjęcia kuchni wkleje jak tylko płytkarz skończy płytki na ścianach.
  7. Czy dałoby radę wrzucić na forum rysunek takiego poddasza?

    M.
    [/quote]

    Ten rzut już był wklejany, ale mogę powtórzyć. Co do rozmiarów pomieszczenia nr 5 to miała tam byc garderoba, ale teraz na żywo ten pokoik nie wygląda wcale tak źle i może byc kiedyś w razie potrzeby przystosowany dla dziecka (ale nie sądze żebyśmy potrzebowali aż 4 sypialni na górze, ale to jest sprawa indywidualna).

    DSC01446.jpg

  8. Cytat

    No, widzę, że wywołałam dyskusję na temat kosztów icon_biggrin.gif . To dobrze - mam już jakiś obraz.
    Pytanie do Katasiak - w której części Podkarpacia budujecie? My zamierzamy budować pod Rzeszowem.



    Budujemy w okolicach Boguchwały.
  9. Cytat

    Marek i Renatka - OK. 100 tys. SSO to się zgadza, bo my nawet tej sumy nie przekroczyliśmy, ale katasiak ma okna, robi tynki - ma też elektrykę i pewnie rozprowadzoną wodę (bo się robi raczej przed tynkami) i koszty 92 tys... Dorzuć do swojej wydanej już sumy okna, elektryka i rozprowadzenie wody a suma zwiększy się na pewno o 25-30 tys.
    Dodam, że okna mamy prawie takie jak Ty, tylko profil Salamander i kolor orzech icon_smile.gif ale były ciut droższe icon_sad.gif Ale za to facet od dachu wziął grosze...



    Jesteśmy na etapie tynków tzn. woda i tynki jak tylko pogoda pozwoli także ten wydatek jeszcze przed nami. Niektórzy nie mogą uwierzyć w te koszty, ale wystarczy sobie porównać ceny robocizny na Podkarpaciu i pod Warszawą- kolosalna różnica. Fundamenty i płytę zalewaliśmy sami a cena za murarke to 4200. Zbrojarz 300, dacharze 9000, elektryka robocizna +materiały 4000. Jeżeli chodzi o wszelkie materiały to robiliśmy podobnie jak Marek i Renatka- porównanie wielu ofert i wybór dobrej jakości za jaknajniższą cenę.
  10. Cytat

    Witam.
    Jesteśmy na etapie wyboru projektyu i ten nam się bardzo podoba. Jednak zanim ostatecznie się zdecydujemy mam pytanie. Czy budował ktoś na podkarpaciu i czy byłaby możliwość zobaczenia domku?
    I jeszcze jedno pytanie. Widzę, że u Was już pracę dość zaawansowane, czy mogę zapytać ile wyszedł koszt stanu surowego zamkniętego? Dziękuję za odpowiedzi i pozrawiam.



    My jesteśmy obecnie na etapie tynków, do tej pory łącznie z elektryką Agatka kosztowała nas około 92000 w tym 10000 okna.
  11. Cytat

    witam,
    też fajne rozwiązanie, mam tylko pytanie jak planujecie zagospodarować pomieszczenie nr 5 zrobicie z niego taki malutki pokoik czy może chcecie zrobić w nim coś innego?


    To pomieszczenie nie wyszło wcale takie maleńkie i kiedys można tam będzie urządzić przytulny pokoik, ale jak narazie planujemy tam garderobe, poza tym to okno dachowe wychodzi na północ i pokój mógłby być zbyt ciemny.
  12. Cytat

    witam,
    zgodnie z ostatnim postem wrzucam moje pomysły na aranżacje pomieszczeń na górze. Proszę tylko o wyrozumiałość bo nie są to zmiany wprowadzone przez projektanta tylko taka moja robota na brudno. Proszę również o opinie, która wersja wydaje Wam się najlepsza, być może macie inne pomysły. Czekam na sugestie z Waszej strony.



    Nasza Agatka juz stoi, teraz czekają nas tynki. Poddasze troche przerobiliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu.

    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


  13. Cytat

    Widzę że nie stosujecie Teriva tylko wylewacie betonowy - mój majster pyta jak chcę bo jemu jest wszystko jedno. I kurcze nie wiem na co się zdecydować.



    Teriva wychodzi troche drożej materiałowo, a jeżeli chodzi o robocizne to lany strop mogliśmy sobie zrobić we własnym zakresie( oprócz zbrojenia), co nie byłoby możliwe przy Teriva, także taniej nas wyszło.
  14. Cytat

    Dzięki za informacje. My wlasnie kupilismy tylko troche węższe, na dole 25 cm a w najgrubszym 33, w końcu znaleźlismy na podkarpaciu icon_biggrin.gif Nasze mają długosć ok 2,7 z głowicami.
    A te na obrazku bardzo ładnie wygladaja icon_wink.gif



    Mam pytanie gdzie dokładnie znależliście ta kolumny i za ile, my też jesteśmy z podkarpacia, sprawdzalismy w kilku miejscach i ceny sie troche różnią.
  15. Widze że większosć nowych agatkowiczów szykuje spore zmiany w projekcie co zresztą niemało kosztuje, jezeli kogoś interesują takie zmiany jak wygodniejsze i wieksze schody, zlikwidowany podcień, wieksza kotłownia (z tyłu garażu), wejście ze schodów do pokoju nad garażem i lukarna z tyłu domu, to polecam projekt DOM W RODODENDRONACH6. Poza tym rozmieszczenie jest prawie identyczne jak w Agatce. My tez długo wahaliśmy się, bo zwiedzalismy RODO u znajomego i bylismy zachwyceni, przekonała nas jedynie mniejsza powierzchnia Agatki i to że mieliśmy znajomą która za darmo naniosła zmiany.
×
×
  • Utwórz nowe...