Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie odbioru domu. W umowie kredytowej mam taki sprytny zapis, że w ciągu 6 miesięcy od pobrania ostatniej transzy musze dokonac odbioru technicznego domu i uzyskać pozwolenie na zamieszkanie. Jakie warunki techniczne powinien spełniac dom, zeby uzyskac te kwity? Musi miec elewacje? Ze wstępnych wyliczeń wynika, że kasy nam na wszystko nie starczy i zastanawia mnie ta elewacja, chciałabym ja zrobić później. A jak to technicznie wygląda? Przyjeżdżają, żeby wszystko obejrzeć?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, przeczytałam. Ale tam podajecie wymogi formalne, a mi bardziej chodzi o zakres prac ( nie wiem jak to ująć), których mogłabym nie wykonać (chyba mieszam lekko). Chodzi mi o to, że kasy nie starczy nam na całkowite zakończenie, a odbiór musze zrobic. I tak np. czy moge nie wykończyć poddasza tzn. zrobie instalacje, ale nie zrobie łazienki, nie powiesze kaloryferów i nie zrobie tej elewacji. Czy w tej sytuacji mozna dostać odbiór? I jak to jest? Ktoś realnie przyjeżdza i ogląda?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy w tej sytuacji mozna dostać odbiór? I jak to jest? Ktoś realnie przyjeżdza i ogląda?Z Urzędu to raczej nie. Ich interesują właśnie te formalne dokumenty. Decydujący głos będzie miał kierownik twojej budowy, bo to on dokonuje wpisu do dziennika budowy o jej zakończeniu. Teoretycznie powinny być zakończone wszelkie roboty łącznie ze śmietnikiem i ogrodzeniem. Ale na pewne rzeczy można przymknąć oko. Mój kierownik powiedział np., że on nie podpisałby zakończenia budowy bez barierki przy schodach na piętro.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...