Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wesoly

Projekt budowlany - co powinna zawierać umowa z architektem?

Recommended Posts

Dzień dobry.
Jestem na etapie podpisywania umowy o wykonanie projektu budowlanego,
koncepcji, czesciowego projektu wykonawczwgo (dot. konstrukcji). Jakie
paragrafy powinna zawierac umowa z architektem a jakich nie powinna patrzac
od strony inwestora oczywiscie. Na co zwrocic szczegolna uwage? Jest to moja
pierwsza umowa i nie mam doswiadczenia w tym temacie, dlatego tez prosze Was
o pomoc i podpowiedzi.
Dziękuję bardzo!
Pozdrawiam

Cytat

Jakie paragrafy powinna zawierac umowa z architektem a jakich nie powinna patrzac od strony inwestora oczywiscie.

icon_biggrin.gif Architekci także czytają to forum i są ciekawi odpowiedzi icon_wink.gif

Hihihi... temat zawisł w miejscu icon_wink.gif Ale wracając do wątku. Skoro robisz projekt wykonawczy to musi to być jakaś większa inwestycja niż domek i najlepiej byłoby mieć w takiej sytuacji wynajętego prawnika. Bo projektant zwykle kogoś zawsze ma icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• nnno chyba nie  ale wjezdzac mozna na sankach... No dobra, ja tez tutaj nie jestem przekonana. Myslisz, ze jest tu jakies uzasadnienie, zeby sie bawic w garaze czy piwnice, czy odpuscic ten temat? I robic, np fundament schodkowy??
    • Nooo... A jaki spadek miałby mieć ten ZJAZD do garażu??? ze 45 stopni???  na 5, może 6 metrach zjazd na 3 metry niżej!!! Dasz radę wyjechać zimą?
    • Hmm...nie no jednak wjazd do garazu mialby byc od strony nachylenia. Teraz to widze na rysunku, wjazd zaraz przy oznaczonym w tym momencie na mapce miejscu parkingowym "mp", czyli na swoim miejscu. Pozostaje tylko kwestia czy budowac czy nie..
    • hmm..no troche tak ..na garaz to miejsce kiepskie, jesli juz to widzialabym tu moze jakies podpiwniczenie z tej strony. Sprawa dla mnie wyglada tak, ze jesli taki garaz czy piwnica mialaby sie pojawic dlatego, zeby lepiej "wykorzystac" dzialke, czy zwiekszyc metraz itp to nie zdecydowalabym sie na to, bo mi to niepotrzebne wlasciwie. Wazne sa dla mnie tutaj przede wszystkim koszty i nie chcialabym sie pakowac w niepotrzebne wydatki. Pytanie tylko takie, czy w tym wypadku brak podpiwniczenia moglby oznaczac jakies problemy, utrudnienia (inne niz te, ktore oczywiscie juz i tak wynikna w takiej sytuacji) Sama kwestia posadowienia budynku ponizej poziomu drogi tez mnie tu jakos nie przeraza, dzialke sprawdzalam po ulewach i nic strasznego sie tam nie dzialo, w okolicy widuje tez podobnie polozone budynki. Dylemat przede wszystkim polega na tym, czy podpiwniczenie mialoby sens pod wzgledem "ulatwienia" budowy czy umocnienia budynku, no i czy nie wiazaloby  sie do duzo wiekszymi kosztami niz np fundament schodkowy czy bardzo wysokie sciany fundamentowe. Badania geotechniczne zostaly wykonane, warunki sa dobre (oczywiscie poza kwestia polozenia ppt), wod gruntowych na tych warstwach nie ma. Nie planowalam w ogole garazu, tylko ustawienie wiaty w okolicy wjazdu, mysle, ze stad propozycja garazu w podziemiu, choc rownie dobrze mogloby to byc wykorzystane jako piwnica. Chodzi o to, ze jesli bylaby to tylko kwestia "dodatkowego metrazu" vs sporych kosztow to nie chcialabym sie w to pakowac. Inaczej sprawa by sie przedstawiala jesli takie rozwiazanie mialoby inne, techniczno-logiczne uzasadnienie. 
    • Wariant B - szlifierka do betonu (można wynająć)  jeśli grubość wylewki jest dostateczna  (ok. 4 cm na ociepleniu) a miejscowe duże wgłębienia wyrównać zaprawą szpachlową. 
  • Popularne tematy