Skocz do zawartości

Oświetlenie schodowe


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

My postawiliśmy na prostotę.




Dwa spostrzeżenia po kilku miesiącach użytkowania
- 21 diod, to troszkę za dużo jak na jedno źródło.
- ciemne schody można myć codziennie, a i tak po włączeniu światełek widać kurz.
Poza tym, jest super.


Wyglądają super. Mam bardzo podobne schody i tak właśnie chcę je wykończyć. Jeśli nie tajemnica ile kosztowały takie stopnice? Co to za drewno?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Czy takie oświetlenie można zamontować po połozeniu tynków? Wcześniej jakoś nie pomyslelismy a tu schody taaakie suuuper!




Gama jak sobie wykujesz to możesz. Prawde powiedziawszy najpierw powinno się położyć peszel i wtedy robić tynki a kable później możesz wciągnąć i wykłuć sobie miejsce pod oświetlenie. Ale teraz to już bez dłutka się nie obejdzie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Dwa spostrzeżenia po kilku miesiącach użytkowania
- 21 diod, to troszkę za dużo jak na jedno źródło.
- ciemne schody można myć codziennie, a i tak po włączeniu światełek widać kurz.
Poza tym, jest super.


A więc naprawdę diabeł śpi w szczegółach icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy takie oświetlenie można zamontować po połozeniu tynków? Wcześniej jakoś nie pomyslelismy a tu schody taaakie suuuper!




Być może dasz radę pokombinować z przewodem
Ja u siebie też później kładłem przewód i postarałem się wykorzystać
drewniane schody . Być może u was też będzie możliwe pokombinowanie.
Tylko że ja montowałem oprawki ledowe nie nad płaską częścią schodka lecz
nad krawędzią.


Cytat

Gama jak sobie wykujesz to możesz. Prawde powiedziawszy najpierw powinno się położyć peszel i wtedy robić tynki a kable później możesz wciągnąć i wykłuć sobie miejsce pod oświetlenie. Ale teraz to już bez dłutka się nie obejdzie.




Jeżeli chodzi o poprowadzenie przewodów - to faktycznie jak nie ma innej możliwości
należało by się wkuć itd,
natomiast oprawy do oświetlania schodów są również natynkowe
czyli nie musimy drążyć otworów pod oprawę tylko przykręcić ją śrubami do ściany
ale są też minusy tego rozwiązania - czyli oprawa będzie odstawała od ściany często na odległość
5 cm minimum.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
"Być może dasz radę pokombinować z przewodem
Ja u siebie też później kładłem przewód i postarałem się wykorzystać
drewniane schody . Być może u was też będzie możliwe pokombinowanie.
Tylko że ja montowałem oprawki ledowe nie nad płaską częścią schodka lecz
nad krawędzią."

Dziękuję za radę, rozmawiałam już z naszym panem majstrem i rzeczywiście pokombinuje i nawet będzie ładnie wyglądać! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

no u coolibeera widziałam super....a Trzechlwów na fotkach też rewelacja icon_biggrin.gif
sprawię sobie, ale to przy remoncie dopiero, jak się nie zrobiło od razu icon_biggrin.gif



też mi się podoba , ale mam wrażenie że do moich schodów w gresie nie będzie pasować ...
bardzo podobają mi się schody z drewna w ten sposób podświetlone ...
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Jak dobrze oświetlić schody? Chodzi mi szczególnie o takie małe punkty świetlne montowane w pobliżu stopni?



Rodzaj oświetlenia zależy od indywidualnych upodobań. Jedni wybietają punktowe światło led lub halogen inni światłowód. Jest wiele sposobów i rozwiązań, a kilka gotowych realizacji można zobaczyć np. na stronie schody drewniane AZH w dziale galeria.

Mam nadzeję, że przedstawione projekty zainspirują.


Pozdrawiam,
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Najlepsze chyba są te punktowe - proste w montażu i dają wystarczające światło. Nie potrzeba tutaj nie wiadomo jak mocnego źródła, dlatego też stosuje się LEDY w różnych barwach światła.
A w zależności od otworu montażowego lub samego sposobu montażu można zastosować punktowe oprawy LED Skoffa. Aluminiowe są także do przyklejenia.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...