Skocz do zawartości

Schody na wąską klatkę


Recommended Posts

Trudna sytuacja. Myślę, że najprostszą opcją jest pozostawienie schodów krętych - choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to wygodne rozwiązanie. Można pójść trochę dalej i zaingerować w konstrukcję domu. Należałoby zwiększyć oba wymiary do min. ok 180x230 (zakładając, że wysokość pomieszczenia to ok 2,5m), ale nawet przy takim wymiarze uzysujemy strome schody. Gdybym widziała rzuty i przekrój domu mogłabym zasugerować jakieś rozwiązanie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jakie schody można zastosować do wąskiej klatki schodowej (1,5m x 1,5m)?

Teraz są tam schody kręcone ale nie jest to za wygodne rozwiązanie




To maksymalne rozwiązanie jakie można zastosować u Pana . Kilka stopni będzie jeszcze wychodzić na dole poza ten kwadrat lub może się okazać że trzeba skuć kawałek stropu lub jego krawędzi .


http://img13.imageshack.us/img13/8236/schody04.jpg
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif najlepsze wyjscie.


To nie do końca jest takie śmieszne...
W Lublinie jest renomowany producent dźwigów, m. in. właśnie hydraulicznych, wydaje mi się w niezbyt powalających cenach (napisałem do nich email z zapytaniem o szacunkowe koszty takiej instalacji - dostanę odpowiedź, to podzielę się z Wami). Są to urządzenia ciche, mało awaryjne, bezpieczne - wyposażone w system awaryjnego zjeżdżania na najniższy poziom w razie braku zasilania, czyli nie zawiśniesz między piętrami.
A, nie jestem pracownikiem, ani dystrybutorem tej firmy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
A takie dźwigi instalowane są w wielu galeriach handlowych, zakładach pracy i sprawdzają się, więc dlaczegóż by nie zastosować ich, w mniejszej wersji w domu???
Link do komentarza
Cytat

To nie do końca jest takie śmieszne...
W Lublinie jest renomowany producent dźwigów, m. in. właśnie hydraulicznych, wydaje mi się w niezbyt powalających cenach (napisałem do nich email z zapytaniem o szacunkowe koszty takiej instalacji - dostanę odpowiedź, to podzielę się z Wami). Są to urządzenia ciche, mało awaryjne, bezpieczne - wyposażone w system awaryjnego zjeżdżania na najniższy poziom w razie braku zasilania, czyli nie zawiśniesz między piętrami.
A, nie jestem pracownikiem, ani dystrybutorem tej firmy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
A takie dźwigi instalowane są w wielu galeriach handlowych, zakładach pracy i sprawdzają się, więc dlaczegóż by nie zastosować ich, w mniejszej wersji w domu???



Tylko jest problem maszynowni. Zawsze jakieś podszybie musi się pojawić. Ciekawa jestem odpowiedzi, bo rozwiązanie może się okazać bardzo przydatne dla osób niepełnosprawnych. Nie każdego stać na rozległy dom parterowy a w większości przypadków trzeba po prostu istniejący dom dostosować do potrzeb takich ludzi. Czekam więc na wieści w tym temacie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość stach
Cytat

Ten pomysł z windą nawet mi się spodobał. Tylko jaka jest orientacyjna cena takiej windy?

[...]


minimum ok. 60 000 złotych, plus koszty corocznych kontroli technicznych icon_sad.gif Są i bardziej wypasione wersje!
Pan, z którym rozmawiałem powiedział, że jest to rozwiązanie dla BOGATYCH... icon_eek.gif icon_confused.gif
A myślałem, że jest to w zasięgu takiego średniaka icon_confused.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...