Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Pomieszane są tutaj dwa wątki dotyczące III klasy ziemi. Odrolnienie i wyłączenie gruntów spod produkcji rolnej.. 0,05ha w budownictwie mieszkaniowym dotyczy kwestii wyłączenia gruntów spod produkcji rolnej i nie jest to 50ar tylko 500m2. Dotyczy to powierzchni zabudowy i jest to ustalane kiedy ma sie już decyzję o warunkach zabudowy i występuje o pozwolenie na budowe. Wtedy załatwia się kwestię wyłączenia gruntów spod produkcji rolnej. I wtedy powierzchnia 500m2 dla budownictwa mieszkaniowego jest zwolniona z opłat za takie wyłączenie.     Jeśli chodzi o klase III ziemi to przy wydawaniu WZ może być problem z jej uzyskaniem jeśli nie ma przesłanek do zakwalifikowania tych gruntów jako nie podlegających pod działania ustawy o ochronie gruntow rolnych i leśnych w części mówiącej o przeznaczeniu gruntów na cele nie rolnicze i nie leśne.   I tutaj pomieszany jest ten kolejny parametr mianowicie 50m od drogi publicznej. I 0,50 ha czyli 50ar powierzchni. To są dwie z czterech przesłanek które muszą być łącznie spełnione aby grunt klasy III nie podlegał odrolnieniu.  To są te 4 przeslanki które muszą być łącznie spelnione dla danych gruntów  (O ile działka nie leży w granicach administracyjnych miasta) - co najmniej połowa powierzchni każdej zwartej części gruntu zawiera się w obszarze zwartej zabudowy, - położone są w odległości nie większej niż 50 m od granicy najbliższej działki budowlanej, - położone są w odległości nie większej niż 50 metrów od drogi publicznej, - ich powierzchnia nie przekracza 0,5 ha, bez względu na to, czy stanowią jedną całość, czy kilka odrębnych części.   Natomiast jeśli chodzi o klasyfikację gruntów to tak można zmienić. Trzeba tylko znaleźć klasyfikatora który przyjedzie, pobierze próbkę ziemi i oceni że faktycznie doszło do wyjałowienia. Spisze protokół, nakreśli na mapie i taką dokumentację dostarczy do starostwa. A tam ruszy proces zmiany kwalifikacji. Zostanie wydana decyzja, decyzja się uprawomocni, klasyfikator dokończy dokumentację którą złoży w ośrodku dokumentacji geodezyjnej, ośrodek przyjmie to do zasobu i przekaże spowrotem do starsotwa a starsotwo zmieni dane w ewidencji gruntów i budynków.
    • Tuleję mosiężną, nawet tą za grubą,  dopasuj - jej wewnętrzną średnicę - do średnicy trzpienia śruby mocującej (z niewielkim luzem), a w kółku propylenowym roztocz/rozwierć średnicę otworu do średnicy zewnętrznej tulei (na wcisk, nawet można na klej)...   Albo jak już będziesz ingerował w średnicę otworu kółka to - tak jak radzi mhtyl - dopasuj wymiar do łożyska... tylko czy znajdziesz takie do wciśnięcia/nabicia na trzpień śruby mocującej - to jest pytanie...
    • Na takie cholerstwo u siebie w domu (!!!) w 1985 roku kleiłem podłogę  drewnianą... Na całe szczęście po jakichś 15 latach przez to, że przestawiałem ściany działowe tę podłogę musiałem wyrzucić, większość tego cholerstwa usunąłem wraz z podkładem i wylałem ze 4 do 5 cm wylewki...
    • Dwie ekipy były. Ledwo co przeszkoleni przez wykonawcę Ukraińcy. Jedna ekipa stawiała parter i jest ok. Druga strop, schody i ściany poddasza. Strop to były fale Dunaju; ludzie od podłogówki i wylewek mieli niezły „ubaw”. Schody praktycznie nadają się do zburzenia i zrobienia na nowo - każdy inny na wysokość i głębokość:/ Ściany poddasza są krzywe nad salonem. Najlepiej widać ścianę przylegająca do dużego okna w salonie (jutro wkleję zdj) - dolna krawędź ściany jest blisko okna, a potem stopniowo się od okna oddała...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...