Skocz do zawartości

Historia edycji

Tarrant Hightopp

Tarrant Hightopp

Dnia 21.02.2020 o 13:14, Eksperci Viessmann napisał:

Właśnie dlatego popularność gruntowych pomp ciepła nieco spada z roku na rok. Gruntowe są oczywiście bardziej stabilne, ale koszty inwestycyjne gruntowych wymienników powodują że inwestycja jest droższa. Zresztą powietrzne pompy ciepła mają coraz lepsze sprawności. Już nie ma aż tak dużych różnic między gruntowymi jak były kiedyś. 

A napowietrzna się u nas na pewno sprawdza? Mam do ogrzania dom ok. 200 m2, mam grzejniki w niektórych pomieszczeniach, reszta nieogrzewana. Czytałem, że napowietrzną można podpiąć pod grzejniki. Ma tak ktoś? Opłaca się to? Ile płacicie za prąd, ogrzewanie?

Tarrant Hightopp

Tarrant Hightopp

Dnia 21.02.2020 o 13:14, Eksperci Viessmann napisał:

Właśnie dlatego popularność gruntowych pomp ciepła nieco spada z roku na rok. Gruntowe są oczywiście bardziej stabilne, ale koszty inwestycyjne gruntowych wymienników powodują że inwestycja jest droższa. Zresztą powietrzne pompy ciepła mają coraz lepsze sprawności. Już nie ma aż tak dużych różnic między gruntowymi jak były kiedyś. 

A napowietrzna się u nas na pewno sprawdza? Mam do ogrzania dom ok. 200 m2, mam grzejniki w niektórych pomieszczeniach, reszta nieogrzewana. Czytałam, że napowietrzną można podpiąć pod grzejniki. Ma tak ktoś? Opłaca się to? Ile płacicie za prąd, ogrzewanie?

×
×
  • Utwórz nowe...