Skocz do zawartości

Klimatyzacja i zdrowie


Jolka3

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
a ja bym chciała mieć klimatyzator, taki stylowy jakie ostatnio pojawiają się na rynku. to już nie sa te stare wielkie pudła, które często powodowały zagrzybienie i inne atrakcje. Teraz przecież dobry klimatyzator jest wyposażony w funkcję zdrowego odwilżania, która powoduje usunięcie z pomieszczenia nadmiernej wilgoci i zapobiega przechłodzeniu pomieszczenia. Ja wole zainwestować w coś porzadnego i mieć pewność że nie szkodzę swojemu zdrowiu.
a po drugie... funkcja grzania ... dla mnie super sprawa przy dziecku.
Link do komentarza
Cytat

Wiadomo, że jeśli klimy się odpowiednio nie konserwuje, to zamienia się w bombę biologiczną!!!


W Polsce niestety kultura związana z eksploatacją klimatyzacji jest niska. Jeszcze kupić i zainstalować nawet dobrej klasy urządzenie to tak, ale już łożyć spore kwoty na konserwację i dezynfekcję, wymianę filtrów to już trudniej. Klimatyzacja jest bezpieczna tylko wtedy gdy nie oszczędza się na serwisowaniu.
Link do komentarza
Tak jak napisał edwl
Cytat

Ja zawsze choruję jak przebywam zbyt długo w klimatyzowanych pomieszczeniach! To norma! Moja norma.

Mam to samo icon_biggrin.gif Z tym, że ja miałam kontakt z pomieszczeniem klimatyzowanym, które było regularnie przeglądane. Pomijam fakt, że przy klimatyzacji trudno jest utrzymać odpowiedni mikroklimat dla wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu, ponieważ w domu nie ma aż tylu osób co w biurach. Trzeba pamiętać, że nie ma możliwości uchylenia okna. Powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu nie można nazwać "świeżym". Łatwiej jest więc zarazić się od osoby chorej. W moim przypdaku m.in. klimatyzacja była argumentem do zmiany pracy (sucha skóra, nadmiernie wysuszające się gałki oczne, coraz częstsze choroby). Także warto przemyśleć sprawę zanim się w nią zainwestuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja nigdy nie zainstalowałabym sobie klimatyzacji w domu- jestem zmarźluchem i nawet jak innym jest gorąco -ja czuje się dobrze. Ale pomijam fakt temperatury-wyraźnie wyczuwam powietrze klimatyzowane i odbieram bardzo negatywnie-dla mnie nie jest ono świeże (pomimo dbania o instalację).Ja np. momentalnie odczuwam bóle reumatyczne i czuję się wychłodzona "do kości"...Tak więc 5minut w klimatyzowanym banku i mam dość.Nie wyobrażam sobie np. samochodu bez klimy,ale wiem,że dla mnie też nie jest zdrowa.Mam problemy z zatokami i przy dłuższym uzytkowaniu boli mnie głowa. Mój mąż spędzał kiedyś wiele godzin w samochodzie z klimą i do dziś ma problemy z zatokami.Ja czasem wolę uchylić okno i zrobic przeciąg niż chłodzić powietrze klimą.Ja klimie ,gdziekolwiek byłaby mówię NIE-ze względów zdrowotnych.Ale wiem ,ze każdy inny -zdrowy człowiek doceni jej zalety...Ale oby nie przesadzać!
Link do komentarza
Cytat

Jak zatem jest z tą klimą? Szkodzi, czy nie szkodzi? A właściwiej byłoby zapytać kiedy szkodzi, a kiedy nie?!


odpowiedz jest prosta
najbardziej szkodzi tym co jej nie mają albo gdzieś komus coś powiedział....
o klimatyzację trzeba dbac o to nieuniknione przegląd przynajmnij raz w roku obowiązkowy ,jesli uzywamy tez jesienią do podgrzewu to tez warto robic przegląd jesienny
i na tym problemy sie kończą
ofszem za przegląd trzeba wydac od 150-200zł ale to juz cena komfortu
Link do komentarza
Cytat

odpowiedz jest prosta
najbardziej szkodzi tym co jej nie mają albo gdzieś komus coś powiedział....
o klimatyzację trzeba dbac o to nieuniknione przegląd przynajmnij raz w roku obowiązkowy ,jesli uzywamy tez jesienią do podgrzewu to tez warto robic przegląd jesienny
i na tym problemy sie kończą
ofszem za przegląd trzeba wydac od 150-200zł ale to juz cena komfortu


Odpowiedź konkretna. Dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Serwis jest potrzebny we wszystkich systemach domu.
Kto z Was robi przeglądy kotłów grzewczych każdego roku? Również tych węglowych.


Ja na pewno będę, ale część ludzi chce na tym przyoszczędzić, a zasada jest prosta lepiej zapobiegać niż leczyć.
Link do komentarza
Cytat

Serwis jest potrzebny we wszystkich systemach domu.
Kto z Was robi przeglądy kotłów grzewczych każdego roku? Również tych węglowych.



Mam kocioł gazowy dwufunkcyjny i jego serwis rocznie kosztuje150 zł. Od 4 lat działa bezawaryjnie, ale co roku wyczyszczony, więc śmiem twierdzić, że jego sprawność też dobra.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A konserwacja droga jak cholera! Więc może lepiej odpuścić sobie takie udogodnienie?



nie demonizujmy.
Corocznie wyprana gąbka na przedniej ściance przed wydmuchem i odkurzona kratka wywiewna (też taki cieniutki materiał który zatrzymuje rózności) powinna załatwić sprawę.
Ja tak mam od lat w firmie i nie narzekam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Myślę, że klimatyzacja jest bardzo przydatna dla osób cierpiących na alergie. Nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w specjalne filtry wyłapujące alergeny takie jak pyłki kwiatów, zarodniki pleśni, czy sierść zwierząt. Włączając klimatyzator, stosunkowo szybko oczyścimy powietrze w naszym mieszkaniu. Jednak należy pamiętać o przeglądach konserwacyjnych, co niestety wiąże się z kosztami. Ale cóż, zdrowie powinno być najważniejsze.
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że klimatyzacja jest bardzo przydatna dla osób cierpiących na alergie. Nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w specjalne filtry wyłapujące alergeny takie jak pyłki kwiatów, zarodniki pleśni, czy sierść zwierząt. Włączając klimatyzator, stosunkowo szybko oczyścimy powietrze w naszym mieszkaniu. Jednak należy pamiętać o przeglądach konserwacyjnych, co niestety wiąże się z kosztami. Ale cóż, zdrowie powinno być najważniejsze.


Bardzo kosztowny soposób zapobiegania alergiom icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że klimatyzacja jest bardzo przydatna dla osób cierpiących na alergie. Nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w specjalne filtry wyłapujące alergeny takie jak pyłki kwiatów, zarodniki pleśni, czy sierść zwierząt. Włączając klimatyzator, stosunkowo szybko oczyścimy powietrze w naszym mieszkaniu. Jednak należy pamiętać o przeglądach konserwacyjnych, co niestety wiąże się z kosztami. Ale cóż, zdrowie powinno być najważniejsze.


Tylko ciężko całe życie spędzić w domu pod "parasolem z klimatyzacji" bez wychodzenia na dwór. Chociaż może jakiś alegik nabierze się na dobroczynny wpływ wyżej wymienionej. Jeśli ktoś ma przyjemność 8-godzinnej pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu zapewne wie o co chodzi. Nigdy więcej! Teraz zmieniając pracę zwracam uwagę na to czy lokal jest klimatyzowany.
Link do komentarza
Ponieważ klimatyzacja służy dostosowaniu temperatury wewnątrz budynku do możliwości człowieka, to proponuję nie oddzielać instalacji klimatyzacyjnej od instalacji grzewczej ale tak gospodarować energią cieplną aby najmniejszym kosztem uzyskiwać wymaganą temperaturę w pomieszczeniach a jednocześnie ciepłą wodę użytkową. Aby tak się stało potrzebne jest urządzenie, które potrafi przetłaczać ciepło z miejsca, gdzie jest jego za dużo to miejsca, gdzie jest potrzebne. Tym urządzeniem jest pompa ciepła - jako urządzenie wielofunkcyjne pracuje kiedy jest potrzebne ciepło lub chłód, a klimatyzując zużywa co najmniej 30% mniej prądu elektrycznego.

Wracając jeszcze do konieczności klimatyzacji - to nie wygoda czy luksus, ale konieczność jeśli chcemy wydajnie i bezpiecznie pracować lub efektywnie wypoczywać.

Pozdrawiam
Michał Mika
Kierownik Produktu Pompy Ciepła
Link do komentarza
Cytat

Wracając jeszcze do konieczności klimatyzacji - to nie wygoda czy luksus, ale konieczność jeśli chcemy wydajnie i bezpiecznie pracować lub efektywnie wypoczywać.


W moim przypadku (a znam takich więcej, także wyjątkiem nie jestem) wydajność pracy okazała się mizerna - albo zwolnienie lekarskie albo praca "na przeziębionego" - albo ja na tym traciłam albo pracodawca, więc ryzykownie pisać o wysokiej wydajności.
A jeśli chodzi o wypoczynek to lubię ciepło i nasze polskie letnie upały są w sam raz. Biorąc pod uwagę ilość osób decydujących się na wypoczynek w ciepłych krajach to raczej nie narzekamy na nadmiar ciepła. Oczywiście klimatyzacja jak najbardziej ale nie jako konieczność w naszym klimacie i o tym trzeba pamiętać.
Ja rozumiem, że każdy chce za coś żyć ale warto sprawdzić ilu przedstawicieli handlujących klimą decyduje się na nią w ich własnym domu icon_smile.gif
Link do komentarza
Problem, moim zdaniem, tkwi w tym, czym w rzeczywistości jest ta rzekoma „klimatyzacja”.
Bardzo często pod tym pojęciem kryje się tylko i wyłącznie schładzanie powietrza.
A przecież:
Cytat

KLIMATYZACJA (od rzeczownika klimat) to regulowanie w pomieszczeniach zamkniętych czynników wpływających na stan powietrza temperatury, wilgotności, zapachu, jonizacji) oraz usuwanie z powietrza składników szkodliwych (kurzu, gazów trujących, bakterii).
Klimatyzacja to procesy nadawania powietrzu w pomieszczeniu określonych właściwości pożądanych ze względów higienicznych oraz ze względu na dobre samopoczucie ludzi lub też parametrów wymaganych ze względów technologicznych (np. nawilżanie, osuszanie, podgrzewanie, ochładzanie).
Klimatyzacja ma na celu zapewnienie komfortowych warunków w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi lub zapewnienia optymalnych warunków w pomieszczeniach, w których odbywają się procesy technologiczne.



Już z samej definicji wynika, że tak pojęta klimatyzacja musi być bardzo kosztowna zarówno pod względem inwestycyjnym, jak i eksploatacyjnym.
Prawdę powiedziawszy ja osobiście widziałem tylko raz klimatyzację w pełnym tego słowa znaczeniu.
Pracuje cały rok – budynek, poza klimatyzacją, nie posiada innego ogrzewania.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Na wstępie powiem że siedzę w temacie a że nie można pewnie oferować usług na forum tym to nie będę.
Nie wykonuje montaży ale moim obowiązkiem jest mieć takowe pojęcie. Moje wypowiedzi nie wywodzą się z teorii wiedzy podstawowej ale z praktyki i gotowych osądów jest to zwyczajnie wiedza wyjściowa.

Trochę non sensu tu jest napisane

Klimatyzacja jest zdrowa nie Zdrowa Klimatyzacja to mit.

Klimatyzacja jest droga to prawda i fałsz
na 35m2 za wartościowy sprzęt z montażem i dojazdem
firma lepsza jak LG firmową i znacznie lepszą od galanza i tym podobnych
Inverter
i wszystkim innym
należy zapłacić jakieś 4000pln
alternatywą jest brak Invertera który bardzo tanieje
3000PLN
klika z dobrych firm jest ich więcej Sanyo Lennox Fujitsu Fuji Electrick McQuay Toshiba Samsung nieźle LG dość cienko Aqu Air i takie tam to szerokim łukiem
Montaż klimy to minimum 500zł-790zł mniej czyste ryzyko więcej zaczyna się drogo. przy kilku poniżej 500.
W przypadku montażu kliku klim jeśli firma ceni się dobrze za montaż można liczyć na spore rabaty

150zł kosztuje przegląd poniżej i absolutnie nie mniej niż 100zł jak ktoś bierze 50zł to lepiej zrobić sobie samemu.
Max to 2 razy w roku minimum raz i raz najlepiej wykonywać do roku częstsze przeglądy to tylko dla pewności.

0zł Pewnych prac konserwa-tycznych dokonujemy sami są tak proste jak mycie talerzy to jest wyjmujemy filter zakurzony i myjemy pod strumieniem wody.

0zł dojazd czasem darmowy

0zł materiały zorientowany monter umie je tanio kupić wliczy sobie w montaż.

prąd to ciągnie zdecydowanie wiele to nie laptop a nawet nie lodówka i zdecydowanie wydajniejsze są markowe sprzęty
ale nie piecyk do ogrzewania czy coś w tym stylu zdecydowanie lodówka albo pralka czy zmywarka coś takiego na pewno najwięcej. Powinno używać się tylko do ogrzewania jesienią i w chłodne dni szanse na to że klima zaoszczędzi nam grosza są znikome. Zresztą trzeba było by mieć ich klika.


1:00 czas spędzony na wybieraniu urządzenia szukamy montera patrzymy w jego cennik porównujemy na google i allegro Klimatyzator powinien być tani montaż możliwie drogi szukamy też Klim i sprawdzamy cene montażu.
Sprawdzaj podejście do interesu dobra firma myśli o kliencie co objawia się podejściem do jego pozyskania.

Domowa eksploatacja 10lat nie wiem jak z inverterem (jak bardzo na plus może i 20lat) niektóre klimy wytrzymywały więcej mówię tu o tych nawiewach wmontowanych w ścianę często nad drzwiami tego się już nie produkuje prawie i ma swoje wady spore.

Największe rozbieżności są w podejściu do wykonywanej pracy fachowca i cen Klimatyzacji na to należy zwracać uwagę dobry monter nie pozwoli zakupić ci złomu.

4000zł należy mieć przyszykowane na 35m2
-------------------------------------------

Pompa ciepła się opłaca i warto ją mieć.
Mit.
Tańsze od grzania tradycyjnym piecykiem na prą.
Tylko b.d. i droga Klima pozwala ogrzewać w -15 stopniach nie rzadko -5 - 8

Ładna Klimatyzacja to najlepsze co można kupić.
To gorzej niż kupić ładny samochód. Różnica w cenie około 30% plus za nic absolutnie za nic.
Nowe Klimatyzacje są ładne. Ładne nie znaczy nowe ani tym bardziej nowoczesne czy dobrze wykonane bez urazy ale to oczywiste.
Fakt firmy produkują zwykle Klimy w dwóch wydaniach disigne i zwykłej obecnie wiele firm.
Dla oszczędnych ładna klima to zguba.

Pompa ciepła kosztuje drogo.
mit
bzdura trudno kupić bez pomby cieplnej a jak się uda różnica znikoma

Anty Alergiczne filtry są drogie
mit
we wszystkich dobrych klimach są
proszę to traktować jako dodatek

Filtry są ok
mit i prawda
Wymianę filtrów co jakiś czas zaleca producent co jest drogie prawda że nie trzeba jednak tego robić

Konserwacji można dokonywać sememu
prawda
ale sami ryzykujemy, najlepiej zapracować tam gdzie się na tym znamy

Konserwacji nie dokonywałem i nic się nie stało
prawda
chyba że już masz astmę.
jechałem 200km/h godzinę po polnej drodze i żyje teraz pojadę 250km/h
albo bardzie trafne:
zostawiłem nie myte talerze w zlewozmywaku po uroczystej kolacji leżą od 3 miesięcy i nic mi nie jest.
Klima to co innego tak innego przetłacza tony powietrza i jest wilgotna.

Klimatyzacja do ogrzewania
mit
temperatury w Polsce spadają do -15 stopni to na granicy działania urządzenia Szwedzi mają urządzenia wytrzymujące do -25 stopni
Opłacalność gorsza niemal zawsze od każdego systemu tradycyjnego a już na pewno węgla co najwyżej gaz czy ropa.
W ostateczności można się posiłkować w tych -15 -10 ale spada też powoli wydajność urządzenia.
Świetne na zimne wiosenne jesienne dni i w razie awarii pieca.


Klimatyzacje można dostosować do długiej pracy przy pomocy grzałki
prawda
prawda jest taka że ten kto to robi to totalny partacz są powody techniczne dla których nie robi się takich bajerów

Można zwiększyć moc klimy
prawda
jest to ryzykowane ale na tyle zwiększa skuteczność i dostosowanie do różnych warunków że warto takim urządzeniam nawet ogrzewać dom
prawda że prawie nikt z tego nie zdaje sobie sprawy.

Inverter się opłaca z powodu zużycia prądu
klasa energooszczędności podobna ale z zasady i działania inverter zużywa więcej ale wydatek jest znacznie większy może się nie zwrócić.

Warto kupować od dzielnię klimatyzacje montować ją samemu lub znaleźć kogoś taniego
mit
płacimy dodatkowy vat nie 7% ale 22%
monter firma itd ma ogromne zniżki przy zakupie dla ciebie nie osiągalne
tani monter nie daje gwarancji i zwieje jak spieszy sprawę nie naprawi a gwarant nie uzna
tania klima zużywa o wiele więcej Energi
tania klima ma naciąganą moc
i żeby nas dobić jest głośna

już na samym wacie i naciąganej mocy nie warto.
po co kupować klimę za 700zł i montaż za 500zł łącznie jest to 1200zł a w przypadku przyzwoitej 1500zł czy to tak wiele?

Kupiłem klime i chodzi super nic więcej nie trzeba w super markecie była promocja.
raz na 100 z powodu ustawienia planet w jednej Lini zdążają się serie określonych firm które działają nieźle.
w 100% innych przypadkach jest to brak porównania w podobnych warunkach nacechowany wmawianiem sobie że się zrobiło dobry zakup. zwykle ludzie bardzo mocno sobie wmawiają że ten złą co zakupili jest dobry. jak się widzi dziesiątki klim w rożnym etapie działania i eksploatacji ma się porównanie.

Przez Klimatyzacje się przeziębiam
prawda
za mocno nastawiona zbyt wielka różnica temperatur

zamontuje słabszą klimę bo potrzebuje lekkiego schłodzenia
prawda
tylko aby przypadkiem nie zmuszać jej do pracy ponad siłę klima za wszelką cenę spróbuje osiągnąć zadaną temperaturę padnie przed gwarancją. dodatkowe naprawy dlatego żaden monter nie będzie montował słabej klimy by nie ryzykować.
Z drugiej jednak strony do ochłodzenia się potrzebujemy klimy która szybko schłodzi pomieszczenia a wiec mocnej.

ta klimatyzacja ma taką samą moc grzeje i jest ładna więc lepsza
fałsz
pisać to każdy sobie może co chce. serwisant monter to osoba która wie najlepiej.

są różne rodzaje klim
ale w standardowym domu z powodu ceny i warunków prawie zawsze montuje się tylko i wyłącznie split



podsumowując
szukajmy speca dobrego montażu dobrego sprzętu konserwacja nie jest droga a same urządzenie bezpieczne
cena to minimum 1500 - 2000zł za najmniejszy pokój trzeba liczyć się też z 4000zł montaż jest drogi więc lepiej doinwestować sprzęt łącznie wyjdzie lepiej

Link do komentarza
Klima sama w sobie troche jest niezdrowa..., ale wiekszosc zalezy od tego czy sie umie z niej korzystac i o nia zadbac.

Niezdrowosc klimy polega na tym, ze wysusza powietrze. Poza tym nalezy uwazac jak sie kieruje strumien powietrza - nie powinno sie kierowac nigdy bezposrednio na ludzi - widzialem osoby tak robiace, ktore nastepnego dnia ledwo mowily albo mialy odretwiala.

Poza tym czystosc, czyli regularne coroczne przegladu przed sezonem chlodzenia, polegaja na wyczyszczeniu kratek i filtrow i spryskaniu elementow chlodzacych specjalnym srodkiem. Warto tez wtajemniczona osoba zajrzala czasem do kompresora i reszty (pudlo z duzym wiatrakiem), sprawdzila cisnienie czynnika chlodzacego, nabila, dolala oleju itp.

Tak samo trzeba dbac o klime w samochodzie. Wyczyscic mozna ja samemu stosujac specjalne pianki (dobre ma firma APP).
Link do komentarza
A o legionelli nikt jeszcze nie wspomniał....

A żyje sobie ona w rzadko czy też źle czyszczonych klimach a zimny powiew z tego urządzenia roznosi ją po całym budynku...

I powoduje ona chorobę,którą w początkowym okresie lekarze mylą przykład ze zwyczajną grypą,ale jej przebieg jest dużo cięższy i często śmiertelny

Więcej np. na ...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Legionella
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A o legionelli nikt jeszcze nie wspomniał....

A żyje sobie ona w rzadko czy też źle czyszczonych klimach a zimny powiew z tego urządzenia roznosi ją po całym budynku...

I powoduje ona chorobę,którą w początkowym okresie lekarze mylą przykład ze zwyczajną grypą,ale jej przebieg jest dużo cięższy i często śmiertelny

Więcej np. na ...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Legionella


ale teraz dowaliła
proponowałbym sie nie kąpać bo tam jest najwiesze zródło legionelli ....
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
A ja mam dylemat co zrobić.

Mieszkanie mam 37m2 + balkon 2 pokoje z kuchnią. Ogrzewanie ze spółdzielni wyszło mi 1993zł za ten rok przy dwóch grzejnikach, które w dodatku były letnie i notorycznie zapowietrzone. Więc chcę je wywalić i znaleźć alternatywę. poradźcie proszę
Czytałem o klimatyzacji co też grzeje. Nie znam sie, nie wymadrzam, i szukam porady.
Założyc klimę na balkonie ? i nawiew w korytarzu ?
Jak to sie sprawdza ?
Czy moze coś innego ?
Mieszkanie na parterze.
Z drugiej strony niedługo rozpoczynam budowę domu, i to mieszkanie za max. 3-5 lat pójdzie na sprzedaż, wiec nie chce za bardzo inwestować w nie.


Bardzo ładnie prosze o poradę icon_smile.gif
Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Klima nie szkodzi tylko trzeba jej odpowiednio uzywac, temperatura jesli bedzie roznica max5-7 stopni miedzy np tem zewn a klimatyzowanym pomieszczeniem to jest ok. Al eniestety na zew 34 a w biurze 21- i choroba w srodku lata. Jak mam od 3 tygodni zatoki plus teraz te deszcze i juz jeszczem zasmarkana na amen. Takze klima jak najbardziej tak konserwacja z glowa i jej odpowiednie ustawienie
Link do komentarza
potwierdzam. Klimy należy używać z głową. Ja tego nie robiłem i do dziś nie mogę pozbyć się kataru. Ale tak to jest, jak dziecko sobie kupiło auto z klimą i na dworze było +30 a w aucie klima szła na fulla to tak się musiało skończyć (z klimą domową jest tak samo). Ma służyć do poprawienia klimatu bytowego w domu a nie robić jako lodówka.
Jeszcze jedna ważna rzecz. Czyszczenie/odgrzybianie. Trzeba to robić regularnie. Inaczej klima może być wręcz bardzo chorobotwórcza.
Link do komentarza
No i chyba to wsio na ten temat. Ha malo tego u mnie w biurze klima sobie leciala na 18 stopniach a dworzu patelnia, jajko mozna bylo usmazyc bez ognia. Takze, ale o tym faktycznie sie nie mysli. Dopiero jak wsiadam z dzieckiem do samochodu to temperatura jest odpasowana.
Link do komentarza
Cytat

Teraz,gdy domy są dobrze izolowane ( ciepło słoneczne minimalnie przenika przez ścianę) ,a nasze lato nie jest aż tak ekstremalnie gorące nie wiem czy to takie jest oplacalne montowanie klimatyzacji w domku jednorodzinnym.

Inną rzeczą są sklepy np. spożywcze czy restauracje ...


tożes teraz teorie wymysliła
własnie w tym nowym budownictwie najwiecej klim jest montowanych ,najpierw człowiek oszczedza buduje z suporeksu i styropianu a pózniej 33st w pokoju ma i dzieci spać nie mogą , a w starej komunistycznej kostce zanim dopiecze to juz chłody przychodzą ,a dom jest po to żeby mieszkac a nie sprawdzac czy montaz klimy jest opłacalny ,bo po co komu dom w którym temperatura przekracza 25st i nie mozna komfortowo przed tv posiedzeć ?


Cytat

A ja mam dylemat co zrobić.

Mieszkanie mam 37m2 + balkon 2 pokoje z kuchnią. Ogrzewanie ze spółdzielni wyszło mi 1993zł za ten rok przy dwóch grzejnikach, które w dodatku były letnie i notorycznie zapowietrzone. Więc chcę je wywalić i znaleźć alternatywę. poradźcie proszę
Czytałem o klimatyzacji co też grzeje. Nie znam sie, nie wymadrzam, i szukam porady.
Założyc klimę na balkonie ? i nawiew w korytarzu ?
Jak to sie sprawdza ?
Czy moze coś innego ?
Mieszkanie na parterze.
Z drugiej strony niedługo rozpoczynam budowę domu, i to mieszkanie za max. 3-5 lat pójdzie na sprzedaż, wiec nie chce za bardzo inwestować w nie.


Bardzo ładnie prosze o poradę icon_smile.gif


klimę zawsze możesz wziaśc ze sobą a takie rozwiazanie dogrzewania jest ok ,przyczym radziłbym skozystac z ofert markowych tak aby faktyczie w zimę to trochę dogrzało a i latemm dało przyjemnośc z uzytkowania lokalu ,co do mocy to 3,5kW bedzie ok
Link do komentarza
Cytat

klimę zawsze możesz wziaśc ze sobą a takie rozwiazanie dogrzewania jest ok ,przyczym radziłbym skozystac z ofert markowych tak aby faktyczie w zimę to trochę dogrzało a i latemm dało przyjemnośc z uzytkowania lokalu ,co do mocy to 3,5kW bedzie ok



Boże takie to oczywiste, że aż głupio się czuję że na to nie wpadłem icon_smile.gif

A markowe sprzęty to jakie to są ? Na co zwracać uwagę ? I jeżeli ktoś ma u siebie klimę to niech poda kosztu zużycia prądu icon_smile.gif Bo chyba małe nie są icon_smile.gif

A znalazłem odp na koszt klimy icon_smile.gif
http://ciekawnik.pl/poradnik-domowy/351-il...-i-oszczednosci

Na stronach panasonica jest od 270- 570kW/h rocznie - ale panasonic jest głośny 60dB :/ Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Ja tam nie lubię klimatyzacji można zepsuć sobie nieźle zdrowie przez różnicę temperatur. Wogule wolę ekologiczne i praktyczne produkty, korzystam z kolektorów słonecznych i uwielbiam ekologiczną żywność. Jeśli też żyjecie w takim stylu to odpuśćcie sobie klimę.



Jakies statystyki przemawiaja za tym ze ludzie z Ameryki centralnej, Polødniowej , Singapuru czy krajøw zatoki Perskiej
czescie lub bardziej choruja poprzez klime... bo røznica temp moze byc i 25*C
Czy pocenie sie w domu lub pracy to praktycznosc i ekologia?
Link do komentarza
Cytat

Jakies statystyki przemawiaja za tym ze ludzie z Ameryki centralnej, Pol?dniowej , Singapuru czy kraj?w zatoki Perskiej
czescie lub bardziej choruja poprzez klime... bo r?znica temp moze byc i 25*C
Czy pocenie sie w domu lub pracy to praktycznosc i ekologia?



Nie czyszczona klima zwiększa szansę na chorobę układu oddechowego oraz może wysuszyć śluzówkę czyli jednak może być szkodliwa a an pewno nie jest zdrowa.
Link do komentarza
Cytat

Ja tam nie lubię klimatyzacji można zepsuć sobie nieźle zdrowie przez różnicę temperatur.



Cytat

Nie czyszczona klima zwiększa szansę na chorobę układu oddechowego oraz może wysuszyć śluzówkę czyli jednak może być szkodliwa a an pewno nie jest zdrowa.




To czekaj... przez røznice temperatur czy tylko gdy jest nieczyszczona...?
A wiec miliony ludzi nie zdrowo bytuja, inne miliony sie nie zdrowo odrzywiaja...

A praca w 35*C i 85% wilgotnosci jest zdrowa i wydajna icon_smile.gif
Nagrzany samochød jest lepszy od "wybalansowanego"

No cøz kazdy ma inaczej... ja tam sie ciesze ze jest klima i pot mi po "plecach" w pracy nie splywa... gdy na zewnatrz 38*C
Bo nawet po przebyywaniu w upale milo jest wejsc do schlodzonego pomieszczenia...
Link do komentarza
Cytat

No cøz kazdy ma inaczej... ja tam sie ciesze ze jest klima i pot mi po "plecach" w pracy nie splywa... gdy na zewnatrz 38*C
Bo nawet po przebyywaniu w upale milo jest wejsc do schlodzonego pomieszczenia...


Może TY nienormalny jesteś, zresztą podobnie jak ja. icon_biggrin.gif
Nie wspominając już o władzach dużych miast, które w momencie wystąpienia fali upałów nakazują służbom miejskim przewożenie ludzi starszych do klimatyzowanych budynków miejskich (np. biblioteki) oby ich chronić przed udarem z przegrzania organizmu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dylematy związane z klimatyzacją (zwłaszcza latem), to jak usiąść między młotem, a kowadłem - tak źle i tak niedobrze! Z jednej strony żar leje się z nieba, ale z drugiej, wszyscy, którzy dużo czasu spędzają na przykład w klimatyzowanych autach, czy biurach, wiedzą co mam na myśli - przeziębienia, podrażnione oczy...

Odpowiednia konserwacja to jedno, ale wydaje mi się, że jakieś nawilżacze powietrza może by polepszyły sytuację?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...