Skocz do zawartości

Działka rolna a domek rekreacyjny?


@borys

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Posiadam działkę rolną w nadmorskiej małej miejscowości. Chcę na niej postawić domek rekreacyjny (w technologii drewnianej).
Działka o pow.15 arów. przylega do drogi gminnej (która fizycznie jest zaniedbana, a raczej wcale jej nie ma - na mapce gminy oczywiście istnieje).
Ogólnie póki co jest to regularna łąka, która przylega do drogi asfaltowej. Ta łąka ma kształt prostokąta. Przez śodek prostokąta(prostopadle do drogi asfaltowej, faktycznie istniejącej) przebiega właśnie ta droga (ona dzieli łąkę na dwie połowy. Jedna z tych połówek podzielona jest na działki po ok.15 arów i właśnie jedna z nich jest moja. Nadmieniam, że na jednej z działek istnieje już taki domek.

Pytanka:
1)budowanie domku na zgłoszenie, do jakiej powierzchni na zgłoszenie a na jaką pozwolenie, budynek nie połączony trwale z gruntem, itp.... - proszę niech mi ktoś po kolei wytłumaczy bo jakoś nie mogę dojść do ładu z tymi wszystkimi informacjami... (planuję domek taki 5x7, czyli 35 mkw)
2)planuję wylać takie jakby betonowe słupki, z wypuszczonymi prętami nagwintowanymi żeby dobrze zakotwić domek (cos jakby w zastępstwie bloczków betonowych,bo wydaje mi się, że na bloczkach to może być za słabo) - czy można to potraktować jako nietrwałe z gruntem?
3)chcę wkopać szambo i postawić ogrodzenie - jakie pozwolenia czy zgłoszenia do tego są potrzebne?
4)jeszcze prąd i woda - oczywiście aktualnie brak, chcę pociągnąć. Co jest ważne w tym aspekcie i jak się do tego zabrać?

To tak na początek, później sprawy techniczne.
Chyba, że ktoś ogólnie może mi napisać co i jak mam zrobić i załatwić żeby na takiej działce mieć domek rekreacyjny?


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...