Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Odrolnienie łaki


Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam możliwość kupna ładnie położonej łąki na której w przyszłości chcę pobudować dom. Moje pytanie brzmi: Jakie są obecnie zasady odralniana łąk tak aby uzyskały one właściwości działki z możliwością budowy. Czy zależy to od Gminy czy są na to jakieś odgórne przepisy?

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dzień dobry,

Mam możliwość kupna ładnie położonej łąki na której w przyszłości chcę pobudować dom. Moje pytanie brzmi: Jakie są obecnie zasady odralniana łąk tak aby uzyskały one właściwości działki z możliwością budowy. Czy zależy to od Gminy czy są na to jakieś odgórne przepisy?

PozdrawiamA czy w pobliżu łąki są jakieś budynki i czy w miejscowości gdzie jest działka jest plan zagospodarowania przestrzennego?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Po przeciwnej stronie drogi jest nowo wybudowany dom. Jest to teren między dwoma wioskami. Działka ta nie leży bezpośrednio przy drodze lecz między dwoma drogami gruntowymi odchodzącymi od głównej drogi. Jeżeli ktoś buduje tam już domy to pewnie musi tam być jakis plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli taki plan istnieje, to czy jest szansa na odrolnienie tego terenu? Czy jest prawdą, że jeżeli ktoś nie przekształcił łąki w grunty rolne przed wejściem Polski do UE już nie ma szans na odrolnienie tego terenu?

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
Dzień dobry,

(Podłączam się do mojego starego postu, poniewaz nie chce wysłąć mi nowego)

Mam możliwość otrzymania w spadku kawałka ziemi wydzielonego z 4,4 hektarowego gospodarstwa. Zamysł jest taki aby gospodarstwo to podzielić na działki o różnej wielkości. Był biegły do spraw rolnictwa i stwierdził, że można dzielić. Gospodarstwo jest 50 metrów szerokie i 800 metrów długie (to 50 metrów przylega do drogi a reszta już nie). Najbardziej interesuje mnie jakie mogą być koszty takiego podziału ze strony geodety i innych instytucji. Trzeba wkopac kamienie graniczne dla każdej działki, wyznaczyc drogę dojazdową itp. Jeżeli ktoś się orietuje jaki to moga być koszty proszę o informacje.

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ścianka klasyczna 24, miałem na myśli to ze kątownik myśle ze przynajmniej 10 cm x 10 to musiałbym bloczek stawiać na nim. Można tak ?
  • takie sensacje, że coś pomoże na rdzę grusz i jałowców są błędne. Faktem jest sposób podany i stosowany przez pracownice(dla użytkowników profesjonalnych). Należy w  tym wypadku opryskać grusze wiosną 2 razy całkiem dokładnie w okresie nabrzmiewania pąków i kwitnienia. Jedyny środek to Score, i niestety musi być temperatura od +12 C wzwyż, najlepiej 8 godzin do 3 dni bez opadów. Miedziany i pudrowanie nie działają wcale. Jeżeli jałowce są zaatakowane, to jest zbyt późno, by je uratować, to już trwa ponad rok. Wprawdzie uratowałem róże  z żółtaczki astra srebrem i czymś tam, ale tego się nie da zrobić. Obecnie bukszpany należy opryskiwać 10 razy w roku Mospilanem na ćmę. To straszne.
  • 1. no  w wikipedii tego nie znajdziesz 2. ja nic nie muszę opierać niewiele widziałeś? może jednak wiele, z racji choćby wieku, a że nie zrozumiałeś 3. popatrz, już odchudziłeś żelbet o 3 centy (z 15 do 12) uhu, konstrukcja stalowa, grubo, znaczy się jaka ta konstrukcja? znowu lekko, ile to w końcu jest? a działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko     to to już typowo twoje buractwo, ale czego od takiego oczekiwać...
  • 1. Pod jakimi warunkami? 2. No to opieraj - na swoją odpowiedzialność. Ja w życiu na cegle 12 nie oparłbym stropu żelbetowego o rozpiętości 3 m, albo więcej. 3.Jedynym murem wg mnie konstrukcyjnym o grubości 12 cm mógłby być żelbet. Tak jak wyżej napisałem. Albo konstrukcja stalowa - ale to juz nie mur. Jak ci sie strop lekko ugnie i dociśnie ściankę, działową, to bedzie lekko. Ale oparty będzie na ścianach konstrukcyjnych.   Oparcie stropu - to nie żarty. A ty retro, zapytaj żony, czy na ściance działwej opiera strop żelbetowy. I przykładaj taką smą miare do bezpieczeństwa konstrukcji, jak do swojej elektryki.
  • Masz belkę na 13 cm szerokie. Blachy z boku + łebki śrub - to jakieś 2 cm więcej. Z okladem ( razem ze szczeliną powietrza koło belki) będzie 16 - 17 cm. To co za problem obmurować to ceglą czy bloczkami na zaprawie cementowej czy innej? Normalnie murujesz z dziurami na belkę. A jeśli to nie mur, tylko ścianka kolankowa - to przecież ona powinna być za czołem belki przy zewnętrznymlicu muru. To nawet nie trzeba belek obmurowywać, chyba że masz jakieś grube te ścianki kolankowe.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...