Skocz do zawartości

Odrolnienie łaki


Rolik

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam możliwość kupna ładnie położonej łąki na której w przyszłości chcę pobudować dom. Moje pytanie brzmi: Jakie są obecnie zasady odralniana łąk tak aby uzyskały one właściwości działki z możliwością budowy. Czy zależy to od Gminy czy są na to jakieś odgórne przepisy?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry,

Mam możliwość kupna ładnie położonej łąki na której w przyszłości chcę pobudować dom. Moje pytanie brzmi: Jakie są obecnie zasady odralniana łąk tak aby uzyskały one właściwości działki z możliwością budowy. Czy zależy to od Gminy czy są na to jakieś odgórne przepisy?

Pozdrawiam



A czy w pobliżu łąki są jakieś budynki i czy w miejscowości gdzie jest działka jest plan zagospodarowania przestrzennego?
Link do komentarza
Witam,

Po przeciwnej stronie drogi jest nowo wybudowany dom. Jest to teren między dwoma wioskami. Działka ta nie leży bezpośrednio przy drodze lecz między dwoma drogami gruntowymi odchodzącymi od głównej drogi. Jeżeli ktoś buduje tam już domy to pewnie musi tam być jakis plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli taki plan istnieje, to czy jest szansa na odrolnienie tego terenu? Czy jest prawdą, że jeżeli ktoś nie przekształcił łąki w grunty rolne przed wejściem Polski do UE już nie ma szans na odrolnienie tego terenu?

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dzień dobry,

(Podłączam się do mojego starego postu, poniewaz nie chce wysłąć mi nowego)

Mam możliwość otrzymania w spadku kawałka ziemi wydzielonego z 4,4 hektarowego gospodarstwa. Zamysł jest taki aby gospodarstwo to podzielić na działki o różnej wielkości. Był biegły do spraw rolnictwa i stwierdził, że można dzielić. Gospodarstwo jest 50 metrów szerokie i 800 metrów długie (to 50 metrów przylega do drogi a reszta już nie). Najbardziej interesuje mnie jakie mogą być koszty takiego podziału ze strony geodety i innych instytucji. Trzeba wkopac kamienie graniczne dla każdej działki, wyznaczyc drogę dojazdową itp. Jeżeli ktoś się orietuje jaki to moga być koszty proszę o informacje.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...