Skocz do zawartości

systemy grzewcze- ogrzewanie do domu jednorodzinnego


Recommended Posts

Zamiast kolektora , krany sensorowe i termy blisko kranów , oszczędzasz x 4 lub 5 nie tyko energię ale i wodę. Zamiast centralnego , ogrzewanie niecentralne. Tańsze lepiej sterowalne . Zwiększ izolację i daj rekuperator.
www.nie-co.pl
Tak proste w montarzu , że firmy solidnej daleko nie musisz szukać.
Link do komentarza
Mnie zestaw 2 kolektorów płaskich wraz ze zbiornikiem OKCR 250l oraz sterownikiem, no i oczywiście robocizną ( w tym materiały) kosztował <7.700zł. Oczywiście to wszystko jako usługa czyli 7% VAT.
Zakładając, że zbiornik jest częścią integralną systemu C.O. to należy koszty instalacji kolektorów obniżyć o ok. 2000zł, czyli inwestycję obliczam na max. 6000zł.(bez kolektorów zbiornik nie musi mieć 2 wężownic, przez to jest tańszy). Nadmieniam, że miesięczny koszt opłat za energię elektryczną "spadł" mi o min. 60 zł, gdyż do tej pory wodę ogrzewałem prądem i to bardzo oszczędnie stosując zasadę szybkiego prysznica (4 osoby) i wyłącznik czasowy przy bojlerze. Przy założeniu, że koszty energi elektrycznej będą nadal wzrastały - uważam , że inwestycja zwróci się max. za 8 lat. Oczywiście można zainstalować baterię termostatyczną (koszt min. 700zł), ale wg. mnie tylko przy prysznicu, natomiast baterie bezdotykowe ( min 400zł) można stosować przy umywalkach.
Kolektory z firmy HEWALEX - Bestwinka, robota : TERMOTECH Racibórz,ul. Michejdy 34/1, 1A tel. 032 414 08 49.
Piotr
Link do komentarza
Przy kranach sensorowych wszędzie (nie wiem dlaczego przy tylko przy umywalkach) na dwie isoby wyszło od 9 do 13 zł miesięcznie (0.35 kWh) a jeszcze trzeba dodać znacznie mniejsze zużycie wody.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Poszukuje dobrego rozwiazania na system grzewczy do domu o powierzchni 214m2, na dzien dzisiejszy funkcjonuje stare centralne na koks i wegiel ktore jest uciazliwe, jestem otwarta na nowe rozwiazania, obecnie nie jestem w kraju stad moja prosba, z gory dziekuje
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Moja firma od 6 lat zajmuje sie montazem centralnego ogrzewania na bazie kolektorow slonecznych.
W sklad instalacji wchodza:

kolektory sloneczne - zalezne od ilosci osob mieszkajacych w domu, oraz od zapotrzebowanai energetycznego domu - wraz z calym osprzetem (regulator, rurociagi, grupy pompowe i bezpieczenstwa itp.)

zasobnik kombinowany - spiecie bufora c.o. wraz z zasobnikem c.w.u. - jest sprzeglem hydraulicznym. mozna do niego dolaczyc kilka zrodel ciepla oraz kilka odbiornikow,.

komionek z plaszczem wodnym wpiety do bufora co i cwu - daje mozliwosc grzania kominkiem zarowno wody jak i C.O.

system ogrzewania podlogowego - ogrzewanie niskotemperaturowe - idealne rozwiazanie do polaczenia z kolektorami slonecznymi.


Cen nie podaje, bo znajda sie "Asy", ktorzy maja cos tanszego.

"Ja montuje Mercedesa, a nie Fiata czy Forda"


Pozdrawiam.


Kontakt ponizej w sygnaturze.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Poszukuje dobrego rozwiazania na system grzewczy do domu o powierzchni 214m2, na dzien dzisiejszy funkcjonuje stare centralne na koks i wegiel ktore jest uciazliwe



Mimo że węgiel jest najtańszy to naprawdę palenie węglem... a nie każdego stać na kolektory. Może któryś z bogatej oferty kotłów? Jednofunkcyjny, dwufunkcyjny.. jest z czego wybrać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...