Skocz do zawartości

Termomodernizacja podłogi


Recommended Posts

Termomodernizacja podłogi jest bardzo ważna ponieważ energia cieplna „ucieka” z domów również przez podłogi nad nieogrzewanymi piwnicami, albo leżące na gruncie. W tym przypadku zmniejszenie strat ciepła jest równie ważne jak zapewnienie komfortu ciepłej podłogi


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/9462-termomodernizacja-podlogi

Link do komentarza
Cytat

a co zpodłogami nad gruntem



Też się ociepla tyle że mniejszą grubością izolacji, która pełni również rolę wygłuszającą. Przekrój stropu (podłogi piętra) może wyglądać tak: Tynk 1,5cm (sufit) -> Strop (np Terriva) -> folia paroszczelna -> Styropian np. 4 cm -> Folia PCV -> Gładź cementowa 4 cm -> panele (albo coś innego)
Link do komentarza
Cytat

Też się ociepla tyle że mniejszą grubością izolacji, która pełni również rolę wygłuszającą. Przekrój stropu (podłogi piętra) może wyglądać tak: Tynk 1,5cm (sufit) -> Strop (np Terriva) -> folia paroszczelna -> Styropian np. 4 cm -> Folia PCV -> Gładź cementowa 4 cm -> panele (albo coś innego)


Witam,a jak to wygląda jeśli mamy strop drewniany wentylowany nad gruntem.Pozdro
Link do komentarza
  • 8 lata temu...
Gość sławek
chce Pan drogi ekspercie ocieplać strop w piwnicy styropianem.Bardzo często w piwnicy jest kocioł CO.A widział Pan może jak się pali styropian??A te kołki to poco?Tak na wszelki wypadek??
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Ja: mieszka nad nieocieploną piwnicą, chce docieplić podłogę w mieszkaniu tytuł artykułu: termomodernizacja podłogi Ja: "super, znalazłem co chciałem" treść artykułu: jak ocieplić strop piwnicy ja: ... dziękuję, nie polecam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...